Volleybalbalbond weet nog niet of mannen naar WK in Rusland gaan
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse volleybalbond weet nog niet of de nationale mannenploeg van 26 augustus tot en met 11 september aan het WK in Rusland deelneemt. "Mocht de situatie in Oekraïne onveranderd blijven, dan treden we in overleg met de ministeries, NOC*NSF, de staf en het nationale mannenvolleybalteam om een definitief besluit te nemen over deelname", laat Nevobo weten.
Wereldvolleybalbond FIVB ziet na het binnenvallen van Rusland in Oekraïne nog geen aanleiding om het WK naar een ander land te verplaatsen. De mondiale bond vindt dat sport en politiek gescheiden moeten blijven en zegt dat de organisatie voor het WK volgens plan verloopt. FIVB belooft de situatie in Rusland en Oekraïne wel goed in de gaten te houden.
Nevobo zegt verrast te zijn door de reactie van de wereldvolleybalbond en vraagt de FIVB om een zorgvuldig besluit, in lijn met die van andere internationale sportbonden.
Poule F
Nederland is op het WK ingedeeld in poule F. In Krasnojarsk staan poulewedstrijden tegen Argentinië, Iran en Egypte op het programma. Nevobo meldt verder dat het de ontwikkelingen over deelname van Russische sporters aan internationale competities op de voet blijft volgen en daarover contact blijft houden met de internationale volleybalbonden die korte lijnen met het IOC hebben.
Rusland viel eerder deze week Oekraïne in. Om die reden is de finale van de Champions League (28 mei) verplaatst van Sint-Petersburg naar Parijs. Ook de Grote Prijs van Rusland is van de Formule 1-kalender van 2022 gehaald. De race in Sotsji zou op zondag 25 september verreden worden.
Meer uit Sport
ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
4 uur geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
4 uur geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
5 uur geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
8 uur geleden