Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vollering voltooit 'wielerhattrick' in Luik-Bastenaken-Luik

Vollering voltooit 'wielerhattrick' in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft Luik-Bastenaken-Luik gewonnen, de laatste klassieker van het wielervoorjaar. De renster van SD Worx versloeg in de sprint haar medevluchter, de Italiaanse Elisa Longo Borghini, in de sprint.

De 26-jarige Zuid-Hollandse is de tweede vrouw die de drie zogenoemde Ardenner klassiekers - naast Luik-Bastenaken-Luik ook de Amstel Gold Race en de Waalse Pijl - in hetzelfde jaar weet te winnen. Eerder slaagde alleen Anna van der Breggen, haar ploegleider bij SD Worx, daar in 2017 in.

Voor Vollering was het na 2021 haar tweede zege in Luik. Ze won dit jaar ook al de Strade Bianche en Dwars door Vlaanderen. Haar Zwitserse ploeggenote Marlen Reusser won de sprint voor de derde plaats. In die groep finishten ook Riejanne Markus (vierde) en Annemiek van Vleuten (zesde).

Ontsnapping

Vijf rensters waren op de Côte de Stockeu, zo'n 75 kilometer voor de finish, ontsnapt. Het was een ijzersterke kopgroep met onder anderen Reusser, de Australische Amanda Spratt en Esmée Peperkamp.

Op de Côte de la Redoute, de zware klim op zo'n 35 kilometer voor de finish, bleek Reusser bergop de beste, Spratt was de laatste die het tempo van de Zwitserse niet meer kon volgen. In de achtervolgende groep voerde Van Vleuten, twee keer winnaar in Luik, het tempo op. Vollering hoefde, met Reusser voorop, alleen maar te volgen.

De Zwitserse verloor terrein op het moment dat de Spaanse Mavi García op de voorlaatste klim, de Côte des Forges, aanzette. Vollering had in de groep er achter nog de Nieuw-Zeelandse Niamh Fisher-Black bij zich, waarmee SD Worx de koers kon controleren.

Reusser

Reusser bereikte de Côte de la Roche-aux-Faucons, de laatste klim met de top op 14 kilometer van de finish, met nog 40 seconden voorsprong. Shirin van Anrooij (Trek-Segafredo) had een belangrijk aandeel in het verkleinen van die marge. Dat deed de jonge Zeeuwse voor haar Italiaanse ploeggenote Longo Borghini die op de laatste klim naar Reusser toereed met in haar spoor onder anderen Vollering en Van Vleuten.

Kleine voorsprong

Reusser zette nog eens aan en kreeg Longo Borghini mee. Op de laatste hellende strook reed Vollering naar het duo toe om vervolgens met de Italiaanse door te trekken. Het tweetal reed met een kleine 20 seconden voorsprong naar Luik waar de Nederlandse haar 'wielerhattrick' voltooide.

Meer uit Sport

Oud-voetbaldirecteur Nijland adviseur bij schaatsploeg Team X2O

HEERENVEEN (ANP) - Hans Nijland, voormalig directeur van FC Groningen, gaat aan de slag in de schaatswereld. De 66-jarige voetbalbestuurder wordt commercieel adviseur bij Team X2O Badkamers, dat vorig seizoen nog Team IKO-X2O heette. Hij moet de ploeg onder meer gaan helpen met het aantrekken van nieuwe sponsoren.

10 uur geleden
Franse Formule 1-coureur Ocon vertrekt na dit seizoen bij Haas

DEN HAAG (ANP) - Formule 1-coureur Esteban Ocon raakt na dit seizoen zijn plek bij team Haas kwijt. Dat maakten beide partijen woensdag bekend. Het is nog niet duidelijk wie de 30-jarige Fransman opvolgt.

12 uur geleden
Turner Schmidt na blessure in WK-selectie, De Munck ontbreekt

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) is opgenomen in de Nederlandse ploeg voor de WK in Rotterdam. Schmidt ontbrak deze zomer nog bij de EK in Zagreb door een blessure aan zijn linkerschouder, maar bleek tijdens de kwalificatiewedstrijden fit genoeg voor een plek in de selectie.

16 uur geleden
Formule 1-coureur Alonso (45) jaar langer bij Aston Martin

DADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.

1 dag geleden
Zestienvoudig wereldkampioen Taylor gaat weer darten

PORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.

1 dag geleden
Zeven jaar cel voor oud-snookeraar Dott (49) om kindermisbruik

EDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.

1 dag geleden
Van Bommel wil Nations League met België winnen

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).

2 dagen geleden