Volleyballers in Nations League probleemloos langs China
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn het tweede blok van de Nations League overtuigend begonnen. Het team van bondscoach Roberto Piazza versloeg in Ahoy in Rotterdam China met 3-0: 25-19 25-22 25-21. Alleen in de derde set kwam Nederland even in de problemen. China maakte een achterstand van 19-13 goed. Bij 20-20 liep Oranje alsnog vlot weg.
Nederland won eerder deze maand bij de eerste reeks wedstrijden in Ottawa van Cuba en Duitsland. De wedstrijden tegen de Verenigde Staten en Argentinië gingen verloren.
Nimir Abdelaziz was met 19 punten topscorer aan de kant van Oranje. Maarten van Garderen kwam tot 14 punten.
Minst sterke tegenstander
De in Ottawa geblesseerd geraakte Stijn van Tilburg (diagonaalspeler) maakte geen deel uit van de selectie. Wouter ter Maat (diagonaal), Thijs ter Horst (passer/loper) en Michaël Parkinson (midden) keerden juist terug in de groep. Dat ging ten koste van Luuc van der Ent (midden), Jasper Wijkstra en Yannick Bak (passer/lopers).
Met China, dat op de wereldranglijst de 24e plek inneemt, trof Nederland direct de minst sterke tegenstander in het tweede blok. Later deze week volgen ontmoetingen met Polen (donderdag), Iran (zaterdag) en Servië (zondag). Oranje is zelf de mondiale nummer 12.
Meer uit Sport
TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
8 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
10 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
11 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
11 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
12 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
12 uur geledenZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.
14 uur geleden