Vollering baalt van chaotische wegrace op Spelen
PARIJS (ANP) - Demi Vollering kon geen rol spelen in de naar haar mening chaotische olympische wegrace. Ze probeerde de Nederlandse kopvrouw Lorena Wiebes nog terug te brengen naar de kop van de koers, waar Marianne Vos wel reed en het zilver pakte achter de Amerikaanse Kristen Faulkner.
Een val van twee rensters had de groep doen breken. Alleen Vos was vooraan mee. "Het is enorm balen", vertelde Vollering, winnares van de Tour de France van vorig jaar. "Ik moest even uit de pedalen en kon niet mee toen Lotte Kopecky de sprong naar de kopgroep maakte."
Vollering besloot Wiebes op sleeptouw te nemen. "Ik dacht dat ik haar nog wel terug kon brengen, maar dat lukte niet. Het gat werd alleen maar groter. Misschien zaten we te ver naar achteren en hadden we niet achter die val moeten zitten, maar het was zo'n chaotische race. Het is balen, omdat je ook nul hulp krijgt van andere landen. Terwijl die ook de kans op een medaille zien vervliegen. Ze kijken allemaal naar ons. Dat is het lot van de sterkste ploeg. We mogen toch nog trots zijn op de medaille van Marianne, zeker na zo'n rare wedstrijd."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese atletiekbond heeft het prijzengeld voor de eerstkomende EK outdoor aanzienlijk verhoogd. Er is een recordbedrag van 3,5 miljoen euro beschikbaar voor de atleten op de titelstrijd in 2028 in de Poolse stad Chorzów. Dat is 3 miljoen meer dan op de voorgaande twee EK's.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.
5 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.
12 uur geleden