Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vollering staat leiding in Tour na harde val af aan Niewiadoma

Vollering staat leiding in Tour na harde val af aan Niewiadoma

AMNÉVILLE (ANP) - Demi Vollering is de leiding in de Tour de France Femmes kwijtgeraakt. De 27-jarige wielrenster van SD Worx - Protime ging in de vijfde etappe, van Bastenaken naar Amnéville, 6 kilometer voor de finish hard onderuit. Vollering kon met een gescheurde broek en bloed op haar lichaam haar weg wel vervolgen, maar liep flinke achterstand op. Bij de valpartij waren ook veel andere rensters betrokken.

Kasia Niewiadoma neemt de leiding over van Vollering. De Poolse maakte deel uit van een groepje van vier rensters, die sprintten om de winst. Blanka Vas won de etappe, voor Niewiadoma, de Duitse Liane Lippert en de Amerikaanse olympisch kampioen op de weg, Kristen Faulkner.

De heuvelachtige etappe verliep lange tijd zoals gepland. Er ontstond een kopgroep van drie rensters, Fem van Empel, Loes Adegeest en Julie Van De Velde. Hun voorsprong liep in het laatste deel snel terug en de ploegen leken zich op te kunnen maken voor een massasprint.

Val Vollering

Een grote valpartij bij een rotonde veranderde het wedstrijdbeeld. Vollering, die de Tour de France vorig jaar won, was het grootste slachtoffer en had even nodig om weer op de fiets te kunnen stappen en haar weg te vervolgen. Ze kwam uiteindelijk 1.47 na Vas over de finish en zakte in het klassement terug naar de negende plek met 1.19 achterstand op Niewiadoma.

Niewiadoma heeft in het klassement een voorsprong van 19 seconden op nummer 2 Faulkner en 22 tellen op nummer 3 Puck Pieterse.

Volgende rit

De zesde etappe van de Tour de France Femmes gaat vrijdag van Remiremont naar Morteau.

Meer uit Sport

Alcaraz voor het eerst naar halve finales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.

1 uur geleden
Verstappen voor het eerst circuit op met nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.

2 uur geleden
Bijna 20.000 kaarten verkocht voor TeamNL Huis bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.

3 uur geleden
Zverev bereikt halve finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).

7 uur geleden
Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

20 uur geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

1 dag geleden
Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

1 dag geleden