Vollering voor het eerst Nederlands kampioene wielrennen
SITTARD-GELEEN (ANP) - Demi Vollering is voor het eerst in haar carrière Nederlands kampioen wielrennen geworden. De 26-jarige renster van SD Worx kwam na 153,1 kilometer solo aan in Sittard-Geleen. Op bijna een minuut werd ploeggenote Lorena Wiebes tweede. Marianne Vos werd derde.
Vollering volgt Riejanne Markus op, die de nationale titel vorig jaar in Drenthe veroverde. Ze eindigde eerder deze week achter Markus als tweede bij het NK tijdrijden. Vollering won dit jaar al de klassiekers Strade Bianche, Amstel Gold Race, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik.
Wereldkampioene Annemiek van Vleuten, bezig aan haar laatste seizoen en dus ook laatste NK, plaatste haar eerste aanval in het kampioenschap al 30 kilometer na de start in Valkenburg. De 40-jarige renster van Movistar lag even voorop met concurrente Vollering, maar het tweetal werd weer ingelopen. Met nog zo'n 100 kilometer te gaan demarreerde Eva van Agt en zij kreeg Esmée Peperkamp mee. Het duo kreeg zelfs meer dan 4 minuten voorsprong, maar het peloton versnelde, met name onder aanvoering van de wielrensters van SD Worx. Met het ingaan van de laatste ronde lagen Van Agt en Peperkamp nog minder dan een halve minuut voor.
Vollering plaatste na een klimmetje haar aanval met nog zo'n 16 kilometer te gaan. Ze achterhaalde Van Agt en Peperkamp en liet die meteen achter. Ze vergrootte haar voorsprong al snel tot meer dan een halve minuut en de achtervolgende groep, met voorin de rensters van Jumbo-Visma, kon dat gat niet meer dichtrijden. Vollering had op de streep bijna een minuut voorsprong op de achtervolgers, waar teamgenote Wiebes de snelste was. Van Vleuten eindigde op haar laatste NK als vijfde.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
16 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
17 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
17 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
18 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
19 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
20 uur geleden