Volleyballers lijden tegen Rusland eerste nederlaag op EK
TAMPERE (ANP) - Het is de Nederlandse volleyballers niet gelukt ook hun derde wedstrijd op het EK te winnen. In de Finse stad Tampere bleek Rusland in vijf sets te sterk: 25-13 19-25 25-21 21-25 15-13. De Russen benutten in de vijfde set hun vierde wedstrijdpunt.
Oranje had de eerste twee duels overtuigend gewonnen. Zowel Noord-Macedonië als Spanje werd met 3-0 verslagen. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza neemt het in de poule ook nog op tegen Finland en Turkije, dat Rusland al met 3-1 de baas was.
Tegen de Russen was Oranje in de eerste set kansloos, maar de 'Lange Mannen' herpakten zich goed. Ze hadden echter geen moment de leiding en keken in de vijfde set ook continu tegen een ruime achterstand aan. Dankzij sterk spel van Nimir Abdelaziz kwam Nederland in de beslissende set terug van 14-10 tot 14-13, maar een overwinning zat er net niet in.
Vier landen
Het EK wordt gespeeld in vier landen: Polen, Tsjechië, Estland en Finland. Nederland speelt alle duels in poule C in Tampere, in het zuidwesten van Finland. De eerste vier landen uit de groep van zes gaan door naar de achtste finales in Polen.
Tijdens de laatste editie van het Europese kampioenschap bleef Oranje in de achtste finales steken. De titel ging toen naar Servië.
Meer uit Sport
DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
45 minuten geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
2 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
3 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
5 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
6 uur geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
6 uur geleden