Volleyballers beginnen in Finland voortvarend aan EK
TAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn voortvarend begonnen aan het EK. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza was in het Finse Tampere met 3-0 te sterk voor Spanje. Binnen anderhalf uur stond de eindstand op het scorebord: 25-23 26-24 25-22. Nederland staat vijftiende op de wereldranglijst, Spanje neemt de 36e positie in.
In de eerste set gingen beide ploegen vrijwel gelijk met elkaar op. Bij 23-23 sloeg Nederland toe: 25-23. Spanje wist in de tweede set een gaatje van 3 punten te slaan, maar op 15-15 had Oranje de achterstand ingelopen. Daarna nam de ploeg van Piazza het initiatief over, maar na 24-21 dreigde het nog even fout te gaan (24-24). Opnieuw bleek Nederland op de beslissende momenten over de sterkste zenuwen te beschikken. Ook in de derde set kon Spanje geruime tijd in de buurt van Oranje blijven, maar in de slotfase maakte Oranje het weer resoluut af.
Nimir Abdelaziz zorgde bij Nederland voor 19 punten. Ook Robbert Andringa (11 punten) was goed op dreef.
Poule C
Het EK voor mannen is, net als bij het huidige toernooi voor de vrouwen, in vier landen begonnen: Polen, Tsjechië, Estland en Finland. Nederland speelt alle duels in poule C in Tampere. Oranje komt vrijdag tegen Noord-Macedonië uit en daarna volgen Rusland (zaterdag), Turkije (maandag) en Finland (dinsdag) als tegenstander. De eerste vier landen van deze groep gaan door naar de achtste finales in Polen.
De Nederlandse volleybalvrouwen hebben op hun EK inmiddels de halve finales bereikt. Oranje speelt vrijdag in Belgrado tegen Italië om een plaats in de eindstrijd.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
5 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
8 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
9 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.
12 uur geleden