Volleyballers winnen opnieuw van Zweden in EK-kwalificatie
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben ook hun derde duel van het EK-kwalificatietoernooi gewonnen. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza was in Apeldoorn de baas over Zweden: 3-1 (25-17 25-21 19-25 25-17).
Oranje gunde Zweden vorige week in het Kroatische Zadar geen enkele set. Nederland was daar ook te sterk voor Kroatië (3-1), dat zondagmiddag een herkansing krijgt in Apeldoorn.
Alle zeven groepswinnaars en beste vijf nummers twee plaatsen zich voor het EK van september in Tsjechië, Polen, Estland en Finland. Met drie overwinningen heeft Oranje het Europese ticket bijna binnen.
Nimir Abdel-Aziz keerde terug bij Oranje. De sterspeler van de nationale ploeg kreeg vorige week rust tegen Zweden. Hij maakte 22 punten. Bondscoach Piazza ergerde zich zichtbaar aan het af en toe slordige spel van Nederland in de tweede maar vooral derde set. Zijn donderspeech na de verloren derde set leidde tot een stuk betere vierde set.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
6 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
7 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
8 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
11 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
14 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden