Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vollering ook de beste in klimtijdrit Ronde van Zwitserland

Vollering ook de beste in klimtijdrit Ronde van Zwitserland

VILLARS-SUR-OLLON (ANP) - Demi Vollering heeft ook de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De 27-jarige wielrenster van SD Worx - Protime was de beste in de klimtijdrit van Aigle naar Villars-sur-Ollon over 15,7 kilometer. Ze troefde de Italiaanse Elisa Longo Borghini en Kim Cadzow uit Nieuw-Zeeland af.

Vollering had 39.47 minuten nodig voor de tijdrit waarin de laatste 10 kilometer bergop gingen. Daarmee was ze 17 seconden sneller dan Longo Borghini. Cadzow moest 25 seconden toegeven op de Nederlandse klassementsleidster, die eerder ook al de eerste etappe had gewonnen.

In het algemeen klassement heeft Vollering 1.26 minuut voorsprong op de Italiaanse. Gaia Realini uit Italiƫ staat derde op 1.28. De Ronde van Zwitserland duurt tot en met dinsdag.

Klassement

"De eindtijd telt", was het commentaar van Vollering nadat ze de tussentijden zag, waarin Longo Borghini een voorsprong had. "Ik heb de tijdrit aangepakt als een normale wedstrijd, waarbij ik weet dat ik normaal gedurende een klim alleen maar sterker word. Ik heb me in de laatste kilometers helemaal leeg gereden. Daar ben ik goed in. Gelukkig was het genoeg voor de winst en heb ik ook nog tijd kunnen winnen in het klassement."

Vollering heeft met de tweede zege een belangrijke stap naar de eindzege in Zwitserland gezet. "Het wordt voor onze ploeg vooral een opdracht om de komende twee dagen geen grote groep te laten wegrijden. We hebben goede rensters die op het terrein van de komende dagen goed uit de voeten kunnen. Voor sommige rensters in onze ploeg liggen hier ook nog kansen op succes."

Meer uit Sport

Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

1 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

3 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

4 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

5 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

11 uur geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

11 uur geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

1 dag geleden