Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volle tribunes in Heerenveen voor Casparij extra speciaal

Volle tribunes in Heerenveen voor Casparij extra speciaal

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn maar wat blij dat zij woensdag bij de laatste kans op een olympisch ticket tegen Duitsland kunnen profiteren van het thuisvoordeel. Voor vleugelverdedigster Kerstin Casparij zijn de oranjetribunes in het Abe Lenstra-stadion extra speciaal. De 33-voudig international groeide op in Heerenveen en debuteerde er in de Eredivisie. "Maar ik heb er nog nooit een interland gespeeld en ook nog nooit voor volle tribunes."

Casparij verruilde Heerenveen in 2020 voor FC Twente, waar ze in 2022 een droomtransfer verdiende naar de huidige gedeelde Engelse koploper Manchester City. "Maar het was heel fijn om deze dagen weer in het Abe Lenstra-stadion te zijn, dat voelt voor mij echt als thuis. Ik ben altijd blij om terug te zijn in Nederland, maar Heerenveen is wel extra bijzonder", zei Casparij tijdens een onlinepersconferentie.

De 23-jarige verdedigster is erop gebrand zich woensdag vanaf 20.45 uur op bekend terrein te plaatsen voor de Spelen van komende zomer in Parijs. "Dat wil ik heel graag een keer meemaken, want als kind keek ik daar zelf natuurlijk ook naar. En het gaat om een stukje trots, een extra kans om je land op zo'n toernooi te kunnen vertegenwoordigen." Oranje kan zich voor de tweede keer plaatsen voor de Spelen. In 2021 waren in Tokio de kwartfinales het eindstation.

'Wind in de rug'

Maandagochtend waren er zo'n 18.000 kaarten verkocht voor het duel in het Abe Lenstra-stadion, waar ongeveer 27.000 mensen in kunnen. Door UEFA-regels is dat voor dit duel met een paar duizend teruggebracht, liet een woordvoerster van de KNVB eerder weten.

Bondscoach Andries Jonker denkt dat de oranje tribunes voor wat "wind in de rug" gaan zorgen. "Dat hebben we natuurlijk met name in Utrecht tegen IJsland (plaatsing voor het WK) en in Tilburg tegen België (plaatsing voor de Nations League Finals) meegemaakt. Dan voel je dat heel veel mensen het Nederlands elftal een warm hart toedragen. Het is voor ons ook mooi om daar op onze beurt weer van te kunnen genieten."

Meer uit Voetbal

Feyenoord-aanvoerder Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.

9 minuten geleden
Curaçao speelt eerste WK-duel ooit tegen Duitsland in Houston

WASHINGTON (ANP) - Curaçao voetbalt in het Amerikaanse Houston het eerste duel ooit op een WK, met Duitsland als tegenstander. De wedstrijd tussen de ploeg van bondscoach Dick Advocaat en de viervoudig wereldkampioen begint op 14 juni om 19.00 uur Nederlandse tijd in het NRG Stadium. Curaçao speelt op 20 juni in Kansas City tegen Ecuador en sluit de groepsfase van het WK op 25 juni af met een wedstrijd tegen Ivoorkust in Philadelphia.

35 minuten geleden
Oranje speelt pouleduels van WK in Dallas, Houston en Kansas City

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint op 14 juni het WK met een wedstrijd tegen Japan in Dallas. Dat werd bekend tijdens een show van de FIFA met oud-voetballers van 42 landen die zich al hebben geplaatst voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

36 minuten geleden
PSV behaalt bij sc Heerenveen negende Eredivisiezege op rij

HEERENVEEN (ANP) - PSV blijft maar winnen in de Eredivisie. Het elftal van Peter Bosz won zaterdag in het Abe Lenstra Stadion met 2-0 van sc Heerenveen. Dat betekende de negende overwinning van PSV in de Eredivisie. De koploper uit Eindhoven staat na vijftien wedstrijden op 40 punten. Sc Heerenveen is twaalfde met 17 punten.

1 uur geleden
FIFA opent show met WK-stadions en aanvangstijden voor Oranje

WASHINGTON (ANP) - Gianni Infantino heeft een show geopend waarin alle deelnemers aan het WK van komende zomer informatie krijgen over de speelsteden en aanvangstijden van de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ronaldo Nazário, Francesco Totti, Hristo Stoichkov en Alexi Lalas assisteren de voorzitter van de wereldvoetbalbond en geven commentaar op het bijgewerkte speelschema.

1 uur geleden
Simons leidt Spurs met assist en eerste treffer naar overwinning

LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft Tottenham Hotspur aan een thuiszege op Brentford geholpen (2-0). De Oranje-international kreeg na een kleine maand weer een basisplaats van trainer Thomas Frank en beloonde het vertrouwen met zijn eerste Premier League-doelpunt. Ook was hij de aangever bij de openingstreffer van Richarlison.

1 uur geleden
Ajax mist Taylor tegen Fortuna, Bounida keert terug in basis

SITTARD (ANP) - Ajax kan vanaf 18.45 uur in het competitieduel bij Fortuna Sittard geen beroep doen op Kenneth Taylor. De middenvelder is niet fit, melden de Amsterdammers. Rayane Bounida is wel weer hersteld na ziekte en keert terug in de basisopstelling van trainer Fred Grim.

1 uur geleden