Volleyballers ondanks nederlaag naar kwartfinale Nations League
GDANSK (ANP) - De Nederlandse volleybalmannen mogen later deze maand meedoen aan de kwartfinales van de Nations League. Oranje liet zondag, door een nederlaag van 3-0 tegen Italië, de kans liggen om zich op eigen kracht te plaatsen. Omdat Polen vervolgens tegen Slovenië de eerste twee sets won, is Nederland alsnog zeker van een plek bij de beste acht landen. De kwartfinales zijn 20 en 21 juli in Bologna.
De setstanden bij Italië tegen Nederland waren 25-23 26-24 25-21. Oranje liet in de tweede set vier setpunten onbenut.
Bondscoach Roberto Piazza begon tegen Italië met Wessel Keemink (spelverdeler), Nimir Abdelaziz (diagonaal), Thijs ter Horst en Bennie Tuinstra (passer/lopers), Luuc van der Ent en Twan Wiltenburg (midden) en Robbert Andringa (libero). Nederland speelde goed mee met de Europees kampioen, maar maakte verdedigend net iets te veel fouten. Italië had succes met tactische ballen. Alessandro Michieletto benutte in de eerste set het setpunt voor de Italianen.
Kansen
Oranje ging beter spelen en de winst in de tweede set lag voor het grijpen. Spelverdeler Keemink gaf al zijn aanvallers een kans, maar niemand slaagde erin het verlossende punt te maken. Italië pakte zes punten op rij en won de tweede set zo alsnog. In de derde set kon de ploeg van Piazza meekomen tot 12-11, waarna de Italianen definitief afstand namen.
De Nederlandse mannen doen dit jaar voor de tweede keer mee aan de Nations League. Vorig jaar eindigde de ploeg op de veertiende plek.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.
51 minuten geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
11 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
12 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
16 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
16 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
17 uur geleden