Vollering raakt teamgenote Moolman kwijt voor laatste Touretappe
LURE (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is voor de laatste etappe in de Tour de France Femmes nog een teamgenote kwijtgeraakt. De Zuid-Afrikaanse Ashleigh Moolman stapt niet meer op bij SD Worx voor de laatste bergrit van Lure naar La Super Planche des Belles Filles.
De 36-jarige wielrenster heeft een infectie opgelopen, meldt haar ploeg. "Na een medisch advies heb ik besloten om mijn lichaam te respecteren", zei Moolman. "Het is gek hoe snel dingen kunnen veranderen, van je heel sterk voelen naar totaal leeg."
Moolman kwam in de bergrit van zaterdag op ruime achterstand van winnares Annemiek van Vleuten binnen. De Zuid-Afrikaanse was de etappe begonnen als de nummer vijf in het algemeen klassement. Ze verloor echter ruim 13 minuten en zei na afloop zich niet goed te hebben gevoeld.
Ploeggenote Vollering finishte als tweede in de etappe in de Vogezen en begint ook als de nummer 2 achter Van Vleuten aan de slotetappe. Eerder moest Marlen Reusser al opgeven bij SD Worx. De Zwitserse liep een hersenschudding op bij een val.
Meer uit Sport
BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
3 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
5 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geleden