Vollering voor het eerst Nederlands kampioene wielrennen
SITTARD-GELEEN (ANP) - Demi Vollering is voor het eerst in haar carrière Nederlands kampioen wielrennen geworden. De 26-jarige renster van SD Worx kwam na 153,1 kilometer solo aan in Sittard-Geleen. Op bijna een minuut werd ploeggenote Lorena Wiebes tweede. Marianne Vos werd derde.
Vollering volgt Riejanne Markus op, die de nationale titel vorig jaar in Drenthe veroverde. Ze eindigde eerder deze week achter Markus als tweede bij het NK tijdrijden. Vollering won dit jaar al de klassiekers Strade Bianche, Amstel Gold Race, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik.
Wereldkampioene Annemiek van Vleuten, bezig aan haar laatste seizoen en dus ook laatste NK, plaatste haar eerste aanval in het kampioenschap al 30 kilometer na de start in Valkenburg. De 40-jarige renster van Movistar lag even voorop met concurrente Vollering, maar het tweetal werd weer ingelopen. Met nog zo'n 100 kilometer te gaan demarreerde Eva van Agt en zij kreeg Esmée Peperkamp mee. Het duo kreeg zelfs meer dan 4 minuten voorsprong, maar het peloton versnelde, met name onder aanvoering van de wielrensters van SD Worx. Met het ingaan van de laatste ronde lagen Van Agt en Peperkamp nog minder dan een halve minuut voor.
Vollering plaatste na een klimmetje haar aanval met nog zo'n 16 kilometer te gaan. Ze achterhaalde Van Agt en Peperkamp en liet die meteen achter. Ze vergrootte haar voorsprong al snel tot meer dan een halve minuut en de achtervolgende groep, met voorin de rensters van Jumbo-Visma, kon dat gat niet meer dichtrijden. Vollering had op de streep bijna een minuut voorsprong op de achtervolgers, waar teamgenote Wiebes de snelste was. Van Vleuten eindigde op haar laatste NK als vijfde.
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
8 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
9 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
10 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
23 uur geleden