Volleybalbond worstelt met bekerduels na 17.00 uur
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse volleybalbond Nevobo worstelt met de bekerwedstrijden van komend weekeinde. In de achtste finales spelen teams uit zowel de Eredivisie als de lagere divisies. Vanwege de nieuwe coronamaatregelen mogen de ploegen uit de lagere divisies echter na 17.00 uur niet meer trainen en wedstrijden spelen.
"De Eredivisie valt onder de topsportcompetities waar een uitzondering voor geldt", zegt een woordvoerder van de Nevobo. "We hebben zaterdag echter wel een uitdaging. De achtste finales van het bekertoernooi bestaan uit zogeheten driekampen. De hele Eredivisie doet daaraan mee, maar ook clubs uit lagere divisies. Zij moeten om 17.00 uur klaar zijn, maar veel wedstrijden zijn op een later tijdstip gepland. We kijken met de clubs en de hallen waar gespeeld wordt wat er mogelijk is."
De voorbereiding van de teams die lager spelen, wordt ook verstoord. "Zij trainen normaal 's avonds, maar dat kan nu niet. In de Eredivisie trainen de clubs juist vaak overdag, omdat de meesten fullprof zijn", aldus de woordvoerder.
Besluit
De volleybalbond neemt vermoedelijk maandag of anders dinsdag een besluit over het doorgaan of stopzetten van de competities onder de Eredivisie. Aangezien trainen vanwege de nieuwe maatregelen heel lastig wordt, overwegen heel wat sportbonden hun amateurcompetities voorlopig stil te leggen. "Onze clubs willen duidelijkheid, we krijgen veel vragen binnen", aldus de Nevobo. "We werken nu de scenario's uit met de mogelijkheden."
De volleybalbond heeft van sommige clubs al gehoord dat ze 's ochtends vroeg willen gaan trainen in plaats van zoals gebruikelijk 's avonds.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.
3 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
10 uur geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
12 uur geleden