Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vollering ziet in Luik wielerdroom uitkomen

Vollering ziet in Luik wielerdroom uitkomen

LUIK (ANP) - Demi Vollering pakte zondag in Luik-Bastenaken-Luik dan toch haar eerste grote zege als profwielrenster. In de Brabantse Pijl verloor ze anderhalve week geleden nipt de sprint van de Amerikaanse Ruth Winder, in de Amstel Gold Race was Marianne Vos net te sterk voor de 24-jarige renster van SD Worx. Maar met hulp van ploeggenote Anna van der Breggen lukte het in Luik. "Een wereldkampioene die je aan de overwinning helpt, het is ongelooflijk", vertelde ze, met tranen in de ogen.

Vollering geldt als een groot talent en belandde na twee jaar voor Parkhotel Valkenburg te hebben gereden dit jaar bij de Nederlandse topploeg, die vorig jaar nog als Boels-Dolmans in het peloton reed. "Twee jaar geleden werd ik hier al derde. Maar dat ik nu al zo'n koers kan winnen, is een droom die uitkomt."

Vollering had zich woensdag in de Waalse Pijl nog ijzersterk getoond als helper van Van der Breggen, die daar haar zevende overwinning op rij boekte. De wereldkampioene, bezig aan haar laatste jaar, wilde in Luik-Bastenaken-Luik duidelijk wat terug doen. Het resulteerde in kilometers lang kopwerk om de achtervolgende Marianne Vos niet meer voorin te laten terugkeren.

Vollering: "Anna was zo goed, de hele ploeg reed geweldig. Ik ben zo dankbaar dat ze dit voor mij doen. Op een gegeven moment kwam Vos weer terug in de kopgroep en moesten we nog een keer het tempo opvoeren. Vos moet je er niet bij hebben in de sprint. Ik was blij dat we haar alsnog kwijtraakten."

Meer uit Sport

Geblesseerde Osaka trekt zich terug uit Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka komt niet meer in actie op de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar heeft te veel last van een buikblessure. Ze heeft zich afgemeld voor haar wedstrijd in de derde ronde tegen de Australische Maddison Inglis.

1 uur geleden
Wielrenner Vernon wint ingekorte etappe van Tour Down Under

WILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.

3 uur geleden
Titelverdedigster Keys naar achtste finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.

3 uur geleden
Schaker Van Foreest lijdt eerste nederlaag in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.

16 uur geleden
IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

21 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

22 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

23 uur geleden