Volleyballers ondanks nederlaag naar kwartfinale Nations League
GDANSK (ANP) - De Nederlandse volleybalmannen mogen later deze maand meedoen aan de kwartfinales van de Nations League. Oranje liet zondag, door een nederlaag van 3-0 tegen Italië, de kans liggen om zich op eigen kracht te plaatsen. Omdat Polen vervolgens tegen Slovenië de eerste twee sets won, is Nederland alsnog zeker van een plek bij de beste acht landen. De kwartfinales zijn 20 en 21 juli in Bologna.
De setstanden bij Italië tegen Nederland waren 25-23 26-24 25-21. Oranje liet in de tweede set vier setpunten onbenut.
Bondscoach Roberto Piazza begon tegen Italië met Wessel Keemink (spelverdeler), Nimir Abdelaziz (diagonaal), Thijs ter Horst en Bennie Tuinstra (passer/lopers), Luuc van der Ent en Twan Wiltenburg (midden) en Robbert Andringa (libero). Nederland speelde goed mee met de Europees kampioen, maar maakte verdedigend net iets te veel fouten. Italië had succes met tactische ballen. Alessandro Michieletto benutte in de eerste set het setpunt voor de Italianen.
Kansen
Oranje ging beter spelen en de winst in de tweede set lag voor het grijpen. Spelverdeler Keemink gaf al zijn aanvallers een kans, maar niemand slaagde erin het verlossende punt te maken. Italië pakte zes punten op rij en won de tweede set zo alsnog. In de derde set kon de ploeg van Piazza meekomen tot 12-11, waarna de Italianen definitief afstand namen.
De Nederlandse mannen doen dit jaar voor de tweede keer mee aan de Nations League. Vorig jaar eindigde de ploeg op de veertiende plek.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
7 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
10 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
15 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden