Volleyballers met nederlaag naar Berlijn
MARIBOR (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben de voorbereiding op het olympisch kwalificatietoernooi afgesloten met een nederlaag. Oranje moest in Maribor met 3-1 buigen voor Slovenië, de verliezend finalist van het laatste EK. De 'Lange Mannen' wonnen drie dagen eerder in Ljubljana het eerste duel met de Slovenen verrassend met 3-0, een dag later won het gastland met 3-1.
Bondscoach Roberto Piazza koos in de laatste oefenwedstrijd richting het OKT in Berlijn voor een basisploeg bestaande uit Wessel Keemink, Nimir Abdelaziz, Tim Smit, Michaël Parkinson, Jelte Maan, Thijs ter Horst en libero Just Dronkers. Oranje verloor de eerste set met 26-24, maar pakte de tweede met 25-16. De nummer 2 van Europa trok de wedstrijd daarna alsnog naar zich toe: 25-22 31-29. Abdelaziz was de topscorer bij Oranje met achttien punten.
De mannen van Piazza starten het OKT maandag tegen Servië, de kampioen van Europa. Daarna volgen duel met Bulgarije en Frankrijk. De winnaar van het toernooi plaatst zich voor de Spelen in Tokio.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Duco Telgenkamp liet zich in de verloren halve finale (3-4) van de WK hockey tegen Spanje naar eigen zeggen uit de tent lokken. Dat zei de spits van Oranje na afloop tegen de NOS. Telgenkamp kreeg in het laatste kwart bij een 1-1 stand een tijdstraf van tien minuten, waarna Nederland de wedstrijd uit handen gaf.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers zijn er niet in geslaagd om op het WK in eigen land de finale te bereiken. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee gaf de wedstrijd in het vierde kwart van de halve finale weg en ging in het Amstelveense Wagener Stadion met 3-4 onderuit tegen Spanje.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeisters Benthe Boonstra (25) en Roos de Jong (33) hebben een zilveren medaille gewonnen in de dubbeltwee op de WK roeien in eigen land. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eindigde het Nederlandse duo nipt achter de Ierse vrouwen Zoe Hyde en Margaret Cremen. Zwitserland werd derde.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Anouk Koevermans heeft het hoofdtoernooi van de US Open bereikt. De 22-jarige tennisster versloeg Mariam Bolkvadze uit Georgië in de derde ronde van het kwalificatietoernooi: 6-3 7-6 (5).
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeiers Simon van Dorp (29) en Melvin Twellaar (29) hebben de wereldtitel in de dubbeltwee veroverd bij de WK roeien in Nederland. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos bleven de Nederlanders de boten uit Servië en België ruim voor.
3 uur geledenARAMÓN VALDELINARE (ANP) - Andreas Leknessund heeft de zevende etappe van de Vuelta gewonnen. De Noorse klimmer kwam alleen over de finish in het skioord Aramón Valdelinare. Dat gebeurde op de dag dat de Noorse koning Harald op 89-jarige leeftijd overleed.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De wedstrijden van de vijfde dag van de WK roeien op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos worden vrijdag na een kleine twee uur uitstel hervat. Dat heeft de wereldroeibond bekendgemaakt. De A-finales, met daarin Nederlandse inbreng, worden vanaf 17.50 uur eerst afgewerkt.
4 uur geleden