Volleyballers sluiten poulefase EK af met zege op Noord-Macedonië
SKOPJE (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben de groepsfase op het Europees kampioenschap afgesloten met een duidelijke zege op gastland Noord-Macedonië. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza won in Skopje met 3-0. De setstanden waren 25-19, 25-19 en 25-16.
Oranje was al zeker van de achtste finales na de zege maandag op Denemarken. De 'Lange Mannen' wonnen in de poule ook van Montenegro en Tsjechië en verloren alleen van Polen, de aanvoerder van de wereldranglijst. Als de vrijwel zekere nummer 2 van poule C reist de ploeg nu naar Bari in Italië voor een treffen tegen de nummer 3 uit poule A. Dat wordt Servië of Duitsland.
Piazza zette Gijs Jorna, Wessel Keemink, Michaël Parkinson, Fabian Plak, Nimir Abdelaziz en Wouter ter Maat in de basis tegen Noord-Macedonië. Robbert Andringa fungeerde weer als de libero. De ploeg stond vanaf de eerste minuut scherp en gaf de thuisploeg geen kans om echt gevaarlijk te worden. In de tweede set was er een korte periode van verslapping bij Oranje. De Macedoniërs werkten via een serie punten een achterstand van 20-10 weg en kwamen terug tot 21-19. Toen zette Nederland aan voor het eindsprintje.
Aanvoerder Abdelaziz nam als gebruikelijk de meeste punten voor zijn rekening. Fabian Plak en invaller Bennie Tuinstra waren ook productief. "Het was een goede wedstrijd, we hadden de goede energie" zei Abdelaziz na de wedstrijd. "We worden tweede in de poule en dat is voor ons het hoogst haalbare, want Polen zal zo goed als zeker bovenaan eindigen. We gaan nu naar Bari en ons goed voorbereiden op de volgende tegenstander."
Meer uit Sport
HOUSTON (ANP) - Turnster Simone Biles is in het ziekenhuis beland. Dat heeft de 29-jarige Amerikaanse zevenvoudig olympisch kampioene zaterdagavond zelf bekendgemaakt. "Ik ben normaal niet van het delen van dit soort dingen omdat ik privacy waardeer in de huidige tijd", schrijft Biles op haar Instagram. "Maar bijna doodgaan stond aan het begin van deze week nog niet op mijn bingokaart."
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
17 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
18 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
18 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
19 uur geleden