Volleyballers uitgeschakeld op EK na verlies tegen Servië
GDANSK (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het Europees kampioenschap. De spelers van bondscoach Roberto Piazza verloren in Gdansk in de kwartfinales met 3-0 in sets van titelverdediger Servië: 25-23 25-20 27-25.
Oranje had zich via een zege op Portugal voor het eerst sinds 2009 geplaatst voor de kwartfinales van een EK. Met Servië trof Nederland echter een ijzersterke tegenstander en vooraf aan de wedstrijd was er ook nog onrust in het team. Volleybalbond Nevobo stuurde de middenaanvaller Fabian Plak naar huis omdat hij de teamregels had overtreden.
Met het bereiken van de kwartfinales plaatste Nederland zich wel al automatisch voor het EK van 2023.
Voorsprong
Nederland begon goed tegen Servië en pakte halverwege de eerste set zelfs een kleine voorsprong van 17-14. Oranje gaf die marge echter snel weer uit handen. Op 22-23 maakte Servië drie punten op rij en pakte de eerste set.
In de tweede en derde set werden de fouten van Nederland afgestraft door de Europees kampioen. Met foute services gaf Oranje Servië enkele punten en ook aanvallend liep het niet zo goed als in eerdere wedstrijden. In de derde set knokten de volleyballers zich nog terug tot 20-20. Na een setpoint voor Oranje kreeg Servië zijn eerste matchpoint op 25-24 dat nog werd weggewerkt. Op het tweede matchpoint sloegen de Serviërs wel toe.
Abdelaziz was met 14 punten topscorer voor Oranje. Gijs Jorna en Bennie Tuinstra maakten 7 punten, Wouter Ter Maat 6 en Thijs ter Horst 5. Uros Kovacevic was bij Servië topscorer met 15 punten.
Meer uit Sport
ZEIST (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij hoopt dat in de zomer van 2027 bij het grote publiek duidelijk wordt wat de nieuwe identiteit van Oranje is. "Voor de lichting die het EK in 2017 won was dat succes hun identiteit. De meesten van die generatie zijn er niet meer bij. Nu zijn we met een nieuwe groep iets aan het bouwen. En zijn we op zoek naar de dingen waarmee wij ons willen identificeren", zegt de 25-jarige rechtsback van het Nederlands elftal in aanloop naar twee WK-kwalificatieduels met Frankrijk. Nederland speelt op dinsdag 14 april thuis in Breda en gaat op zaterdag 18 april in Auxerre.
42 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De races in de Formule 2 die op de kalender stonden tijdens de Grote Prijs van Bahrein en de Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1 zijn verplaatst naar de GP's van Miami en Canada in mei. De Formule 2 heeft donderdag in een verklaring bekendgemaakt dat de raceklasse voor het eerst te zien is in Noord-Amerika.
1 uur geledenMILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
4 uur geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
5 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
23 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
23 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
1 dag geleden