Vollering wil tweede zege in 'Nederlandse' Tour de France Femmes
ROTTERDAM (ANP) - Met 32 Nederlandse wielrensters begint maandag de Tour de France Femmes met een openingsetappe van Rotterdam naar Den Haag. Demi Vollering is de titelverdedigster. Zij hoopt over ruim een week opnieuw de gele trui te winnen in de slotetappe op de Alpe d'Huez, de berg die door de wielersuccessen in het verleden de 'Nederlandse' berg wordt genoemd.
De derde editie van de Tour voor wielrensters in de huidige vorm start met drie ritten in Nederland, waarvan de derde een tijdrit in Rotterdam is. De vierde etappe van Valkenburg naar Luik gaat deels over de parcoursen van de klassiekers Amstel Gold Race en Luik-Bastenaken-Luik.
Ook het peloton is flink Nederlands gekleurd. In zestien van de 22 ploegen rijdt minimaal een Nederlandse renster. Visma - Lease a Bike heeft er de meeste met vijf van de zeven wielrensters, onder wie Marianne Vos. Zij veroverde een week geleden zilver op de Olympische Spelen.
Vlakke etappes
Vos richt zich op de eerste vlakke etappes, net als sprintsters Lorena Wiebes van SD Worx - Protime en Charlotte Kool van dsm-firmenich PostNL. Wiebes won in de afgelopen twee edities drie etappes en Vos won er twee in 2022. "Natuurlijk geeft het voor de Nederlandse rensters en ploegen iets extra's", zei Vos vooraf via haar ploeg. "Ik ga proberen om weer voor een etappewinst te gaan."
Volgens ploegleider Danny Stam van SD Worx - Protime zijn de eerste etappes op het lijf geschreven van Wiebes. "Dat ze bij winst in eigen land de eerste gele trui pakt, zou mooi zijn", kijkt hij uit naar een sprint in Den Haag.
Het hoofddoel van de ploeg is echter het winnen van het klassement met Vollering. "Demi is de absolute leidster van onze selectie", gaf Stam in een voorbeschouwing aan. "Ze heeft een mooie evolutie doorgemaakt en behoort tot de wereldtop. Haar vertrouwen in eigen kunnen in het hooggebergte is groot."
Goed klassement
Riejanne Markus hoopt eveneens op een goed klassement. De kopvrouw van Visma - Lease a Bike eindigde eerder dit jaar als tweede achter Vollering in de Vuelta en wil top tien rijden. Daarnaast heeft ze de tijdrit in Rotterdam "met rood omcirkeld". "Het is een mooi parcours dat me goed moet liggen", kijkt ze vooruit.
Markus zal daar de nodige concurrentie krijgen. De Australische winnares van de olympische tijdrit, Grace Brown, doet ook mee, net als de winnares van het zilver, haar Britse ploeggenote Anna Henderson. Ook Kristen Faulkner, de Amerikaanse winnares van de olympische wegwedstrijd staat in Rotterdam aan de start.
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
3 uur geledenGDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.
3 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
7 uur geledenTABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris noemt de diskwalificatie van McLaren na de GP van Las Vegas "een frustrerend einde van de dag". De Britse Formule 1-coureur eindigde als tweede achter Max Verstappen, maar verloor net als zijn teamgenoot Oscar Piastri al zijn punten vanwege te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. "Het is frustrerend om zoveel punten te verliezen", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
9 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.
10 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
12 uur geleden