Volleyballers in Nations League probleemloos langs China
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn het tweede blok van de Nations League overtuigend begonnen. Het team van bondscoach Roberto Piazza versloeg in Ahoy in Rotterdam China met 3-0: 25-19 25-22 25-21. Alleen in de derde set kwam Nederland even in de problemen. China maakte een achterstand van 19-13 goed. Bij 20-20 liep Oranje alsnog vlot weg.
Nederland won eerder deze maand bij de eerste reeks wedstrijden in Ottawa van Cuba en Duitsland. De wedstrijden tegen de Verenigde Staten en Argentinië gingen verloren.
Nimir Abdelaziz was met 19 punten topscorer aan de kant van Oranje. Maarten van Garderen kwam tot 14 punten.
Minst sterke tegenstander
De in Ottawa geblesseerd geraakte Stijn van Tilburg (diagonaalspeler) maakte geen deel uit van de selectie. Wouter ter Maat (diagonaal), Thijs ter Horst (passer/loper) en Michaël Parkinson (midden) keerden juist terug in de groep. Dat ging ten koste van Luuc van der Ent (midden), Jasper Wijkstra en Yannick Bak (passer/lopers).
Met China, dat op de wereldranglijst de 24e plek inneemt, trof Nederland direct de minst sterke tegenstander in het tweede blok. Later deze week volgen ontmoetingen met Polen (donderdag), Iran (zaterdag) en Servië (zondag). Oranje is zelf de mondiale nummer 12.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
21 minuten geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
3 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
20 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
20 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
22 uur geleden