Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vollering soleert naar eindzege Ronde van Burgos

Vollering soleert naar eindzege Ronde van Burgos

LAGUNAS DE NEILA (ANP) - Demi Vollering heeft de Ronde van Burgos gewonnen, een vierdaagse rittenkoers voor vrouwen in Noord-Spanje. De wielrenster van SD Worx won de slotrit, die eindigde met een beklimming van 11 kilometer naar Laguna de Neila. Vollering nam de leiderstrui over van haar land- en ploeggenote Lorena Wiebes. Beide rensters wonnen ieder twee etappes.

Een bijna compleet peloton bereikte de voet van de slotklim. Vollering zette haar aanval snel in en bleek bergop een klasse apart. Ruim anderhalve minuut na de ritwinnares finishte de Italiaanse Erica Magnaldi als tweede, net voor haar landgenote Silvia Persico.

De Nederlandse Shirin van Anrooij werd vierde, in het eindklassement bezette de wereldkampioene veldrijden bij de beloften de tweede plaats.

Tour de France

Vollering won eerder dit jaar onder meer de Amstel Gold Race, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik. In de rittenkoers Itzulia Women liet ze een week geleden de eindzege aan haar Zwitserse ploeggenote Marlen Reusser. "Het was vandaag weer een perfect optreden van de ploeg", sprak de 26-jarige Zuid-Hollandse. "We hebben de koers de hele dag gecontroleerd. De andere meiden hebben zich leeg gereden tot aan de slotklim. Toen heb ik meteen versneld om een gaatje te krijgen en ben ik daarna in mijn eigen tempo doorgereden."

Vollering putte er vertrouwen uit richting Tour de France, waar eind juli een nieuwe strijd wacht met de in Burgos afwezige Annemiek van Vleuten. "We mogen als ploeg trots zijn vandaag."

Meer uit Sport

Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.

5 uur geleden
Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

9 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

11 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

12 uur geleden
Schilder voert ploeg van 23 atleten aan voor WK indooratletiek

ARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.

12 uur geleden
Zitskiërs Kampschreur en De Langen op medaillekoers in combinatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.

15 uur geleden
Honkballers definitief uitgeschakeld in World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.

1 dag geleden