Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vollering voor het eerst Nederlands kampioene wielrennen

Vollering voor het eerst Nederlands kampioene wielrennen

SITTARD-GELEEN (ANP) - Demi Vollering is voor het eerst in haar carrière Nederlands kampioen wielrennen geworden. De 26-jarige renster van SD Worx kwam na 153,1 kilometer solo aan in Sittard-Geleen. Op bijna een minuut werd ploeggenote Lorena Wiebes tweede. Marianne Vos werd derde.

Vollering volgt Riejanne Markus op, die de nationale titel vorig jaar in Drenthe veroverde. Ze eindigde eerder deze week achter Markus als tweede bij het NK tijdrijden. Vollering won dit jaar al de klassiekers Strade Bianche, Amstel Gold Race, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik.

Wereldkampioene Annemiek van Vleuten, bezig aan haar laatste seizoen en dus ook laatste NK, plaatste haar eerste aanval in het kampioenschap al 30 kilometer na de start in Valkenburg. De 40-jarige renster van Movistar lag even voorop met concurrente Vollering, maar het tweetal werd weer ingelopen. Met nog zo'n 100 kilometer te gaan demarreerde Eva van Agt en zij kreeg Esmée Peperkamp mee. Het duo kreeg zelfs meer dan 4 minuten voorsprong, maar het peloton versnelde, met name onder aanvoering van de wielrensters van SD Worx. Met het ingaan van de laatste ronde lagen Van Agt en Peperkamp nog minder dan een halve minuut voor.

Vollering plaatste na een klimmetje haar aanval met nog zo'n 16 kilometer te gaan. Ze achterhaalde Van Agt en Peperkamp en liet die meteen achter. Ze vergrootte haar voorsprong al snel tot meer dan een halve minuut en de achtervolgende groep, met voorin de rensters van Jumbo-Visma, kon dat gat niet meer dichtrijden. Vollering had op de streep bijna een minuut voorsprong op de achtervolgers, waar teamgenote Wiebes de snelste was. Van Vleuten eindigde op haar laatste NK als vijfde.

Meer uit Sport

Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

14 uur geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

14 uur geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

16 uur geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

16 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

17 uur geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

17 uur geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

1 dag geleden