Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleyballer Van Garderen kijkt voorlopig niet verder dan WK

Volleyballer Van Garderen kijkt voorlopig niet verder dan WK

ROTTERDAM (ANP) - Zijn oom Henk-Jan Held behoort tot de gouden volleybalgeneratie, die Nederland in 1996 olympisch goud bezorgde. Voor Maarten van Garderen, speler in het huidige Oranje, is het een vroege jeugdherinnering. Hij was zes toen de huidige assistent-bondscoach van Oranje in Atlanta zijn medaille kreeg omgehangen. Samen zijn ze vanaf zaterdag actief op het WK in Slovenië en Polen.

Nederland opent in Ljubljana tegen Egypte; Argentinië en Iran zijn de andere tegenstanders in de groepsfase. Twee landen plaatsen zich rechtstreeks voor de achtste finales, net als de vier beste nummers 3 in de zes poules. "We moeten er meteen staan tegen Egypte", weet Van Garderen, die dinsdag in Rotterdam de laatste training voor afreizen afwerkte. De andere twee tegenstanders staan hoger op de wereldranglijst, maar werden verslagen in de Nations League.

Van Garderen (32) was er vier jaar geleden ook bij toen Oranje voor het eerst sinds 2002 weer op een WK uitkwam. Nederland was de nummer 25 van de wereld en eindigde als achtste. Inmiddels staat de ploeg van bondscoach Roberto Piazza dertiende op de wereldranglijst. "Het geeft aan hoe de ploeg zich heeft ontwikkeld", vertelt de 32-jarige passer/loper, die inmiddels veel meer teamgenoten in dienst van clubs in betere competities weet. "We hadden bovendien het geluk dat we twee jaar geleden werden toegelaten tot de Nations League, als vervanger van China. Dan speel je veel wedstrijden tegen toplanden."

Kwartfinales

Oranje reikte deze zomer tot de kwartfinales van de Nations League, een fysiek zwaar toernooi met wedstrijden in onder meer Brazilië en de Filipijnen. Tussendoor tekende Van Garderen een contract bij Emma Villas, een club uit Siena die komend seizoen op het hoogste niveau uitkomt. Het is zijn zesde werkgever in Italië, waar hij met zijn Italiaanse vriendin een huis heeft gekocht in Ravenna. De volleyballer uit Renswoude ziet zichzelf niet meer terugkeren naar Nederland.

Bondscoach Piazza keek voorafgaand aan de interlandperiode nadrukkelijk verder, naar de Olympische Spelen van 2024. Oranje ontbreekt sinds Athene 2004 op dat podium en voor de Italiaan is plaatsing voor Parijs het heilige doel. Van Garderen staat er anders in. "Ik wil niet te veel stappen vooruit denken. Er wacht nu een WK, dat is ook een toernooi dat maar één keer in de vier jaar wordt gehouden."

De magie van de Spelen kent hij wel natuurlijk. Hij zal die avond in 1996 niet vergeten dat de familie, op vakantie in Frankrijk, voor de tent naar de radio zat te luisteren. "Ik weet het nog precies, al heb ik het einde niet meer meegemaakt. Ik moest naar bed."

Meer uit Sport

Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

7 uur geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

16 uur geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

16 uur geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

17 uur geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

18 uur geleden
Schaatser Bergsma wint klassement massastart, zege voor Jilek

INZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.

18 uur geleden
Groenewoud wint laatste massastart in aanloop naar de Spelen

INZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.

18 uur geleden