Volledige zittende fractie 50PLUS weg na verkiezingen
DEN HAAG (ANP) - Alle Kamerleden die nu nog namens 50PLUS in de Tweede Kamer zitten, staan niet op de lijst voor de komende verkiezingen in maart. Dat meldt de partij. Ook Gerrit Jan van Otterloo keert niet terug op het Binnenhof.
Na het vertrek van partijleider Henk Krol, bleef 50PLUS met drie Kamerleden over. Fractievoorzitter Corrie van Brenk deed een gooi naar het partijleiderschap, maar verloor de verkiezing van Liane den Haan, chef van ouderenorganisatie ANBO. Omdat de onenigheid over het pensioenakkoord te groot is, kondigde Van Brenk aan niet op de lijst te komen als Den Haan het partijleiderschap zou winnen.
Maandag zei ook Léonie Sazias dat ze niet meer op de lijst wilde. Sazias zei eerst ook nog het partijleiderschap te ambiëren, maar sprak al snel haar steun uit voor Den Haan. Toch keert Sazias niet onder haar leiding terug in de Tweede Kamer.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66'er Nathalie van Berkel trekt zich terug als kandidaat-staatssecretaris van Financiën, nadat meerdere media berichtten over onjuistheden in haar cv, meldt beoogd premier Rob Jetten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De beoogde landbouwminister Jaimi van Essen (D66) wil een "andere film" afspelen op het stikstofdossier. Na zijn gesprek met de aankomende premier Rob Jetten maakte hij niet concreet hoe zijn beleid anders wordt. Hij maakte vooral duidelijk welke toon hij wil aanslaan. "Mijn werkweek begint in de regio, begint met bezoek aan de sector, begint met compassie voor de sector."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sjoerd Sjoerdsma, aankomend minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, heeft er vertrouwen in dat hij "gewoon zaken kan doen" met China. Dit ondanks de sancties die de Chinese overheid vijf jaar geleden aankondigde tegen de D66'er. Maandag na zijn gesprek met beoogd premier Rob Jetten noemde Sjoerdsma China een "belangrijke handelspartner van Nederland".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) verwacht niet dat haar werk als onderdeel van het minderheidskabinet heel anders wordt dan in het voorgaande demissionaire kabinet. "Als ik kijk naar alle partijen in de Kamer, dan zie je dat mensen graag willen dat dit opgelost wordt," zei ze na haar gesprek met formateur Rob Jetten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Begrijp je dat je lid wordt van een kabinet dat op 66 zetels stoelt en dat je dus flink aan het werk moet om steun in de Kamer te vinden?" Die vraag zegt beoogd premier Rob Jetten deze week te stellen aan de aankomende bewindslieden wanneer zij een voor een bij hem langskomen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt dit jaar 2 miljoen euro extra uit voor het opsporen van Oekraïense kinderen die zijn meegenomen naar Rusland. Het geld wordt beschikbaar gesteld aan de VN en wordt volgens staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) ook gebruikt om psychosociale hulp te geven.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Dick Schoof is er "altijd wel van uitgegaan" dat zijn kabinet op een moment zou vallen, zei de demissionair premier na zijn laatste ministerraad. "Omdat je weet dat het ingewikkeld is en in de traditie van Nederland kabinetten eigenlijk zelden de hele rit uitzitten." Hij zegt dat hij weinig spijt heeft en dat hij weer ja zou zeggen als hem werd gevraagd premier te worden.
3 dagen geleden