Vollering vijfde in Parijs na 'beste tijdrit ooit'
PARIJS (ANP) - Demi Vollering keek met gemengde gevoelens terug op de olympische tijdrit in Parijs. "Ik denk dat dit mijn beste tijdrit ooit was", zei de winnares van de Tour de France van vorig jaar. Die rit leverde haar de vijfde plaats op, op een kleine twee minuten achter de Australische wielrenster Grace Brown.
"Ik weet dat dit niet mijn parcours is en dat ik boven verwachting had moeten presteren om voor een medaille in aanmerking te komen. Ik hoop ooit op zo'n podium te staan", werd ze toch wat emotioneel. De ambiance op en rond Pont Alexandre III had indruk gemaakt. "Zeker toen ik hier wegreed, met al die mensen. Het was zo speciaal en dan wil je presteren. Daar ben je topsporter voor geworden. Stiekem droomde ik van het podium."
De race op zich stemde Vollering tevreden. "Ik moet de wattages nog terugkijken, maar het ging lekker. Ik had meteen een goed tempo te pakken. In de eerste bochten ook, maar daarna slipte mijn achterwiel een paar keer weg. Dan word je wat onzekerder. Ik durfde niet alles te riskeren, de Tour spookte wel een keer door mijn hoofd."
Vollering rijdt over een week nog de wegwedstrijd in Parijs, een week later begint de Tour de France in Rotterdam.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
11 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
11 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
13 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
15 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden