Vollering en Markus kunnen tegenvallende WK-tijdrit niet verklaren
STIRLING (ANP) - Het optreden van Demi Vollering en Riejanne Markus op de individuele tijdrit bij de WK wielrennen in Schotland riep veel vragen op. Voor het eerst sinds 2014 (Ponferrada) ontbrak een Nederlandse wielrenster op het podium bij een race tegen de klok om de wereldtitel. Antwoorden hadden beide rensters niet. "Ik weet het niet", klonk het meerdere keren.
Vollering reed de zesde tijd, een kleine anderhalve minuut langzamer dan winnares Chloé Dygert. Markus eindigde als negende op 2.07. De Amerikaanse had alleen in Grace Brown een tegenstander die zich met haar kon meten. De Australische werd op ruim 5 seconden tweede. De Oostenrijkse Christina Schweinberger werd op 1.12 derde.
"Dit valt heel erg tegen", zei Vollering, een kleine twee weken geleden nog de winnares van de Tour de France waar ze op de slotdag nog een goede tijdrit reed. "Ik weet niet hoe het komt. Ik kon niet de wattages wegduwen die ik wilde. Het was één groot gevecht. Ik zie nog een beetje koekoek", zei ze nadat ze een tijdje op de grond had zitten bijkomen. De tijdrit over ruim 36 kilometer eindigde met een venijnig klimmetje naar het kasteel van Stirling, een historische plek ten noordoosten van Glasgow.
Evaluatie
Nederlands kampioene Markus had zich er veel van voorgesteld en stapte "een beetje wazig" van de fiets. "Hier kwamen we zeker niet voor. Bij het eerste meetpunt lag ik ver achter, terwijl ik dacht dat het goed ging. Ik weet niet wat er mis is gegaan. Het is aan ons om dit te evalueren."
Markus was in de afsluitende tijdrit van de Tour als vijfde geëindigd. De Zwitserse Marlen Reusser won daar, maar stapte in Stirling onderweg af. Mogelijk vanwege een val in de mixed relay van woensdag waar ze desondanks met haar ploeg het goud won.
Teleurstelling
"Dygert reed inderdaad geen Tour, ze was voor mij ook de grote favoriet", vertelde Markus, voor wie de tijdrit het hoofddoel was. "We hadden nooit eerder een WK zo kort op een grote wedstrijd. Je moest je route zoeken om hier te kunnen pieken. Dat is blijkbaar niet goed gegaan. Hebben we te veel gedaan, of juist te weinig? Ik weet het niet. Maar er is absoluut iets niet goed gegaan. Ik wilde podium rijden. Dit is een grote teleurstelling."
"Misschien was ik te fris", meende Vollering. "Misschien moet ik de volgende keer maar juist een harde training doen kort ervoor. Nee, het zegt voor mij niks over de wegrace van zondag. Misschien is het een perfecte wake-upcall voor het lichaam. Ik weet het niet."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
25 minuten geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
42 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
3 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
6 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.
17 uur geleden