Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleyballers houden na verlies tegen Iran minieme kans op Spelen

Volleyballers houden na verlies tegen Iran minieme kans op Spelen

MANILLA (ANP) - De volleyballers hebben na een nieuwe nederlaag in de Nations League tegen Iran slechts nog een minimale kans om de Olympische Spelen te halen. Volgens de volleybalbond kan concurrent Servië in de resterende drie duels in Manilla nog genoeg punten verspelen en Oranje nog genoeg punten pakken om de Serviërs voorbij te streven op de wereldranglijst. "Die kans kan kleiner dan 1 procent zijn, maar hij is er nog wel", aldus een woordvoerder.

De ploeg van bondscoach Roberto Piazza verloor het duel met Iran in vijf sets: 25-22 22-25 25-21 20-25 15-10. Het als dertiende gerangschikte Oranje won de vorige drie ontmoetingen met mondiale nummer 15 Iran, dat deze Nations League-reeks pas één overwinning boekte.

Donderdag was het land wel te sterk voor Oranje. In de vierde set speelde Nederland nog sterk om er zo een vijfsetter uit te slepen, maar in die beslissende set nam Iran al snel een flinke voorsprong en stond die niet meer af. Japan is vrijdag de volgende tegenstander van Oranje.

2004

"Dit verlies is heel taai en erg balen", reageerde Oranje-international Silvester Meijs in het flashinterview. "We hadden volop kans om te winnen, maar we hebben het niet afgemaakt dus dat voelt niet goed. Einde vierde set werden allebei ploegen moe en dan moet je juist doorzetten, maar dat lukte niet in de vijfde set. Dat is ons fataal geworden."

De 'Lange Mannen' deden in 2004 voor het laatst mee aan de Olympische Spelen. De volleybalsters plaatsten zich vorige week al wel voor Parijs op basis van de wereldranglijst.

Meer uit Sport

Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

1 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

2 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

12 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

13 uur geleden
Bol verliest verkiezing wereldatlete van McLaughlin-Levrone

MONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.

13 uur geleden
Verstappen: op strategie gewonnen in Qatar, niet op snelheid

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen won de Grote Prijs van Qatar niet omdat hij de snelste auto had, maar omdat hij voor de beste strategie koos. "Op pure snelheid kom ik tekort op de McLarens, maar dit soort races laat zien dat je met de juiste tactiek ook kunt winnen. Een race verloopt niet altijd als vooraf gedacht, er kan veel gebeuren", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de persconferentie na afloop.

14 uur geleden
Norris valt McLaren niet af na verkeerd besluit over pitstop

LUSAIL (ANP) - Lando Norris heeft geen kritiek op zijn team McLaren geuit na de voor de Brit teleurstellend verlopen Grote Prijs van Qatar, waarin hij als vierde eindigde. Het team liet Norris en teamgenoot Oscar Piastri doorrijden, terwijl de rest van het veld bij een safetycar-situatie banden wisselde. "Achteraf is het niet de juiste beslissing, maar op het moment zelf dachten we dat we het juiste deden. Zo gaat dat", aldus de Brit bij Viaplay.

15 uur geleden