Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vollering blijft azen op geel en verlegt aandacht naar slotetappe

Vollering blijft azen op geel en verlegt aandacht naar slotetappe

LE GRAND-BORNAND (ANP) - Demi Vollering hoopt zondag op de laatste dag van de Tour de France Femmes de gele trui alsnog terug te veroveren. De 27-jarige renster van Team SD Worx - Protime liet na afloop van de door de Belgische Justine Ghekiere gewonnen zevende etappe weten dat de slotklim naar Le Grand-Bornand "niet lastig genoeg" was om geletruidrager Katarzyna Niewiadoma echt pijn te doen.

"Het was een lange en pittige dag. De klim was niet steil genoeg, al merkte ik wel dat Niewiadoma continu achterom zat te kijken", zei Vollering bij de NOS. Ze probeerde het twee keer, maar haar aanvallen werden afgeslagen. "Ik wilde Niewiadoma eventjes zenuwachtig maken."

De in de vijfde rit hard gevallen Vollering wist met haar derde plaats in de etappe ten koste van Niewiadoma nog wel vier bonificatieseconden te pakken, waardoor het gat met de Poolse nu 1.15 minuut bedraagt. Puck Pieterse staat tweede op 27 seconden.

Klimwerk

"Morgen volgt het echte klimwerk. Ik hoop dat dat genoeg zal zijn", aldus titelverdediger Vollering. "Ik moet nu zorgen dat ik goed en snel herstel en dan zien we achteraf wel of het lukt of niet. Ik kan mij daar druk over gaan maken, maar daar krijg ik alleen maar stress van. Ik probeer nuchter te blijven."

Zondag staat de laatste etappe in de Tour de France Femmes op het programma, een bergrit naar Alpe d'Huez.

Meer uit Sport

Eenhoorn: heel bijzonder dat Murphy met Brewers World Series wint

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.

1 uur geleden
Rybakina wint in Tokio en blijft dit jaar tennisranglijst leiden

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.

4 uur geleden
Oud-bondscoach Murphy wint World Series met honkballers Brewers

MILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.

10 uur geleden
Sarabia nieuwe hoofdtrainer van Espanyol

BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.

19 uur geleden
Olfers leidt onderzoek cultuur wielerploeg Picnic PostNL

DEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.

19 uur geleden
Verstappens voormalige teamgenoot Pérez tot 2029 bij Cadillac

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.

22 uur geleden
Tennisser Griekspoor zet opmars in Wenen voort

WENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.

23 uur geleden