Vollering wint ook tweede rit Ronde van Itzulia
MALLABIA (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft zaterdag ook de tweede etappe van de Ronde van Itzulia gewonnen, een driedaagse rittenkoers door het Baskenland. De rit over tal van heuvels kende start en finish in Mallabia. De finish lag na een korte, lastige klim. Vollering, vrijdag al winnares van de openingsetappe, sprintte op het steilste stuk weg van haar concurrentes. Achter de renster van SD Worx finishte de Canadese Olivia Baril als tweede. De Italiaanse Marta Cavalli, winnares van de Amstel Gold Race en de Waalse Pijl, werd derde, de Nederlandse Pauliena Rooijakkers vierde.
Voor Vollering (25) was het haar derde overwinning van het seizoen na de winst in de Brabantse Pijl en haar ritzege vrijdag in het Baskenland. Daarnaast boekte ze al tal van ereplaatsen, onder andere in de Amstel Gold Race (2e), Waalse Pijl (3e) en Luik-Bastenaken-Luik (3e). Het finishklimmetje in Mallabia had iets weg van een verkorte versie van de Muur van Hoei. "Ik houd van dit soort aankomsten", vertelde ze na haar flitsende sprint. "Ik voelde me goed en probeerde eerder al aan te vallen. Toen dat niet lukte, zat ik toch in perfecte positie met een aantal ploeggenotes in de groep kort achter ons."
De Ronde van Itzulia is nieuw op de WorldTour kalender voor vrouwen. Zondag volgt de slotetappe in San Sebastián met onder meer de beklimming van de befaamde Jaizkibel. Vollering heeft in het klassement 22 seconden voorsprong op Rooijakkers. Alleen de Amerikaanse Kristen Faulkner en Cavalli volgen nog binnen de minuut.
Meer uit Sport
LE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
1 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
3 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
17 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
22 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
23 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geleden