Vollering neemt met zege in Brabantse Pijl 'sportieve revanche'
OVERIJSE (ANP/BELGA) - Wielrenster Demi Vollering nam in de Brabantse Pijl sportieve revanche voor een jaar eerder, toen ze na bestuderen van de finishfoto in de sprint geklopt bleek door de Amerikaanse Ruth Winder. Dit jaar liet ze er geen twijfel over bestaan wie de sterkte was en kwam solo aan op de Brusselsesteenweg van Overijse. "De teleurstelling van vorig jaar is doorgespoeld", reageerde de 25-jarige renster van SD Worx.
"Ik neem met deze overwinning een beetje revanche op wat hier vorig jaar gebeurde", vervolgde Vollering. "Het is natuurlijk wel een andere wedstrijd en een ander jaar en je kan deze twee edities niet met elkaar vergelijken. De Brabantse Pijl is een wedstrijd die me wel ligt. Het is best wel een pittige wedstrijd. Je moet altijd goed gepositioneerd zitten en alert zijn wanneer er beweging is. Uiteindelijk gingen Pauliena Rooijakkers en ik ervandoor. Op de Moskesstraat was het moment om het alleen te proberen en dat lukte gelukkig. Mijn sportdirecteur Anna van der Breggen schreeuwde me door de laatste kilometers."
Vollering boekte haar eerste zege van het seizoen, nadat ze al tweede was geworden in de Omloop Het Nieuwsblad en afgelopen zondag nog in de Amstel Gold Race. "Ook die nederlaag van zondag spoel ik door. Dit geeft vertrouwen voor de toekomst. Ik heb er een hoogtestage opzitten van drie weken in aanloop naar deze wedstrijden. Dat loont nu al."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnsters Sanne Wevers (35) en Vera van Pol (32) zijn opgenomen in de selectie voor de WK in Rotterdam. Voor beiden is het hun eerste WK sinds 2023.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft de finale van het ATP-toernooi van Beijing bereikt na een diskwalificatie van zijn tegenstander Daniil Medvedev. De Rus sloeg bij een stand van 7-5 5-3 in het voordeel van Djokovic een bal weg en raakte daarbij een toeschouwer. Hij werd daarop door de umpire gediskwalificeerd.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielerteam Visma-Lease a Bike heeft Nathan Van Hooydonck per direct aangesteld als sportief directeur. De Belgische oud-wielrenner van de ploeg gaat leiding geven aan het sportmanagementteam.
20 uur geledenTOKIO (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale bereikt van het ATP-toernooi van Tokio. De als eerste geplaatste Spaanse tennisser versloeg in de halve finale in drie sets zijn landgenoot Jaume Munar: 5-7 6-3 6-1.
21 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Naomi van Krevel is bij de WK judo in Bakoe uitgeschakeld in de eerste ronde in de klasse tot 52 kilogram. De 26-jarige judoka verloor in de hoofdstad van Azerbeidzjan van Tereza Bodnarova uit Tsjechië met ippon.
1 dag geledenBOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.
1 dag geledenŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.
1 dag geleden