Vollering ziet in Luik wielerdroom uitkomen
LUIK (ANP) - Demi Vollering pakte zondag in Luik-Bastenaken-Luik dan toch haar eerste grote zege als profwielrenster. In de Brabantse Pijl verloor ze anderhalve week geleden nipt de sprint van de Amerikaanse Ruth Winder, in de Amstel Gold Race was Marianne Vos net te sterk voor de 24-jarige renster van SD Worx. Maar met hulp van ploeggenote Anna van der Breggen lukte het in Luik. "Een wereldkampioene die je aan de overwinning helpt, het is ongelooflijk", vertelde ze, met tranen in de ogen.
Vollering geldt als een groot talent en belandde na twee jaar voor Parkhotel Valkenburg te hebben gereden dit jaar bij de Nederlandse topploeg, die vorig jaar nog als Boels-Dolmans in het peloton reed. "Twee jaar geleden werd ik hier al derde. Maar dat ik nu al zo'n koers kan winnen, is een droom die uitkomt."
Vollering had zich woensdag in de Waalse Pijl nog ijzersterk getoond als helper van Van der Breggen, die daar haar zevende overwinning op rij boekte. De wereldkampioene, bezig aan haar laatste jaar, wilde in Luik-Bastenaken-Luik duidelijk wat terug doen. Het resulteerde in kilometers lang kopwerk om de achtervolgende Marianne Vos niet meer voorin te laten terugkeren.
Vollering: "Anna was zo goed, de hele ploeg reed geweldig. Ik ben zo dankbaar dat ze dit voor mij doen. Op een gegeven moment kwam Vos weer terug in de kopgroep en moesten we nog een keer het tempo opvoeren. Vos moet je er niet bij hebben in de sprint. Ik was blij dat we haar alsnog kwijtraakten."
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
13 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
13 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
19 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
21 uur geleden