Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Völler wil binnen een maand nieuwe bondscoach voor Duitsland

Völler wil binnen een maand nieuwe bondscoach voor Duitsland

DORTMUND (ANP) - Directeur Rudi Völler van de Duitse voetbalbond hoopt voor de volgende wedstrijden van het nationale elftal in oktober een vervanger te hebben voor de zondag ontslagen trainer Hansi Flick. Völler zit zelf dinsdag op de bank tijdens de vriendschappelijke wedstrijd tegen Frankrijk.

"Ik ben ervan overtuigd dat het belangrijk is om in 3,5 week de juiste persoon te presenteren. We zijn ermee bezig", zei Völler. Duitsland hoeft zich als gastland niet te kwalificeren voor het EK van volgend jaar en speelt zodoende slechts oefenduels. De ploeg speelt op 14 oktober een uitwedstrijd tegen de Verenigde Staten en treft vier dagen later Mexico.

"We hebben nog driekwart jaar om ​​de stemming te laten omslaan", keek Völler vooruit naar het EK dat op 14 juni begint. "Dat kan absoluut met een nieuwe coach. Een nieuwe man kan dingen in beweging brengen. We kunnen nog steeds een goed EK spelen."

Gesprekken

Völler, die zelf niet beschikbaar is voor een langere periode, gaf aan dat er al gesprekken over mogelijke opvolgers gaande zijn bij de bond. "Natuurlijk zijn er tijdens onze gesprekken enkele namen genoemd, namen die absoluut in overweging worden genomen", zei Völler, die niet wilde ingaan op mogelijke kandidaten. De veelgenoemde Julian Nagelsmann van Bayern München lijkt echter een van de topkandidaten, al zei Völler alleen maar dat hij "een topcoach is zoals veel anderen".

Volgens de krant Bild zou vicevoorzitter Hans-Joachim Watzke van de bond al in contact zijn getreden met Bayern, maar erevoorzitter Uli Hoeness van de club ontkende dit. Hij stond echter niet onwelwillend tegenover het idee. "Bayern is nooit gevraagd (naar Nagelsmann), maar ik ben er vrij zeker van dat het zeker niet zou mislukken vanwege Bayern", zei Hoeness.

Meer uit Voetbal

Southampton verliest beroep tegen uitsluiting finale play-offs

SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.

19 minuten geleden
Aston Villa wint Europa League na ruime zege op SC Freiburg

ISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.

55 minuten geleden
FC Volendam wint eerste duel finale play-offs na fouten Willem II

TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.

2 uur geleden
FC Utrecht kan geen beroep doen op Min tegen sc Heerenveen

UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.

5 uur geleden
UEFA past format Nations League en EK-kwalificatie aan

NYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.

5 uur geleden
PSG-coach Luis Enrique roemt defensieve kwaliteiten Dembélé

PARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.

5 uur geleden
Spaanse middenvelder López van FC Barcelona mist WK

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.

8 uur geleden