Völler wil binnen een maand nieuwe bondscoach voor Duitsland
DORTMUND (ANP) - Directeur Rudi Völler van de Duitse voetbalbond hoopt voor de volgende wedstrijden van het nationale elftal in oktober een vervanger te hebben voor de zondag ontslagen trainer Hansi Flick. Völler zit zelf dinsdag op de bank tijdens de vriendschappelijke wedstrijd tegen Frankrijk.
"Ik ben ervan overtuigd dat het belangrijk is om in 3,5 week de juiste persoon te presenteren. We zijn ermee bezig", zei Völler. Duitsland hoeft zich als gastland niet te kwalificeren voor het EK van volgend jaar en speelt zodoende slechts oefenduels. De ploeg speelt op 14 oktober een uitwedstrijd tegen de Verenigde Staten en treft vier dagen later Mexico.
"We hebben nog driekwart jaar om de stemming te laten omslaan", keek Völler vooruit naar het EK dat op 14 juni begint. "Dat kan absoluut met een nieuwe coach. Een nieuwe man kan dingen in beweging brengen. We kunnen nog steeds een goed EK spelen."
Gesprekken
Völler, die zelf niet beschikbaar is voor een langere periode, gaf aan dat er al gesprekken over mogelijke opvolgers gaande zijn bij de bond. "Natuurlijk zijn er tijdens onze gesprekken enkele namen genoemd, namen die absoluut in overweging worden genomen", zei Völler, die niet wilde ingaan op mogelijke kandidaten. De veelgenoemde Julian Nagelsmann van Bayern München lijkt echter een van de topkandidaten, al zei Völler alleen maar dat hij "een topcoach is zoals veel anderen".
Volgens de krant Bild zou vicevoorzitter Hans-Joachim Watzke van de bond al in contact zijn getreden met Bayern, maar erevoorzitter Uli Hoeness van de club ontkende dit. Hij stond echter niet onwelwillend tegenover het idee. "Bayern is nooit gevraagd (naar Nagelsmann), maar ik ben er vrij zeker van dat het zeker niet zou mislukken vanwege Bayern", zei Hoeness.
Meer uit Voetbal
FAYETTEVILLE (ANP/AFP) - PSV'ers Sergiño Dest en Ricardo Pepi zijn door voetbalbondscoach Mauricio Pochettino opgenomen in de Amerikaanse selectie voor de komende vier oefenwedstrijden tegen Peru, Chili, Mexico en Canada. Ten opzichte van het voorbije wereldkampioenschap, waar de Amerikanen in eigen land in de achtste finales door België werden uitgeschakeld, zijn nog dertien spelers over.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) heeft een brief gestuurd aan wereldvoetbalbond FIFA met het verzoek om alle documenten rondom het veelbesproken en inmiddels ingetrokken investeringsplan rond het WK vrij te geven. Dat meldt de BBC. Ook wil de FA een schriftelijke verklaring voor de ingetrokken schorsing van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun tijdens het afgelopen WK.
3 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbondscoach Mohamed Ouahbi zegt dat Sofyan Amrabat bedankt heeft voor het Marokkaanse elftal omdat hij vindt dat hij te weinig speeltijd krijgt. Dat zei hij tijdens een persconferentie waar hij zijn selectie bekendmaakte voor de kwalificatiewedstrijden voor de Afrika Cup tegen Gabon en Lesotho en het oefenduel met Ghana.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Ajacied Abdellah Ouazane is voor het eerst opgeroepen voor het nationale elftal van Marokko. De 17-jarige geboren Amsterdammer hoort bij de selectie voor de kwalificatiewedstrijden voor de Afrika Cup tegen Gabon en Lesotho en het oefenduel met Ghana van de komende weken.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Jürgen Klopp heeft Ajax-doelman Marc ter Stegen opgeroepen voor zijn eerste wedstrijden als bondscoach van de Duitse voetballers. Klopp debuteert volgende week donderdag in het Nations Leagueduel met Oranje, drie dagen later gevolgd door een thuiswedstrijd tegen Griekenland.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Oud-international Winston Bogarde volgt Leeroy Echteld op als assistent-trainer bij Jong Oranje. Echteld werkt sinds begin dit jaar als hoofdtrainer bij AZ. Bij Jong Oranje bestaat de technische staf van bondscoach Michael Reiziger nu uit assistent-trainers Said Bakkati en Bogarde en keeperstrainer Khalid Benlahsen.
11 uur geledenMIAMI (ANP/DPA) - Lionel Messi heeft met zijn honderdste treffer voor Inter Miami bijgedragen aan het veroveren van de Campeones Cup. In het duel van de Amerikaanse kampioen met de Mexicaanse kampioen Cruz Azul (2-0) verzorgde de 39-jarige Argentijn halverwege de eerste helft de openingstreffer met een kopbal. Bij de 2-0 van de Braziliaan Casemiro was Messi de aangever.
11 uur geleden