Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vollering baalt van chaotische wegrace op Spelen

Vollering baalt van chaotische wegrace op Spelen

PARIJS (ANP) - Demi Vollering kon geen rol spelen in de naar haar mening chaotische olympische wegrace. Ze probeerde de Nederlandse kopvrouw Lorena Wiebes nog terug te brengen naar de kop van de koers, waar Marianne Vos wel reed en het zilver pakte achter de Amerikaanse Kristen Faulkner.

Een val van twee rensters had de groep doen breken. Alleen Vos was vooraan mee. "Het is enorm balen", vertelde Vollering, winnares van de Tour de France van vorig jaar. "Ik moest even uit de pedalen en kon niet mee toen Lotte Kopecky de sprong naar de kopgroep maakte."

Vollering besloot Wiebes op sleeptouw te nemen. "Ik dacht dat ik haar nog wel terug kon brengen, maar dat lukte niet. Het gat werd alleen maar groter. Misschien zaten we te ver naar achteren en hadden we niet achter die val moeten zitten, maar het was zo'n chaotische race. Het is balen, omdat je ook nul hulp krijgt van andere landen. Terwijl die ook de kans op een medaille zien vervliegen. Ze kijken allemaal naar ons. Dat is het lot van de sterkste ploeg. We mogen toch nog trots zijn op de medaille van Marianne, zeker na zo'n rare wedstrijd."

Meer uit Sport

Oosterwegel en Dokter strijden om EK-medaille op zevenkamp

BIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel en Sofie Dokter doen volop mee om de medailles na zes onderdelen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham.

7 minuten geleden
Hondema als zevende naar finale verspringen op EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - Pauline Hondema heeft de finale bereikt van het verspringen op de EK atletiek in Birmingham. De 26-jarige atlete uit Assendelft eindigde in de kwalificatie als zevende met een afstand van 6,75 meter, goed voor deelname aan de finale op zondag.

51 minuten geleden
Sprinters met Afrifa naar finale 4x100 meter op EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse sprinters op de 4x100 meter estafette hebben zich op de EK atletiek in Birmingham met overtuiging geplaatst voor de finale. Daniljo Vriendwijk, Jozuah Revierre, Xavi Mo-Ajok en Elvis Afrifa snelden in hun serie naar de tweede plaats in een tijd van 38,82 seconden. Groot-Brittannië was sneller: 38,29. De eerste drie in de heat plaatsten zich voor de finale op zaterdagavond.

52 minuten geleden
Drie halve finaleplaatsen voor Nederlanders op EK zwemmen

SAINT-DENIS (ANP) - Drie Nederlandse zwemmers hebben zich zaterdagochtend op de EK zwemmen in Parijs geplaatst voor halve finales die zaterdagavond plaatsvinden.

2 uur geleden
Ronde van Portugal gaat versoberd verder na dodelijk incident

PAREDES (ANP) - De Ronde van Portugal gaat een dag na het incident dat aan de Britse wielrenner Finlay Tarling (19) het leven kostte verder. Dat heeft de organisatie van de wedstrijd zaterdag bekendgemaakt. Tarling overleed vrijdag na een frontale aanrijding met een voertuig dat niet verbonden was aan de wedstrijd. Hij was de jongere broer van wielrenner Joshua Tarling.

3 uur geleden
Van Klinken 'gigantisch' trots op weer twee EK-medailles

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken was "gigantisch" trots op haar gouden medaille bij het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. Dat goud volgde op het zilver bij het kogelstoten op maandag. Twee jaar geleden op de EK in Rome slaagde Van Klinken er ook al in twee medailles te winnen: zilver bij het kogelstoten en discuswerpen.

13 uur geleden
Broeders-Bol wint bij EK-debuut brons op 800 meter in recordtijd

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft haar overstap naar de 800 meter een ongedachte bekroning gegeven met de bronzen medaille bij haar EK-debuut. De 26-jarige Nederlandse topatlete eindigde in de finale in het uitverkochte Alexander Stadium van Birmingham als derde in 1.55,54. Daarmee evenaarde ze de Nederlandse recordtijd waarmee Ellen van Langen op de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 historisch goud won.

16 uur geleden