
Volleyballers Bulgarije kloppen Frankrijk op OKT
BERLIJN (ANP) - De volleyballers van Bulgarije hebben Frankrijk verslagen op het olympisch kwalificatietoernooi in Berlijn. Het duel in dezelfde groep als de Nederlandse volleyballers eindigde in 3-2 in sets voor de Bulgaren (25-23 17-25 25-22 19-25 15-8). Bulgarije is de volgende tegenstander van Oranje.
Frankrijk had zondag voor een verrassing gezorgd door Europees kampioen Servië met 3-0 te verslaan. Tegen Bulgarije moesten de Franse volleyballers in de achtervolging. De Bulgaren wonnen de eerste en derde set en zagen de Fransen twee keer met ruime cijfers langszij komen. In de vijfde set nam Bulgarije opnieuw een paar punten voorsprong en liep vervolgens verder uit. Met 15-8 beslisten de spelers van bondscoach Silvano Prandi de partij.
De Nederlandse volleyballers spelen dinsdag tegen Bulgarije en woensdag tegen Frankrijk. De eerste wedstrijd van Oranje ging maandag met 3-0 verloren tegen Servië. De volleyballers moeten beide duels winnen om zich te plaatsen voor de halve finales van het toernooi. Er is in Berlijn één ticket te verdienen voor de Olympische Spelen van Tokio.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Stefanos Tsitsipas stopt met het gebruik van melatoninepillen en doet geen dutje meer voorafgaand aan wedstrijden, zei hij na de uitschakeling in de kwartfinales van Roland Garros tegen de als eerste geplaatste Spanjaard Carlos Alcaraz. De als vijfde geplaatste Griek was teleurgesteld na zijn kansloze nederlaag in Parijs in drie sets (6-2 6-1 7-6 (5)).
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft Stefanos Tsitsipas kansloos gelaten in de kwartfinales van Roland Garros. De nummer 1 van de wereld won met 6-2 6-1 7-6 (5) van de Griek, die vijfde staat op de wereldranglijst. De avondwedstrijd duurde 2 uur en 12 minuten.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft haar honderdste zege op rij geboekt in het enkelspel. De nummer 1 van de wereld was op Roland Garros in de eerste ronde met 6-2 6-2 te sterk voor de Française Emmanuelle Mörch.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft zich ten koste van Karen Chatsjanov geplaatst voor de halve eindstrijd van Roland Garros. De 22-voudig grandslamwinnaar had vier sets nodig om zich te ontdoen van de Rus. Het werd 4-6 7-6 (0) 6-2 6-4 voor de nummer 3 van de wereld. De partij, waarin Djokovic de laatste 8 punten won, duurde ruim 3,5 uur.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich op een persconferentie tijdens Roland Garros uitgesproken tegen Aleksandr Loekasjenko, de president van Belarus. De tennisster uit Belarus sloeg de afgelopen dagen de persconferenties in Parijs nog over omdat ze zich naar eigen zeggen niet veilig voelde.
18 uur geledenLE COTEAU (ANP) - Wielrenner Christophe Laporte heeft ook de derde etappe van het Critérium du Dauphiné gewonnen. De renner van de Nederlandse formatie Jumbo-Visma was de snelste in de sprint van het peloton. Laporte won ook al de eerste etappe van de koers. De Fransman verstevigde met zijn hernieuwde succes zijn leidende positie in het algemeen klassement.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - De Tsjechische Karolina Muchova heeft ten koste van Anastasia Pavlioetsjenkova de halve finale van Roland Garros bereikt. De 31-jarige Russische greep naast een kans op een nieuwe finale in Parijs, die ze twee jaar geleden verloor van Barbora Krejcikova uit Tsjechië. Na 1 uur en 40 minuten moest Pavlioetsjenkova zich dinsdag gewonnen geven (7-5 6-2).
22 uur geleden