Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vollering derde in Luik-Bastenaken-Luik, Brown verrast

Vollering derde in Luik-Bastenaken-Luik, Brown verrast

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft ook in Luik-Bastenaken-Luik, de laatste wielerklassieker van het voorjaar, geen zege kunnen boeken. De 27-jarige winnares van vorig jaar deed wel tot in de finale mee, maar zag daarin de Australische Grace Brown van FDJ - SUEZ verrassend naar de overwinning sprinten. Elisa Longo Borghini uit Italië werd tweede, vlak voor Vollering.

Vollering won Luik-Bastenaken-Luik ook in 2021. Vorig jaar voltooide ze in Luik door Longo Borghini te kloppen in de sprint haar hattrick van de winst van de drie zogenoemde Ardenner klassiekers, na haar eerdere zeges in de Amstel Gold Race en de Waalse Pijl. Dit voorjaar was de vorm er niet bij de Zuid-Hollandse.

De Nederlanders Eva van Agt, Lucinda Brand en Mischa Bredewold waren in de koers over 153 kilometer lang onderdeel van de kopgroep. Op zo'n 30 kilometer van het einde, op de beklimming van La Redoute, moesten zij Brown, Elise Chabbey en Kim Cadzow echter laten gaan. De drie overgebleven koplopers hielden lang een voorsprong van twee minuten vast.

Achtervolging

Op 14 kilometer van de streep ging Longo Borghini ervandoor vanuit het peloton. Vollering zette de achtervolging in en sloot aan, net als Katarzyna Niewiadoma. De Poolse klopte Vollering woensdag in de Waalse Pijl.

Marianne Vos was een van de slachtoffers van de versnelling. Ook wereldkampioene Lotte Kopecky, de Belgische ploeggenote van Vollering, liep een achterstand op. Op zo'n 10 kilometer van de finish hadden Vollering, Niewiadoma en Longo Borghini de achterstand op de drie koplopers ingelopen.

Spannende slotkilometers

In de spannende slotkilometers probeerden meerdere rensters te ontsnappen, maar zij werden telkens achterhaald. Met nog 1 kilometer te gaan probeerde Niewiadoma nog alleen te gaan, maar de 31-jarige Brown reed het gat dicht en bleef iedereen voor. Met een laatste krachtsinspanning kwam Vollering nog dicht bij Longo Borghini, maar de tweede plek zat er niet meer in.

Brown boekte de grootste overwinning van haar carrière. In 2020 en 2022 werd ze tweede in Luik.

Meer uit Sport

Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

50 minuten geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

2 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

3 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

3 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

1 dag geleden