Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vollering staat leiding in Tour na harde val af aan Niewiadoma

Vollering staat leiding in Tour na harde val af aan Niewiadoma

AMNÉVILLE (ANP) - Demi Vollering is de leiding in de Tour de France Femmes kwijtgeraakt. De 27-jarige wielrenster van SD Worx - Protime ging in de vijfde etappe, van Bastenaken naar Amnéville, 6 kilometer voor de finish hard onderuit. Vollering kon met een gescheurde broek en bloed op haar lichaam haar weg wel vervolgen, maar liep flinke achterstand op. Bij de valpartij waren ook veel andere rensters betrokken.

Kasia Niewiadoma neemt de leiding over van Vollering. De Poolse maakte deel uit van een groepje van vier rensters, die sprintten om de winst. Blanka Vas won de etappe, voor Niewiadoma, de Duitse Liane Lippert en de Amerikaanse olympisch kampioen op de weg, Kristen Faulkner.

De heuvelachtige etappe verliep lange tijd zoals gepland. Er ontstond een kopgroep van drie rensters, Fem van Empel, Loes Adegeest en Julie Van De Velde. Hun voorsprong liep in het laatste deel snel terug en de ploegen leken zich op te kunnen maken voor een massasprint.

Val Vollering

Een grote valpartij bij een rotonde veranderde het wedstrijdbeeld. Vollering, die de Tour de France vorig jaar won, was het grootste slachtoffer en had even nodig om weer op de fiets te kunnen stappen en haar weg te vervolgen. Ze kwam uiteindelijk 1.47 na Vas over de finish en zakte in het klassement terug naar de negende plek met 1.19 achterstand op Niewiadoma.

Niewiadoma heeft in het klassement een voorsprong van 19 seconden op nummer 2 Faulkner en 22 tellen op nummer 3 Puck Pieterse.

Volgende rit

De zesde etappe van de Tour de France Femmes gaat vrijdag van Remiremont naar Morteau.

Meer uit Sport

Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

13 uur geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

14 uur geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

1 dag geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

1 dag geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 dag geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

1 dag geleden