Volleyballers behalen tegen Cuba eerste zege in Nations League
OTTAWA (ANP) - De Nederlandse volleybalmannen hebben hun eerste overwinning van dit jaar in de Nations League binnen. Het team van bondscoach Roberto Piazza was overtuigend te sterk voor Cuba. In Ottawa in Canada werd het 3-0 (28-26 25-23 25-18). Nederland staat twaalfde op de wereldranglijst, Cuba dertiende.
Oranje was de Nations League een dag eerder begonnen met een nederlaag van 3-0 tegen de Verenigde Staten. Duitsland is vrijdag de volgende tegenstander, waarna het eerste blok van het landentoernooi zondag tegen Argentinië wordt afgesloten.
Nederland kwam tegen Cuba alleen in de eerste set even in de problemen. Piazza zag zijn team steeds op voorsprong staan, maar Oranje kon het niet afmaken. Cuba kreeg op 25-26 één setpunt, maar Maarten van Garderen en Nimir Abdelaziz sloegen daarna drie punten op rij binnen voor Oranje.
Komende tegenstanders
"De nederlaag tegen de Verenigde Staten was natuurlijk niet helemaal onverwacht, maar we hebben de knop snel omgezet en zijn deze wedstrijd met vertrouwen ingegaan", aldus passer/loper Van Garderen, die zijn team de tweede en derde set het initiatief zag nemen en daarna niet meer uit handen gaf. "Dit is goed voor de punten en goed voor het vertrouwen. Natuurlijk wordt het dit jaar een uitdaging om de kwartfinale van vorig jaar in de Nations League te herhalen of zelfs te verbeteren. Maar we moeten de wedstrijden tegen ploegen als Cuba, Duitsland, China en Canada winnen en we weten dat we tegen op papier betere ploegen met dit team ook een hoog niveau kunnen halen."
De Nations League gaat vanaf 20 juni verder in Rotterdam, met voor het Nederlandse team wedstrijden tegen China, Polen, Iran en Servië.
Meer uit Sport
BEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
14 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 dag geleden