Volleyballers ook te sterk voor Zweden in EK-kwalificatie
ZADAR (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben ook hun tweede duel op het EK-kwalificatietoernooi in het Kroatische Zadar gewonnen. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza was in drie sets duidelijk de baas over Zweden: 25-17 25-17 25-15.
Nederland had vrijdag al gewonnen van Kroatië, in vier sets. De drie landen treffen elkaar volgende week in Apeldoorn. Alle groepswinnaars en de vijf beste nummers 2 van de zeven poules plaatsen zich voor de eindronde van het EK in september. Met twee overwinningen op zak is Oranje goed op weg.
Piazza begon met Wessel Keemink, Thijs ter Horst, Luuc van der Ent, Gijs Jorna, Wouter ter Maat, Michaël Parkinson en libero Just Dronkers in de basis. Voor de eerste setwinst had Oranje 23 minuten nodig. De tweede set werd een kopie: zelfde stand, gerealiseerd in dezelfde tijd. In de laatste set gaven de Zweden zich al snel gewonnen: 25-15.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
14 minuten geledenLONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
22 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
1 dag geleden