Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volle tribunes in Heerenveen voor Casparij extra speciaal

Volle tribunes in Heerenveen voor Casparij extra speciaal

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn maar wat blij dat zij woensdag bij de laatste kans op een olympisch ticket tegen Duitsland kunnen profiteren van het thuisvoordeel. Voor vleugelverdedigster Kerstin Casparij zijn de oranjetribunes in het Abe Lenstra-stadion extra speciaal. De 33-voudig international groeide op in Heerenveen en debuteerde er in de Eredivisie. "Maar ik heb er nog nooit een interland gespeeld en ook nog nooit voor volle tribunes."

Casparij verruilde Heerenveen in 2020 voor FC Twente, waar ze in 2022 een droomtransfer verdiende naar de huidige gedeelde Engelse koploper Manchester City. "Maar het was heel fijn om deze dagen weer in het Abe Lenstra-stadion te zijn, dat voelt voor mij echt als thuis. Ik ben altijd blij om terug te zijn in Nederland, maar Heerenveen is wel extra bijzonder", zei Casparij tijdens een onlinepersconferentie.

De 23-jarige verdedigster is erop gebrand zich woensdag vanaf 20.45 uur op bekend terrein te plaatsen voor de Spelen van komende zomer in Parijs. "Dat wil ik heel graag een keer meemaken, want als kind keek ik daar zelf natuurlijk ook naar. En het gaat om een stukje trots, een extra kans om je land op zo'n toernooi te kunnen vertegenwoordigen." Oranje kan zich voor de tweede keer plaatsen voor de Spelen. In 2021 waren in Tokio de kwartfinales het eindstation.

'Wind in de rug'

Maandagochtend waren er zo'n 18.000 kaarten verkocht voor het duel in het Abe Lenstra-stadion, waar ongeveer 27.000 mensen in kunnen. Door UEFA-regels is dat voor dit duel met een paar duizend teruggebracht, liet een woordvoerster van de KNVB eerder weten.

Bondscoach Andries Jonker denkt dat de oranje tribunes voor wat "wind in de rug" gaan zorgen. "Dat hebben we natuurlijk met name in Utrecht tegen IJsland (plaatsing voor het WK) en in Tilburg tegen België (plaatsing voor de Nations League Finals) meegemaakt. Dan voel je dat heel veel mensen het Nederlands elftal een warm hart toedragen. Het is voor ons ook mooi om daar op onze beurt weer van te kunnen genieten."

Meer uit Voetbal

Arteta is trots op Arsenal, maar voelt ook pijn na de nederlaag

BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.

6 uur geleden
Luis Enrique spreekt van verdiende zege Champions League van PSG

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.

7 uur geleden
PSG klopt Arsenal na strafschoppen en wint weer Champions League

BOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.

8 uur geleden
Arsenal begint Champions League-finale met Timber op de bank

BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.

12 uur geleden
Iraanse voetbalbond vraagt FIFA om opheldering over visa voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.

12 uur geleden
Liverpool ontslaat trainer Slot na twee seizoenen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.

16 uur geleden
Verdediger Holm haakt geblesseerd af bij Oranje-opponent Zweden

STOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.

18 uur geleden