Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vollering wint openingsrit Ronde van Zwitserland overtuigend

Vollering wint openingsrit Ronde van Zwitserland overtuigend

VILLARS-SUR-OLLON (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft met een overtuigende overwinning in de openingsrit van de Ronde van Zwitserland gelijk aangetoond in vorm te zijn. De 27-jarige Zuid-Hollandse van SD Worx - Protime reed bergop met nog een kilometer te gaan weg bij Gaia Realini uit Italiƫ, die uiteindelijk 22 seconden later binnenkwam in Villars-sur-Ollon dan Vollering.

Vollerings eveneens Italiaanse concurrente Elisa Longo Borghini liep al een achterstand van bijna een minuut op. De Ronde van Zwitserland telt vier etappes.

De Zwitserse Elise Chabbey had in haar eentje lang een flinke voorsprong op het peloton, maar zag de klassementsrensters in de laatste kilometers ineens snel het gat dichtrijden. Op ruim een kilometer van de streep kwamen Vollering en Realini langszij, waarop de Nederlandse ook direct de Italiaanse achter zich liet. Chabbey eindigde nog als derde.

Kort maar zwaar

Vollering sprak van een "rare etappe", die maar 59 kilometer telde. "Hij was kort, maar wel heel zwaar. Je zag ook verwarring in het peloton, hoe pakken we dit aan? Maar het was een mooie wedstrijd. Ik sta er al goed voor in het klassement, dus laten we dat zo houden." Vorig jaar hielp Vollering haar teamgenote Marlen Reusser aan de eindzege in Zwitserland.

Vollering won dit jaar al onder meer de Ronde van Spanje. De Tour de France, met start in Rotterdam op 12 augustus, blijft echter de belangrijkste rittenkoers van het jaar voor de Nederlandse. Ze hoopt daarvoor ook nog te pieken op de Olympische Spelen van Parijs.

Meer uit Sport

Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

11 uur geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

14 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

15 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

15 uur geleden
Schaatser Bosker grijpt macht op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.

16 uur geleden
Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

16 uur geleden
Olympisch kampioen Groenewoud wint 3000 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).

17 uur geleden