Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vollering wil tweede zege in 'Nederlandse' Tour de France Femmes

Vollering wil tweede zege in 'Nederlandse' Tour de France Femmes

ROTTERDAM (ANP) - Met 32 Nederlandse wielrensters begint maandag de Tour de France Femmes met een openingsetappe van Rotterdam naar Den Haag. Demi Vollering is de titelverdedigster. Zij hoopt over ruim een week opnieuw de gele trui te winnen in de slotetappe op de Alpe d'Huez, de berg die door de wielersuccessen in het verleden de 'Nederlandse' berg wordt genoemd.

De derde editie van de Tour voor wielrensters in de huidige vorm start met drie ritten in Nederland, waarvan de derde een tijdrit in Rotterdam is. De vierde etappe van Valkenburg naar Luik gaat deels over de parcoursen van de klassiekers Amstel Gold Race en Luik-Bastenaken-Luik.

Ook het peloton is flink Nederlands gekleurd. In zestien van de 22 ploegen rijdt minimaal een Nederlandse renster. Visma - Lease a Bike heeft er de meeste met vijf van de zeven wielrensters, onder wie Marianne Vos. Zij veroverde een week geleden zilver op de Olympische Spelen.

Vlakke etappes

Vos richt zich op de eerste vlakke etappes, net als sprintsters Lorena Wiebes van SD Worx - Protime en Charlotte Kool van dsm-firmenich PostNL. Wiebes won in de afgelopen twee edities drie etappes en Vos won er twee in 2022. "Natuurlijk geeft het voor de Nederlandse rensters en ploegen iets extra's", zei Vos vooraf via haar ploeg. "Ik ga proberen om weer voor een etappewinst te gaan."

Volgens ploegleider Danny Stam van SD Worx - Protime zijn de eerste etappes op het lijf geschreven van Wiebes. "Dat ze bij winst in eigen land de eerste gele trui pakt, zou mooi zijn", kijkt hij uit naar een sprint in Den Haag.

Het hoofddoel van de ploeg is echter het winnen van het klassement met Vollering. "Demi is de absolute leidster van onze selectie", gaf Stam in een voorbeschouwing aan. "Ze heeft een mooie evolutie doorgemaakt en behoort tot de wereldtop. Haar vertrouwen in eigen kunnen in het hooggebergte is groot."

Goed klassement

Riejanne Markus hoopt eveneens op een goed klassement. De kopvrouw van Visma - Lease a Bike eindigde eerder dit jaar als tweede achter Vollering in de Vuelta en wil top tien rijden. Daarnaast heeft ze de tijdrit in Rotterdam "met rood omcirkeld". "Het is een mooi parcours dat me goed moet liggen", kijkt ze vooruit.

Markus zal daar de nodige concurrentie krijgen. De Australische winnares van de olympische tijdrit, Grace Brown, doet ook mee, net als de winnares van het zilver, haar Britse ploeggenote Anna Henderson. Ook Kristen Faulkner, de Amerikaanse winnares van de olympische wegwedstrijd staat in Rotterdam aan de start.

Meer uit Sport

Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

22 minuten geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

1 uur geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

1 uur geleden
Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

2 uur geleden
Van Foreest raakt achterop bij Abdoesattorov in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.

20 uur geleden
Schorsing van 25 wedstrijden voor NBA-basketballer George

PHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.

20 uur geleden
Veldrijdster Brand bekroont topseizoen met wereldtitel in Hulst

HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.

23 uur geleden