Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Völler wil binnen een maand nieuwe bondscoach voor Duitsland

Völler wil binnen een maand nieuwe bondscoach voor Duitsland

DORTMUND (ANP) - Directeur Rudi Völler van de Duitse voetbalbond hoopt voor de volgende wedstrijden van het nationale elftal in oktober een vervanger te hebben voor de zondag ontslagen trainer Hansi Flick. Völler zit zelf dinsdag op de bank tijdens de vriendschappelijke wedstrijd tegen Frankrijk.

"Ik ben ervan overtuigd dat het belangrijk is om in 3,5 week de juiste persoon te presenteren. We zijn ermee bezig", zei Völler. Duitsland hoeft zich als gastland niet te kwalificeren voor het EK van volgend jaar en speelt zodoende slechts oefenduels. De ploeg speelt op 14 oktober een uitwedstrijd tegen de Verenigde Staten en treft vier dagen later Mexico.

"We hebben nog driekwart jaar om ​​de stemming te laten omslaan", keek Völler vooruit naar het EK dat op 14 juni begint. "Dat kan absoluut met een nieuwe coach. Een nieuwe man kan dingen in beweging brengen. We kunnen nog steeds een goed EK spelen."

Gesprekken

Völler, die zelf niet beschikbaar is voor een langere periode, gaf aan dat er al gesprekken over mogelijke opvolgers gaande zijn bij de bond. "Natuurlijk zijn er tijdens onze gesprekken enkele namen genoemd, namen die absoluut in overweging worden genomen", zei Völler, die niet wilde ingaan op mogelijke kandidaten. De veelgenoemde Julian Nagelsmann van Bayern München lijkt echter een van de topkandidaten, al zei Völler alleen maar dat hij "een topcoach is zoals veel anderen".

Volgens de krant Bild zou vicevoorzitter Hans-Joachim Watzke van de bond al in contact zijn getreden met Bayern, maar erevoorzitter Uli Hoeness van de club ontkende dit. Hij stond echter niet onwelwillend tegenover het idee. "Bayern is nooit gevraagd (naar Nagelsmann), maar ik ben er vrij zeker van dat het zeker niet zou mislukken vanwege Bayern", zei Hoeness.

Meer uit Voetbal

AZ geeft bekerzege op Ajax slecht vervolg tegen PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.

16 minuten geleden
Bayern München in tweede helft ruim langs RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.

22 minuten geleden
Koploper Arsenal komt niet verder dan 0-0 bij Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.

24 minuten geleden
Grim ziet Ajax onnodig punten verspelen tegen Go Ahead Eagles

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

38 minuten geleden
Ajax bevestigt komst nieuwe technisch directeur Cruijff

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff bevestigd. De 51-jarige zoon van de legendarische nummer 14 is een contract tot medio 2028 overeengekomen. Hij gaat in februari aan de slag als opvolger van Alex Kroes, die zijn functie na het ontslag van trainer John Heitinga ter beschikking stelde.

39 minuten geleden
Nigeria wint voor de negende keer troostfinale Afrika Cup

CASABLANCA (ANP) - Nigeria heeft voor de negende keer de troostfinale van de Afrika Cup gewonnen. De ploeg won in Casablanca de strijd om het brons van Egypte na strafschoppen. Nadat Ademola Lookman de vierde penalty had verzilverd, was de winst zeker.

43 minuten geleden
Verdediger Sildillia vervangt Dest bij PSV tegen Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kiest voor Kiliann Sildillia als vervanger van de licht geblesseerde Sergiño Dest in het uitduel met Fortuna Sittard. De Fransman speelde woensdag ook al vanaf de aftrap mee in het gewonnen bekerduel met FC Den Bosch (1-4), toen hij voor Mauro Júnior in de ploeg kwam. Die Braziliaan neemt in Sittard de positie van linksback weer in, Sildillia speelt aan de rechterkant.

46 minuten geleden