Volleyballers met nederlaag naar Berlijn
MARIBOR (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben de voorbereiding op het olympisch kwalificatietoernooi afgesloten met een nederlaag. Oranje moest in Maribor met 3-1 buigen voor Slovenië, de verliezend finalist van het laatste EK. De 'Lange Mannen' wonnen drie dagen eerder in Ljubljana het eerste duel met de Slovenen verrassend met 3-0, een dag later won het gastland met 3-1.
Bondscoach Roberto Piazza koos in de laatste oefenwedstrijd richting het OKT in Berlijn voor een basisploeg bestaande uit Wessel Keemink, Nimir Abdelaziz, Tim Smit, Michaël Parkinson, Jelte Maan, Thijs ter Horst en libero Just Dronkers. Oranje verloor de eerste set met 26-24, maar pakte de tweede met 25-16. De nummer 2 van Europa trok de wedstrijd daarna alsnog naar zich toe: 25-22 31-29. Abdelaziz was de topscorer bij Oranje met achttien punten.
De mannen van Piazza starten het OKT maandag tegen Servië, de kampioen van Europa. Daarna volgen duel met Bulgarije en Frankrijk. De winnaar van het toernooi plaatst zich voor de Spelen in Tokio.
Meer uit Sport
LISSABON (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone (95) is maandag aangehouden op een vliegveld bij Lissabon. De Brit was daar met zijn privéjet geland, waarna de Portugese politie ontdekte dat hij een jachtgeweer bij zich had zonder de vereiste documenten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Iga Świątek is in de vierde ronde van de US Open uitgeschakeld. De als achtste geplaatste Poolse ging in twee sets onderuit tegen de Chinese Zheng Qinwen, die het hoofdtoernooi via de kwalificaties had bereikt. Zheng won met 7-5 6-3.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Vijf Nederlandse atleten mogen individueel meedoen aan de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship, komend weekeinde in Boedapest. Femke Broeders-Bol, Nadine Visser, Lieke Klaver, Maureen Koster en Jonas Phijffers dingen op hun onderdelen mee naar een deel uit de met 10 miljoen dollar gevulde prijzenpot. De winnaar van elk individueel onderdeel ontvangt 150.000 dollar (omgerekend 130.000 euro).
9 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - De politie in Duitsland is een onderzoek gestart naar de mishandeling van de Duitse judoka Timo Cavelius. De olympiër belandde in het ziekenhuis met een kaakfractuur en twee gebroken tanden na een competitiewedstrijd in Leipzig.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz doet in februari mee aan het ABN AMRO Open. Dat meldt de organisatie van het Rotterdamse tennisevenement. De 23-jarige Alcaraz won het toernooi in 2025. Dit jaar zou de Spanjaard ook meedoen, maar meldde hij zich af omdat hij te vermoeid was.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton treft in de kwartfinale van de US Open titelverdediger Carlos Alcaraz. Shelton, de nummer 8 van de plaatsingslijst, rekende in zijn partij uit de vierde ronde overtuigend af met de Griek Stefanos Tsitsipas. Hij won in drie sets: 6-2 6-3 6-4.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden