Vollering soleert naar eindzege Ronde van Burgos
LAGUNAS DE NEILA (ANP) - Demi Vollering heeft de Ronde van Burgos gewonnen, een vierdaagse rittenkoers voor vrouwen in Noord-Spanje. De wielrenster van SD Worx won de slotrit, die eindigde met een beklimming van 11 kilometer naar Laguna de Neila. Vollering nam de leiderstrui over van haar land- en ploeggenote Lorena Wiebes. Beide rensters wonnen ieder twee etappes.
Een bijna compleet peloton bereikte de voet van de slotklim. Vollering zette haar aanval snel in en bleek bergop een klasse apart. Ruim anderhalve minuut na de ritwinnares finishte de Italiaanse Erica Magnaldi als tweede, net voor haar landgenote Silvia Persico.
De Nederlandse Shirin van Anrooij werd vierde, in het eindklassement bezette de wereldkampioene veldrijden bij de beloften de tweede plaats.
Tour de France
Vollering won eerder dit jaar onder meer de Amstel Gold Race, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik. In de rittenkoers Itzulia Women liet ze een week geleden de eindzege aan haar Zwitserse ploeggenote Marlen Reusser. "Het was vandaag weer een perfect optreden van de ploeg", sprak de 26-jarige Zuid-Hollandse. "We hebben de koers de hele dag gecontroleerd. De andere meiden hebben zich leeg gereden tot aan de slotklim. Toen heb ik meteen versneld om een gaatje te krijgen en ben ik daarna in mijn eigen tempo doorgereden."
Vollering putte er vertrouwen uit richting Tour de France, waar eind juli een nieuwe strijd wacht met de in Burgos afwezige Annemiek van Vleuten. "We mogen als ploeg trots zijn vandaag."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
35 minuten geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
2 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
20 uur geleden