Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volleybalbond worstelt met bekerduels na 17.00 uur

Volleybalbond worstelt met bekerduels na 17.00 uur

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse volleybalbond Nevobo worstelt met de bekerwedstrijden van komend weekeinde. In de achtste finales spelen teams uit zowel de Eredivisie als de lagere divisies. Vanwege de nieuwe coronamaatregelen mogen de ploegen uit de lagere divisies echter na 17.00 uur niet meer trainen en wedstrijden spelen.

"De Eredivisie valt onder de topsportcompetities waar een uitzondering voor geldt", zegt een woordvoerder van de Nevobo. "We hebben zaterdag echter wel een uitdaging. De achtste finales van het bekertoernooi bestaan uit zogeheten driekampen. De hele Eredivisie doet daaraan mee, maar ook clubs uit lagere divisies. Zij moeten om 17.00 uur klaar zijn, maar veel wedstrijden zijn op een later tijdstip gepland. We kijken met de clubs en de hallen waar gespeeld wordt wat er mogelijk is."

De voorbereiding van de teams die lager spelen, wordt ook verstoord. "Zij trainen normaal 's avonds, maar dat kan nu niet. In de Eredivisie trainen de clubs juist vaak overdag, omdat de meesten fullprof zijn", aldus de woordvoerder.

Besluit

De volleybalbond neemt vermoedelijk maandag of anders dinsdag een besluit over het doorgaan of stopzetten van de competities onder de Eredivisie. Aangezien trainen vanwege de nieuwe maatregelen heel lastig wordt, overwegen heel wat sportbonden hun amateurcompetities voorlopig stil te leggen. "Onze clubs willen duidelijkheid, we krijgen veel vragen binnen", aldus de Nevobo. "We werken nu de scenario's uit met de mogelijkheden."

De volleybalbond heeft van sommige clubs al gehoord dat ze 's ochtends vroeg willen gaan trainen in plaats van zoals gebruikelijk 's avonds.

Meer uit Sport

Ferrari-coureurs Hamilton en Leclerc leggen ruzie bij

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Lewis Hamilton en Charles Leclerc hebben hun onderlinge irritaties uitgesproken. Dat hebben de beide coureurs van Ferrari gedaan in een bijeenkomst met hun teambaas Fred Vasseur bij de Grote Prijs van São Paulo.

2 uur geleden
Verstappen zint op inhaalrace vanaf laatste startrij Interlagos

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen gaat er alles aan doen om zondag (18.00 uur Nederlandse tijd) zoveel mogelijk coureurs in te halen in de Grote Prijs van São Paulo. "Ik heb al vaker moeilijke omstandigheden doorstaan, dus laten we maar zien wat er mogelijk is", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persbulletin van zijn team Red Bull.

3 uur geleden
Norris snelste in kletsnatte kwalificatie GP van São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.

15 uur geleden
Nummer 1 Rybakina laat WTA Finals schieten, Kostjoek vervanger

INDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.

15 uur geleden
Alcaraz tegen Shelton in finale masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.

18 uur geleden
Brand pakt alsnog Europese titel veldrijden na straf Schreiber

ZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.

19 uur geleden
Monfils nieuwe hoofdcoach van Franse Davis Cup-ploeg

PARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.

1 dag geleden