Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Völler wil binnen een maand nieuwe bondscoach voor Duitsland

Völler wil binnen een maand nieuwe bondscoach voor Duitsland

DORTMUND (ANP) - Directeur Rudi Völler van de Duitse voetbalbond hoopt voor de volgende wedstrijden van het nationale elftal in oktober een vervanger te hebben voor de zondag ontslagen trainer Hansi Flick. Völler zit zelf dinsdag op de bank tijdens de vriendschappelijke wedstrijd tegen Frankrijk.

"Ik ben ervan overtuigd dat het belangrijk is om in 3,5 week de juiste persoon te presenteren. We zijn ermee bezig", zei Völler. Duitsland hoeft zich als gastland niet te kwalificeren voor het EK van volgend jaar en speelt zodoende slechts oefenduels. De ploeg speelt op 14 oktober een uitwedstrijd tegen de Verenigde Staten en treft vier dagen later Mexico.

"We hebben nog driekwart jaar om ​​de stemming te laten omslaan", keek Völler vooruit naar het EK dat op 14 juni begint. "Dat kan absoluut met een nieuwe coach. Een nieuwe man kan dingen in beweging brengen. We kunnen nog steeds een goed EK spelen."

Gesprekken

Völler, die zelf niet beschikbaar is voor een langere periode, gaf aan dat er al gesprekken over mogelijke opvolgers gaande zijn bij de bond. "Natuurlijk zijn er tijdens onze gesprekken enkele namen genoemd, namen die absoluut in overweging worden genomen", zei Völler, die niet wilde ingaan op mogelijke kandidaten. De veelgenoemde Julian Nagelsmann van Bayern München lijkt echter een van de topkandidaten, al zei Völler alleen maar dat hij "een topcoach is zoals veel anderen".

Volgens de krant Bild zou vicevoorzitter Hans-Joachim Watzke van de bond al in contact zijn getreden met Bayern, maar erevoorzitter Uli Hoeness van de club ontkende dit. Hij stond echter niet onwelwillend tegenover het idee. "Bayern is nooit gevraagd (naar Nagelsmann), maar ik ben er vrij zeker van dat het zeker niet zou mislukken vanwege Bayern", zei Hoeness.

Meer uit Voetbal

Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

59 minuten geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

5 uur geleden
Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

14 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

17 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

17 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

17 uur geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

19 uur geleden