Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vollering en Markus kunnen tegenvallende WK-tijdrit niet verklaren

Vollering en Markus kunnen tegenvallende WK-tijdrit niet verklaren

STIRLING (ANP) - Het optreden van Demi Vollering en Riejanne Markus op de individuele tijdrit bij de WK wielrennen in Schotland riep veel vragen op. Voor het eerst sinds 2014 (Ponferrada) ontbrak een Nederlandse wielrenster op het podium bij een race tegen de klok om de wereldtitel. Antwoorden hadden beide rensters niet. "Ik weet het niet", klonk het meerdere keren.

Vollering reed de zesde tijd, een kleine anderhalve minuut langzamer dan winnares Chloé Dygert. Markus eindigde als negende op 2.07. De Amerikaanse had alleen in Grace Brown een tegenstander die zich met haar kon meten. De Australische werd op ruim 5 seconden tweede. De Oostenrijkse Christina Schweinberger werd op 1.12 derde.

"Dit valt heel erg tegen", zei Vollering, een kleine twee weken geleden nog de winnares van de Tour de France waar ze op de slotdag nog een goede tijdrit reed. "Ik weet niet hoe het komt. Ik kon niet de wattages wegduwen die ik wilde. Het was één groot gevecht. Ik zie nog een beetje koekoek", zei ze nadat ze een tijdje op de grond had zitten bijkomen. De tijdrit over ruim 36 kilometer eindigde met een venijnig klimmetje naar het kasteel van Stirling, een historische plek ten noordoosten van Glasgow.

Evaluatie

Nederlands kampioene Markus had zich er veel van voorgesteld en stapte "een beetje wazig" van de fiets. "Hier kwamen we zeker niet voor. Bij het eerste meetpunt lag ik ver achter, terwijl ik dacht dat het goed ging. Ik weet niet wat er mis is gegaan. Het is aan ons om dit te evalueren."

Markus was in de afsluitende tijdrit van de Tour als vijfde geëindigd. De Zwitserse Marlen Reusser won daar, maar stapte in Stirling onderweg af. Mogelijk vanwege een val in de mixed relay van woensdag waar ze desondanks met haar ploeg het goud won.

Teleurstelling

"Dygert reed inderdaad geen Tour, ze was voor mij ook de grote favoriet", vertelde Markus, voor wie de tijdrit het hoofddoel was. "We hadden nooit eerder een WK zo kort op een grote wedstrijd. Je moest je route zoeken om hier te kunnen pieken. Dat is blijkbaar niet goed gegaan. Hebben we te veel gedaan, of juist te weinig? Ik weet het niet. Maar er is absoluut iets niet goed gegaan. Ik wilde podium rijden. Dit is een grote teleurstelling."

"Misschien was ik te fris", meende Vollering. "Misschien moet ik de volgende keer maar juist een harde training doen kort ervoor. Nee, het zegt voor mij niks over de wegrace van zondag. Misschien is het een perfecte wake-upcall voor het lichaam. Ik weet het niet."

Meer uit Sport

Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

1 uur geleden
Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

6 uur geleden
Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

1 dag geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 dag geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

1 dag geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

1 dag geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

2 dagen geleden