Vollering baalt van chaotische wegrace op Spelen
PARIJS (ANP) - Demi Vollering kon geen rol spelen in de naar haar mening chaotische olympische wegrace. Ze probeerde de Nederlandse kopvrouw Lorena Wiebes nog terug te brengen naar de kop van de koers, waar Marianne Vos wel reed en het zilver pakte achter de Amerikaanse Kristen Faulkner.
Een val van twee rensters had de groep doen breken. Alleen Vos was vooraan mee. "Het is enorm balen", vertelde Vollering, winnares van de Tour de France van vorig jaar. "Ik moest even uit de pedalen en kon niet mee toen Lotte Kopecky de sprong naar de kopgroep maakte."
Vollering besloot Wiebes op sleeptouw te nemen. "Ik dacht dat ik haar nog wel terug kon brengen, maar dat lukte niet. Het gat werd alleen maar groter. Misschien zaten we te ver naar achteren en hadden we niet achter die val moeten zitten, maar het was zo'n chaotische race. Het is balen, omdat je ook nul hulp krijgt van andere landen. Terwijl die ook de kans op een medaille zien vervliegen. Ze kijken allemaal naar ons. Dat is het lot van de sterkste ploeg. We mogen toch nog trots zijn op de medaille van Marianne, zeker na zo'n rare wedstrijd."
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
3 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
7 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
21 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
23 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden