Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleyballers verliezen in Nations League nipt van Oekraïne

Volleyballers verliezen in Nations League nipt van Oekraïne

LJUBLJANA (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben in de Nations League voor de zevende achtereenvolgende keer verloren. In Ljubljana was Oekraïne nipt te sterk voor het team van bondscoach Joel Banks: 3-2 (25-21 20-25 20-25 26-24 15-13).

Met één zege uit negen duels staat Nederland op de zeventiende en voorlaatste plaats. Alleen Servië, dat achttiende staat, wist tot dusverre ook pas één keer te winnen. De nummer 18 degradeert uit de Nations League. Oranje moet nog drie duels spelen, tegen Slovenië, Canada en Italië.

Bij een nederlaag in vijf sets krijgt het verliezende team 1 punt. Nederland heeft nu 5 punten en Servië 3. "Een belangrijk punt, al hadden we natuurlijk liever gewonnen, omdat we de punten nodig hebben. Maar daarom moeten we dit ene punt nu maar koesteren", aldus passer-loper Bennie Tuinstra op de website van volleybalbond Nevobo. Bondscoach Banks zei: "Ik ben trots op de jongens, want ze hebben voor elk punt gevochten. Het was heel close, maar dit was ook een kans om te winnen. Dat doet dus pijn. We moeten mentaal en fysiek herstellen, want het is nog niet voorbij. Want met dit ene punt en nog een overwinning uit de overige drie duels kunnen we wellicht onze missie ook goed afsluiten."

Tom Koops was met 27 punten de best scorende speler aan de kant van Nederland, gevolgd door Michiel Ahyi met 21 punten.

Meer uit Sport

Noor Eitrem eerste schaatser onder 6 minuten op 5000 meter

INZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.

14 minuten geleden
Beune moet zege op 3000 meter in Inzell aan Wiklund laten

INZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.

1 uur geleden
Van der Poel ook de snelste in wereldbekercross Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.

2 uur geleden
Wennemars derde op 1000 meter in Inzell achter ongenaakbare Stolz

INZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.

2 uur geleden
Leerdam verslaat Takagi en Kok op 1000 meter in Inzell

INZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).

3 uur geleden
Pieterse wint wereldbekerwedstrijd veldrijden in Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Puck Pieterse heeft de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Maasmechelen op haar naam geschreven. Het was voor de 23-jarige Amersfoortse de eerste zege in de wereldbeker dit seizoen.

3 uur geleden
Italiaanse skiër Franzoni de beste in Hahnenkammrennen

KITZBÜHEL (ANP/BELGA) - Skiër Giovanni Franzoni heeft de beroemde Hahnenkammrennen in het Oostenrijkse Kitzbühel gewonnen. De 24-jarige Italiaan was in de afdaling voor de wereldbeker op de beruchte Streif een fractie sneller dan de Zwitser Marco Odermatt en Maxence Muzaton uit Frankrijk.

3 uur geleden