Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleyballers sluiten poulefase EK af met zege op Noord-Macedonië

Volleyballers sluiten poulefase EK af met zege op Noord-Macedonië

SKOPJE (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben de groepsfase op het Europees kampioenschap afgesloten met een duidelijke zege op gastland Noord-Macedonië. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza won in Skopje met 3-0. De setstanden waren 25-19, 25-19 en 25-16.

Oranje was al zeker van de achtste finales na de zege maandag op Denemarken. De 'Lange Mannen' wonnen in de poule ook van Montenegro en Tsjechië en verloren alleen van Polen, de aanvoerder van de wereldranglijst. Als de vrijwel zekere nummer 2 van poule C reist de ploeg nu naar Bari in Italië voor een treffen tegen de nummer 3 uit poule A. Dat wordt Servië of Duitsland.

Piazza zette Gijs Jorna, Wessel Keemink, Michaël Parkinson, Fabian Plak, Nimir Abdelaziz en Wouter ter Maat in de basis tegen Noord-Macedonië. Robbert Andringa fungeerde weer als de libero. De ploeg stond vanaf de eerste minuut scherp en gaf de thuisploeg geen kans om echt gevaarlijk te worden. In de tweede set was er een korte periode van verslapping bij Oranje. De Macedoniërs werkten via een serie punten een achterstand van 20-10 weg en kwamen terug tot 21-19. Toen zette Nederland aan voor het eindsprintje.

Aanvoerder Abdelaziz nam als gebruikelijk de meeste punten voor zijn rekening. Fabian Plak en invaller Bennie Tuinstra waren ook productief. "Het was een goede wedstrijd, we hadden de goede energie" zei Abdelaziz na de wedstrijd. "We worden tweede in de poule en dat is voor ons het hoogst haalbare, want Polen zal zo goed als zeker bovenaan eindigen. We gaan nu naar Bari en ons goed voorbereiden op de volgende tegenstander."

Meer uit Sport

Tennisster Svitolina wint masterstoernooi Rome voor derde keer

ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.

2 uur geleden
Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

6 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

6 uur geleden
Tennisser Sinner naar finale masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.

7 uur geleden
Álex Márquez wint sprintrace bij Grote Prijs van Catalonië

MONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.

7 uur geleden
Team Verstappen is begonnen aan de 24 uur van de Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.

8 uur geleden
Schilder werpt kogel over magische grens van 21 meter

SHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.

10 uur geleden