Volle tribunes in Heerenveen voor Casparij extra speciaal
HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn maar wat blij dat zij woensdag bij de laatste kans op een olympisch ticket tegen Duitsland kunnen profiteren van het thuisvoordeel. Voor vleugelverdedigster Kerstin Casparij zijn de oranjetribunes in het Abe Lenstra-stadion extra speciaal. De 33-voudig international groeide op in Heerenveen en debuteerde er in de Eredivisie. "Maar ik heb er nog nooit een interland gespeeld en ook nog nooit voor volle tribunes."
Casparij verruilde Heerenveen in 2020 voor FC Twente, waar ze in 2022 een droomtransfer verdiende naar de huidige gedeelde Engelse koploper Manchester City. "Maar het was heel fijn om deze dagen weer in het Abe Lenstra-stadion te zijn, dat voelt voor mij echt als thuis. Ik ben altijd blij om terug te zijn in Nederland, maar Heerenveen is wel extra bijzonder", zei Casparij tijdens een onlinepersconferentie.
De 23-jarige verdedigster is erop gebrand zich woensdag vanaf 20.45 uur op bekend terrein te plaatsen voor de Spelen van komende zomer in Parijs. "Dat wil ik heel graag een keer meemaken, want als kind keek ik daar zelf natuurlijk ook naar. En het gaat om een stukje trots, een extra kans om je land op zo'n toernooi te kunnen vertegenwoordigen." Oranje kan zich voor de tweede keer plaatsen voor de Spelen. In 2021 waren in Tokio de kwartfinales het eindstation.
'Wind in de rug'
Maandagochtend waren er zo'n 18.000 kaarten verkocht voor het duel in het Abe Lenstra-stadion, waar ongeveer 27.000 mensen in kunnen. Door UEFA-regels is dat voor dit duel met een paar duizend teruggebracht, liet een woordvoerster van de KNVB eerder weten.
Bondscoach Andries Jonker denkt dat de oranje tribunes voor wat "wind in de rug" gaan zorgen. "Dat hebben we natuurlijk met name in Utrecht tegen IJsland (plaatsing voor het WK) en in Tilburg tegen België (plaatsing voor de Nations League Finals) meegemaakt. Dan voel je dat heel veel mensen het Nederlands elftal een warm hart toedragen. Het is voor ons ook mooi om daar op onze beurt weer van te kunnen genieten."
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
5 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
8 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
8 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
11 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
12 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
13 uur geleden