Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vollering derde in Luik-Bastenaken-Luik, Brown verrast

Vollering derde in Luik-Bastenaken-Luik, Brown verrast

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft ook in Luik-Bastenaken-Luik, de laatste wielerklassieker van het voorjaar, geen zege kunnen boeken. De 27-jarige winnares van vorig jaar deed wel tot in de finale mee, maar zag daarin de Australische Grace Brown van FDJ - SUEZ verrassend naar de overwinning sprinten. Elisa Longo Borghini uit Italië werd tweede, vlak voor Vollering.

Vollering won Luik-Bastenaken-Luik ook in 2021. Vorig jaar voltooide ze in Luik door Longo Borghini te kloppen in de sprint haar hattrick van de winst van de drie zogenoemde Ardenner klassiekers, na haar eerdere zeges in de Amstel Gold Race en de Waalse Pijl. Dit voorjaar was de vorm er niet bij de Zuid-Hollandse.

De Nederlanders Eva van Agt, Lucinda Brand en Mischa Bredewold waren in de koers over 153 kilometer lang onderdeel van de kopgroep. Op zo'n 30 kilometer van het einde, op de beklimming van La Redoute, moesten zij Brown, Elise Chabbey en Kim Cadzow echter laten gaan. De drie overgebleven koplopers hielden lang een voorsprong van twee minuten vast.

Achtervolging

Op 14 kilometer van de streep ging Longo Borghini ervandoor vanuit het peloton. Vollering zette de achtervolging in en sloot aan, net als Katarzyna Niewiadoma. De Poolse klopte Vollering woensdag in de Waalse Pijl.

Marianne Vos was een van de slachtoffers van de versnelling. Ook wereldkampioene Lotte Kopecky, de Belgische ploeggenote van Vollering, liep een achterstand op. Op zo'n 10 kilometer van de finish hadden Vollering, Niewiadoma en Longo Borghini de achterstand op de drie koplopers ingelopen.

Spannende slotkilometers

In de spannende slotkilometers probeerden meerdere rensters te ontsnappen, maar zij werden telkens achterhaald. Met nog 1 kilometer te gaan probeerde Niewiadoma nog alleen te gaan, maar de 31-jarige Brown reed het gat dicht en bleef iedereen voor. Met een laatste krachtsinspanning kwam Vollering nog dicht bij Longo Borghini, maar de tweede plek zat er niet meer in.

Brown boekte de grootste overwinning van haar carrière. In 2020 en 2022 werd ze tweede in Luik.

Meer uit Sport

Groenewoud schaatste 'te gretig' en hoopt nu op massastart

MILAAN (ANP) - Marijke Groenewoud schaatste naar eigen zeggen vrijdag op de olympische 1500 meter "te gretig". Dat vertelde de 27-jarige Nederlandse na haar tiende plaats in Milaan.

18 minuten geleden
Verstappen kijkt met goed gevoel terug op test in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de test in Bahrein. "We hebben deze week een goede start gemaakt", zegt de 28-jarige in een persbericht van Red Bull. "We hebben bijna ons complete programma af kunnen werken. We hebben genoeg data verzameld om die te kunnen analyseren."

30 minuten geleden
Nederland dankzij goud Rijpma-de Jong vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is dankzij de overwinning van langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong op de 1500 meter teruggekeerd op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen. Dat is niet de hoogste positie van het team van chef de mission Carl Verheijen. Nederland heeft in Milaan en Cortina d'Ampezzo ook even op de derde plaats gestaan.

31 minuten geleden
Rijpma-de Jong pakt vijfde Nederlandse goud op rij op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 30-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.

33 minuten geleden
Nederland evenaart zeventien medailles van vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan het aantal behaalde medailles van de vorige Winterspelen in Beijing geëvenaard. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won verrassend de 1500 meter en bezorgde TeamNL daarmee het zevende goud. Nederland verzekerde zich daarnaast van zeven keer zilver en drie keer brons.

49 minuten geleden
Skilegende Vonn krijgt operatie van zes uur na terugkeer in VS

NEW YORK (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na terugkeer in de Verenigde Staten in een ziekenhuis opgenomen. Ze heeft daar een operatie van 6 uur aan haar gebroken been ondergaan. "Zoals jullie kunnen zien waren er veel schroeven en platen nodig om alles weer in elkaar te zetten", zegt ze in een video op Instagram.

51 minuten geleden
Rijpma-de Jong verovert bij Spelen Milaan goud op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.

55 minuten geleden