Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vollering wint ook tweede rit Ronde van Itzulia

Vollering wint ook tweede rit Ronde van Itzulia

MALLABIA (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft zaterdag ook de tweede etappe van de Ronde van Itzulia gewonnen, een driedaagse rittenkoers door het Baskenland. De rit over tal van heuvels kende start en finish in Mallabia. De finish lag na een korte, lastige klim. Vollering, vrijdag al winnares van de openingsetappe, sprintte op het steilste stuk weg van haar concurrentes. Achter de renster van SD Worx finishte de Canadese Olivia Baril als tweede. De Italiaanse Marta Cavalli, winnares van de Amstel Gold Race en de Waalse Pijl, werd derde, de Nederlandse Pauliena Rooijakkers vierde.

Voor Vollering (25) was het haar derde overwinning van het seizoen na de winst in de Brabantse Pijl en haar ritzege vrijdag in het Baskenland. Daarnaast boekte ze al tal van ereplaatsen, onder andere in de Amstel Gold Race (2e), Waalse Pijl (3e) en Luik-Bastenaken-Luik (3e). Het finishklimmetje in Mallabia had iets weg van een verkorte versie van de Muur van Hoei. "Ik houd van dit soort aankomsten", vertelde ze na haar flitsende sprint. "Ik voelde me goed en probeerde eerder al aan te vallen. Toen dat niet lukte, zat ik toch in perfecte positie met een aantal ploeggenotes in de groep kort achter ons."

De Ronde van Itzulia is nieuw op de WorldTour kalender voor vrouwen. Zondag volgt de slotetappe in San SebastiƔn met onder meer de beklimming van de befaamde Jaizkibel. Vollering heeft in het klassement 22 seconden voorsprong op Rooijakkers. Alleen de Amerikaanse Kristen Faulkner en Cavalli volgen nog binnen de minuut.

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

3 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

4 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

5 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

6 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geƫindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

6 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

8 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

11 uur geleden