Volleybalbond worstelt met bekerduels na 17.00 uur
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse volleybalbond Nevobo worstelt met de bekerwedstrijden van komend weekeinde. In de achtste finales spelen teams uit zowel de Eredivisie als de lagere divisies. Vanwege de nieuwe coronamaatregelen mogen de ploegen uit de lagere divisies echter na 17.00 uur niet meer trainen en wedstrijden spelen.
"De Eredivisie valt onder de topsportcompetities waar een uitzondering voor geldt", zegt een woordvoerder van de Nevobo. "We hebben zaterdag echter wel een uitdaging. De achtste finales van het bekertoernooi bestaan uit zogeheten driekampen. De hele Eredivisie doet daaraan mee, maar ook clubs uit lagere divisies. Zij moeten om 17.00 uur klaar zijn, maar veel wedstrijden zijn op een later tijdstip gepland. We kijken met de clubs en de hallen waar gespeeld wordt wat er mogelijk is."
De voorbereiding van de teams die lager spelen, wordt ook verstoord. "Zij trainen normaal 's avonds, maar dat kan nu niet. In de Eredivisie trainen de clubs juist vaak overdag, omdat de meesten fullprof zijn", aldus de woordvoerder.
Besluit
De volleybalbond neemt vermoedelijk maandag of anders dinsdag een besluit over het doorgaan of stopzetten van de competities onder de Eredivisie. Aangezien trainen vanwege de nieuwe maatregelen heel lastig wordt, overwegen heel wat sportbonden hun amateurcompetities voorlopig stil te leggen. "Onze clubs willen duidelijkheid, we krijgen veel vragen binnen", aldus de Nevobo. "We werken nu de scenario's uit met de mogelijkheden."
De volleybalbond heeft van sommige clubs al gehoord dat ze 's ochtends vroeg willen gaan trainen in plaats van zoals gebruikelijk 's avonds.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
9 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
19 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
1 dag geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
1 dag geleden