Volleybalbalbond weet nog niet of mannen naar WK in Rusland gaan
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse volleybalbond weet nog niet of de nationale mannenploeg van 26 augustus tot en met 11 september aan het WK in Rusland deelneemt. "Mocht de situatie in Oekraïne onveranderd blijven, dan treden we in overleg met de ministeries, NOC*NSF, de staf en het nationale mannenvolleybalteam om een definitief besluit te nemen over deelname", laat Nevobo weten.
Wereldvolleybalbond FIVB ziet na het binnenvallen van Rusland in Oekraïne nog geen aanleiding om het WK naar een ander land te verplaatsen. De mondiale bond vindt dat sport en politiek gescheiden moeten blijven en zegt dat de organisatie voor het WK volgens plan verloopt. FIVB belooft de situatie in Rusland en Oekraïne wel goed in de gaten te houden.
Nevobo zegt verrast te zijn door de reactie van de wereldvolleybalbond en vraagt de FIVB om een zorgvuldig besluit, in lijn met die van andere internationale sportbonden.
Poule F
Nederland is op het WK ingedeeld in poule F. In Krasnojarsk staan poulewedstrijden tegen Argentinië, Iran en Egypte op het programma. Nevobo meldt verder dat het de ontwikkelingen over deelname van Russische sporters aan internationale competities op de voet blijft volgen en daarover contact blijft houden met de internationale volleybalbonden die korte lijnen met het IOC hebben.
Rusland viel eerder deze week Oekraïne in. Om die reden is de finale van de Champions League (28 mei) verplaatst van Sint-Petersburg naar Parijs. Ook de Grote Prijs van Rusland is van de Formule 1-kalender van 2022 gehaald. De race in Sotsji zou op zondag 25 september verreden worden.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder heeft opnieuw een nederlaag moeten incasseren in de Ultimate Fighting Championship (UFC). De 35-jarige Nederlander verloor in Las Vegas nipt van de Braziliaan Caio Borralho. De jury moest na drie ronden de winnaar aanwijzen en gaf de Braziliaan meer punten.
6 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen begon als twintigste en eindigde als zesde in de Grote Prijs van Australië, maar die inhaalrace kon de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 maar weinig bekoren. "Er zijn niet heel veel positieve dingen te melden, om eerlijk te zijn. Niet over de auto en ook niet over mijn gevoel", zei de coureur van Red Bull na afloop van de openingsrace van het seizoen bij Viaplay.
39 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - George Russell jubelde na zijn zege in de Grote Prijs van Australië over zijn Mercedes. "Ik vind deze auto geweldig, ik vind deze motor geweldig", zei de Brit in het interview na afloop op het circuit Albert Park. Hij won voor de zesde keer in zijn carrière een Formule 1-race.
51 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft een inhaalrace in de Grote Prijs van Australië bekroond met de zesde plaats. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest door een crash in de kwalificatie achteraan beginnen op Albert Park in Melbourne, maar werkte zich op ouderwetse manier naar voren.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Oscar Piastri mist zijn thuisrace van de Formule 1 in Australië. De coureur van McLaren crashte op weg naar de startopstelling voor de eerste race van het seizoen op circuit Albert Park in Melbourne. Hij reed zijn auto in een van de bochten iets te hard over de kerbstones, spinde en kwam tegen de vangrails tot stilstand. De auto was dusdanig beschadigd dat starten niet meer mogelijk was.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.
11 uur geleden