Vollering denkt dat crash haar nekte in Tour: rugpijn in klim
ALPE D'HUEZ (ANP) - Met tranen in de ogen verbeet Demi Vollering de teleurstelling. Ze won weliswaar de zware bergetappe naar Alpe d'Huez, maar kwam aan de meet vier seconden tekort om de Poolse Katarzyna Niewiadoma uit de gele trui te rijden. De titelverdedigster eindigde daardoor als tweede in de Tour de France Femmes. "Ik denk dat ik normaal gesproken meer had kunnen geven. Ik had zo'n last van mijn rug in de klim", zei ze bij de NOS. "Het was pijn die omhoog trok vanaf mijn stuitje. Precies de plek waar ik donderdag op was gevallen."
Die crash nekte haar vermoedelijk, maar Vollering had meer tegenslag in de slotetappe. Ze trok al op de Col du Glandon ten aanval, ruim 50 kilometer voor de finish. Alleen Paulien Rooijakkers kon haar volgen. "Ik voelde me goed en het zag er ook goed uit, want we hadden al snel een mooi gat. Jammer dat in de vallei een aantal meiden die nog in de groep zaten, volgens mij ook Lucinda Brand, volle bak reden voor Niewiadoma. Daardoor kwamen ze ineens weer heel dichtbij en moest ik ook weer vol gaan. Omdat Pauliena op een gegeven moment niet meer wilde overnemen, fietste ik in mijn eentje tegen de wind in. Dat heeft me denk ik ook genekt."
Toch voelde Vollering door de zware teleurstelling heen nog een beetje tevredenheid. "Ik ben heel trots op de manier waarop ik heb gereden. Ik heb een hele mooie etappe gewonnen en laten zien waartoe ik in staat ben. Maar het zure feit dat ik de Tour verlies op vier seconden, zit nu nog te veel aan de voorkant van mijn hoofd."
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben voor de laatste groepswedstrijd niet gerekend en naar mogelijke scenario's gekeken waarop ze door konden gaan, zegt Jip Janssen. Volgens de strafcornerspecialist benaderden ze de wedstrijd tegen Engeland als een kwartfinale. Het enige verschil was dat na de 2-2-uitslag er nu geen shoot-outs nodig waren. "Dat is het format, maar voor ons was het een kwartfinale", zei Janssen, die zelf voor de 1-1 zorgde.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben de halve finale op het wereldkampioenschap in eigen land bereikt. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee speelde in het Amstelveense Wagener Stadion in de winnaarspoule met 2-2 gelijk tegen Engeland en is de groepswinnaar met 7 punten.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers zijn probleemloos door de eerste dag van de wereldkampioenschappen in eigen land gekomen. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos kwamen namens Nederland de vrouwen en de mannen in de dubbeltwee in actie in de heats. De vrouwen zijn door naar de halve finales, de mannen naar de kwartfinales.
11 uur geledenFONT-ROMEU (ANP) - De wielrenners in de Vuelta zijn maandag in de slotfase van de derde etappe gestopt vanwege noodweer. In de hagel nam rodetruidrager en wereldkampioen Tadej Pogačar het initiatief door het peloton van de weg te dirigeren.
11 uur geledenGLASGOW (ANP/AFP) - Voormalig wereldkampioen snooker Graeme Dott is door een rechtbank in Glasgow schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel misbruik van kinderen. De 49-jarige Schot zou een meisje en een jongen meerdere malen hebben misbruikt. Het meisje werd misbruikt tussen 1993 en 1996 en de jongen tussen 2006 en 2010.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Argentinië maken door de zege op India in de winnaarspoule met Nederland goede kans om de halve finales van het WK te halen. Argentinië versloeg India in het Wagener Stadion in Amstelveen met 5-3.
13 uur geledenCINCINNATI (ANP/RTR) - De Franse tennisser Arthur Fils heeft in Cincinnati zijn eerste masterstoernooi gewonnen. De nummer 21 van de wereldranglijst versloeg in Ohio de Amerikaan Frances Tiafoe met 6-3 1-6 6-0.
21 uur geleden