Vollering baalt van chaotische wegrace op Spelen
PARIJS (ANP) - Demi Vollering kon geen rol spelen in de naar haar mening chaotische olympische wegrace. Ze probeerde de Nederlandse kopvrouw Lorena Wiebes nog terug te brengen naar de kop van de koers, waar Marianne Vos wel reed en het zilver pakte achter de Amerikaanse Kristen Faulkner.
Een val van twee rensters had de groep doen breken. Alleen Vos was vooraan mee. "Het is enorm balen", vertelde Vollering, winnares van de Tour de France van vorig jaar. "Ik moest even uit de pedalen en kon niet mee toen Lotte Kopecky de sprong naar de kopgroep maakte."
Vollering besloot Wiebes op sleeptouw te nemen. "Ik dacht dat ik haar nog wel terug kon brengen, maar dat lukte niet. Het gat werd alleen maar groter. Misschien zaten we te ver naar achteren en hadden we niet achter die val moeten zitten, maar het was zo'n chaotische race. Het is balen, omdat je ook nul hulp krijgt van andere landen. Terwijl die ook de kans op een medaille zien vervliegen. Ze kijken allemaal naar ons. Dat is het lot van de sterkste ploeg. We mogen toch nog trots zijn op de medaille van Marianne, zeker na zo'n rare wedstrijd."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
7 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
22 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
22 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
1 dag geleden