Vollering derde in Luik-Bastenaken-Luik, Brown verrast
LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft ook in Luik-Bastenaken-Luik, de laatste wielerklassieker van het voorjaar, geen zege kunnen boeken. De 27-jarige winnares van vorig jaar deed wel tot in de finale mee, maar zag daarin de Australische Grace Brown van FDJ - SUEZ verrassend naar de overwinning sprinten. Elisa Longo Borghini uit Italië werd tweede, vlak voor Vollering.
Vollering won Luik-Bastenaken-Luik ook in 2021. Vorig jaar voltooide ze in Luik door Longo Borghini te kloppen in de sprint haar hattrick van de winst van de drie zogenoemde Ardenner klassiekers, na haar eerdere zeges in de Amstel Gold Race en de Waalse Pijl. Dit voorjaar was de vorm er niet bij de Zuid-Hollandse.
De Nederlanders Eva van Agt, Lucinda Brand en Mischa Bredewold waren in de koers over 153 kilometer lang onderdeel van de kopgroep. Op zo'n 30 kilometer van het einde, op de beklimming van La Redoute, moesten zij Brown, Elise Chabbey en Kim Cadzow echter laten gaan. De drie overgebleven koplopers hielden lang een voorsprong van twee minuten vast.
Achtervolging
Op 14 kilometer van de streep ging Longo Borghini ervandoor vanuit het peloton. Vollering zette de achtervolging in en sloot aan, net als Katarzyna Niewiadoma. De Poolse klopte Vollering woensdag in de Waalse Pijl.
Marianne Vos was een van de slachtoffers van de versnelling. Ook wereldkampioene Lotte Kopecky, de Belgische ploeggenote van Vollering, liep een achterstand op. Op zo'n 10 kilometer van de finish hadden Vollering, Niewiadoma en Longo Borghini de achterstand op de drie koplopers ingelopen.
Spannende slotkilometers
In de spannende slotkilometers probeerden meerdere rensters te ontsnappen, maar zij werden telkens achterhaald. Met nog 1 kilometer te gaan probeerde Niewiadoma nog alleen te gaan, maar de 31-jarige Brown reed het gat dicht en bleef iedereen voor. Met een laatste krachtsinspanning kwam Vollering nog dicht bij Longo Borghini, maar de tweede plek zat er niet meer in.
Brown boekte de grootste overwinning van haar carrière. In 2020 en 2022 werd ze tweede in Luik.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
7 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
1 dag geleden