Vollering staat leiding in Tour na harde val af aan Niewiadoma
AMNÉVILLE (ANP) - Demi Vollering is de leiding in de Tour de France Femmes kwijtgeraakt. De 27-jarige wielrenster van SD Worx - Protime ging in de vijfde etappe, van Bastenaken naar Amnéville, 6 kilometer voor de finish hard onderuit. Vollering kon met een gescheurde broek en bloed op haar lichaam haar weg wel vervolgen, maar liep flinke achterstand op. Bij de valpartij waren ook veel andere rensters betrokken.
Kasia Niewiadoma neemt de leiding over van Vollering. De Poolse maakte deel uit van een groepje van vier rensters, die sprintten om de winst. Blanka Vas won de etappe, voor Niewiadoma, de Duitse Liane Lippert en de Amerikaanse olympisch kampioen op de weg, Kristen Faulkner.
De heuvelachtige etappe verliep lange tijd zoals gepland. Er ontstond een kopgroep van drie rensters, Fem van Empel, Loes Adegeest en Julie Van De Velde. Hun voorsprong liep in het laatste deel snel terug en de ploegen leken zich op te kunnen maken voor een massasprint.
Val Vollering
Een grote valpartij bij een rotonde veranderde het wedstrijdbeeld. Vollering, die de Tour de France vorig jaar won, was het grootste slachtoffer en had even nodig om weer op de fiets te kunnen stappen en haar weg te vervolgen. Ze kwam uiteindelijk 1.47 na Vas over de finish en zakte in het klassement terug naar de negende plek met 1.19 achterstand op Niewiadoma.
Niewiadoma heeft in het klassement een voorsprong van 19 seconden op nummer 2 Faulkner en 22 tellen op nummer 3 Puck Pieterse.
Volgende rit
De zesde etappe van de Tour de France Femmes gaat vrijdag van Remiremont naar Morteau.
Meer uit Sport
BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.
9 uur geledenOSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.
9 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.
10 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
13 uur geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
14 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
15 uur geleden