Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vollering en Markus kunnen tegenvallende WK-tijdrit niet verklaren

Vollering en Markus kunnen tegenvallende WK-tijdrit niet verklaren

STIRLING (ANP) - Het optreden van Demi Vollering en Riejanne Markus op de individuele tijdrit bij de WK wielrennen in Schotland riep veel vragen op. Voor het eerst sinds 2014 (Ponferrada) ontbrak een Nederlandse wielrenster op het podium bij een race tegen de klok om de wereldtitel. Antwoorden hadden beide rensters niet. "Ik weet het niet", klonk het meerdere keren.

Vollering reed de zesde tijd, een kleine anderhalve minuut langzamer dan winnares Chloé Dygert. Markus eindigde als negende op 2.07. De Amerikaanse had alleen in Grace Brown een tegenstander die zich met haar kon meten. De Australische werd op ruim 5 seconden tweede. De Oostenrijkse Christina Schweinberger werd op 1.12 derde.

"Dit valt heel erg tegen", zei Vollering, een kleine twee weken geleden nog de winnares van de Tour de France waar ze op de slotdag nog een goede tijdrit reed. "Ik weet niet hoe het komt. Ik kon niet de wattages wegduwen die ik wilde. Het was één groot gevecht. Ik zie nog een beetje koekoek", zei ze nadat ze een tijdje op de grond had zitten bijkomen. De tijdrit over ruim 36 kilometer eindigde met een venijnig klimmetje naar het kasteel van Stirling, een historische plek ten noordoosten van Glasgow.

Evaluatie

Nederlands kampioene Markus had zich er veel van voorgesteld en stapte "een beetje wazig" van de fiets. "Hier kwamen we zeker niet voor. Bij het eerste meetpunt lag ik ver achter, terwijl ik dacht dat het goed ging. Ik weet niet wat er mis is gegaan. Het is aan ons om dit te evalueren."

Markus was in de afsluitende tijdrit van de Tour als vijfde geëindigd. De Zwitserse Marlen Reusser won daar, maar stapte in Stirling onderweg af. Mogelijk vanwege een val in de mixed relay van woensdag waar ze desondanks met haar ploeg het goud won.

Teleurstelling

"Dygert reed inderdaad geen Tour, ze was voor mij ook de grote favoriet", vertelde Markus, voor wie de tijdrit het hoofddoel was. "We hadden nooit eerder een WK zo kort op een grote wedstrijd. Je moest je route zoeken om hier te kunnen pieken. Dat is blijkbaar niet goed gegaan. Hebben we te veel gedaan, of juist te weinig? Ik weet het niet. Maar er is absoluut iets niet goed gegaan. Ik wilde podium rijden. Dit is een grote teleurstelling."

"Misschien was ik te fris", meende Vollering. "Misschien moet ik de volgende keer maar juist een harde training doen kort ervoor. Nee, het zegt voor mij niks over de wegrace van zondag. Misschien is het een perfecte wake-upcall voor het lichaam. Ik weet het niet."

Meer uit Sport

Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

43 minuten geleden
Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

12 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

12 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

13 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

13 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

14 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

1 dag geleden