Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleyballers sluiten poulefase EK af met zege op Noord-Macedonië

Volleyballers sluiten poulefase EK af met zege op Noord-Macedonië

SKOPJE (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben de groepsfase op het Europees kampioenschap afgesloten met een duidelijke zege op gastland Noord-Macedonië. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza won in Skopje met 3-0. De setstanden waren 25-19, 25-19 en 25-16.

Oranje was al zeker van de achtste finales na de zege maandag op Denemarken. De 'Lange Mannen' wonnen in de poule ook van Montenegro en Tsjechië en verloren alleen van Polen, de aanvoerder van de wereldranglijst. Als de vrijwel zekere nummer 2 van poule C reist de ploeg nu naar Bari in Italië voor een treffen tegen de nummer 3 uit poule A. Dat wordt Servië of Duitsland.

Piazza zette Gijs Jorna, Wessel Keemink, Michaël Parkinson, Fabian Plak, Nimir Abdelaziz en Wouter ter Maat in de basis tegen Noord-Macedonië. Robbert Andringa fungeerde weer als de libero. De ploeg stond vanaf de eerste minuut scherp en gaf de thuisploeg geen kans om echt gevaarlijk te worden. In de tweede set was er een korte periode van verslapping bij Oranje. De Macedoniërs werkten via een serie punten een achterstand van 20-10 weg en kwamen terug tot 21-19. Toen zette Nederland aan voor het eindsprintje.

Aanvoerder Abdelaziz nam als gebruikelijk de meeste punten voor zijn rekening. Fabian Plak en invaller Bennie Tuinstra waren ook productief. "Het was een goede wedstrijd, we hadden de goede energie" zei Abdelaziz na de wedstrijd. "We worden tweede in de poule en dat is voor ons het hoogst haalbare, want Polen zal zo goed als zeker bovenaan eindigen. We gaan nu naar Bari en ons goed voorbereiden op de volgende tegenstander."

Meer uit Sport

Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

47 minuten geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

1 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

1 uur geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

1 uur geleden
Olympische kampioenen Miura en Kihara stoppen met kunstrijden

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

5 uur geleden
Tennisser Djokovic onzeker voor masterstoernooi van Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

5 uur geleden
Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

22 uur geleden