Volleyballers behalen tegen Cuba eerste zege in Nations League
OTTAWA (ANP) - De Nederlandse volleybalmannen hebben hun eerste overwinning van dit jaar in de Nations League binnen. Het team van bondscoach Roberto Piazza was overtuigend te sterk voor Cuba. In Ottawa in Canada werd het 3-0 (28-26 25-23 25-18). Nederland staat twaalfde op de wereldranglijst, Cuba dertiende.
Oranje was de Nations League een dag eerder begonnen met een nederlaag van 3-0 tegen de Verenigde Staten. Duitsland is vrijdag de volgende tegenstander, waarna het eerste blok van het landentoernooi zondag tegen Argentinië wordt afgesloten.
Nederland kwam tegen Cuba alleen in de eerste set even in de problemen. Piazza zag zijn team steeds op voorsprong staan, maar Oranje kon het niet afmaken. Cuba kreeg op 25-26 één setpunt, maar Maarten van Garderen en Nimir Abdelaziz sloegen daarna drie punten op rij binnen voor Oranje.
Komende tegenstanders
"De nederlaag tegen de Verenigde Staten was natuurlijk niet helemaal onverwacht, maar we hebben de knop snel omgezet en zijn deze wedstrijd met vertrouwen ingegaan", aldus passer/loper Van Garderen, die zijn team de tweede en derde set het initiatief zag nemen en daarna niet meer uit handen gaf. "Dit is goed voor de punten en goed voor het vertrouwen. Natuurlijk wordt het dit jaar een uitdaging om de kwartfinale van vorig jaar in de Nations League te herhalen of zelfs te verbeteren. Maar we moeten de wedstrijden tegen ploegen als Cuba, Duitsland, China en Canada winnen en we weten dat we tegen op papier betere ploegen met dit team ook een hoog niveau kunnen halen."
De Nations League gaat vanaf 20 juni verder in Rotterdam, met voor het Nederlandse team wedstrijden tegen China, Polen, Iran en Servië.
Meer uit Sport
EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
18 minuten geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geleden