Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volle tribunes in Heerenveen voor Casparij extra speciaal

Volle tribunes in Heerenveen voor Casparij extra speciaal

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn maar wat blij dat zij woensdag bij de laatste kans op een olympisch ticket tegen Duitsland kunnen profiteren van het thuisvoordeel. Voor vleugelverdedigster Kerstin Casparij zijn de oranjetribunes in het Abe Lenstra-stadion extra speciaal. De 33-voudig international groeide op in Heerenveen en debuteerde er in de Eredivisie. "Maar ik heb er nog nooit een interland gespeeld en ook nog nooit voor volle tribunes."

Casparij verruilde Heerenveen in 2020 voor FC Twente, waar ze in 2022 een droomtransfer verdiende naar de huidige gedeelde Engelse koploper Manchester City. "Maar het was heel fijn om deze dagen weer in het Abe Lenstra-stadion te zijn, dat voelt voor mij echt als thuis. Ik ben altijd blij om terug te zijn in Nederland, maar Heerenveen is wel extra bijzonder", zei Casparij tijdens een onlinepersconferentie.

De 23-jarige verdedigster is erop gebrand zich woensdag vanaf 20.45 uur op bekend terrein te plaatsen voor de Spelen van komende zomer in Parijs. "Dat wil ik heel graag een keer meemaken, want als kind keek ik daar zelf natuurlijk ook naar. En het gaat om een stukje trots, een extra kans om je land op zo'n toernooi te kunnen vertegenwoordigen." Oranje kan zich voor de tweede keer plaatsen voor de Spelen. In 2021 waren in Tokio de kwartfinales het eindstation.

'Wind in de rug'

Maandagochtend waren er zo'n 18.000 kaarten verkocht voor het duel in het Abe Lenstra-stadion, waar ongeveer 27.000 mensen in kunnen. Door UEFA-regels is dat voor dit duel met een paar duizend teruggebracht, liet een woordvoerster van de KNVB eerder weten.

Bondscoach Andries Jonker denkt dat de oranje tribunes voor wat "wind in de rug" gaan zorgen. "Dat hebben we natuurlijk met name in Utrecht tegen IJsland (plaatsing voor het WK) en in Tilburg tegen België (plaatsing voor de Nations League Finals) meegemaakt. Dan voel je dat heel veel mensen het Nederlands elftal een warm hart toedragen. Het is voor ons ook mooi om daar op onze beurt weer van te kunnen genieten."

Meer uit Voetbal

FIFA-baas vertelde Trump dat tuchtcommissie onafhankelijk is

NEW YORK (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft maandag bevestigd dat hij een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gevoerd over de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. De Zwitser zegt dat hij Trump heeft verteld dat de disciplinaire commissie van de wereldvoetbalbond "onafhankelijk" opereert.

36 minuten geleden
Trump: heb met Infantino gesproken over rode kaart Balogun

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft met FIFA-baas Gianni Infantino gesproken over de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. Dat bevestigde hij tijdens een persconferentie.

2 uur geleden
KBVB: FIFA verklaart beroep België op voorhand onontvankelijk

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB heeft van wereldvoetbalbond FIFA te horen gekregen dat een beroep tegen het opheffen van de schorsing van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun niet ontvankelijk wordt verklaard.

3 uur geleden
KNVB: opheffen schorsing Balogun is 'opmerkelijke beslissing'

ZEIST (ANP) - De KNVB noemt het opheffen van de schorsing voor de Amerikaan Folarin Balogun een opmerkelijke beslissing. "We beseffen dat dit voor Belgische spelers, staf en supporters een ingrijpende beslissing is", reageert de Nederlandse voetbalbond. "Tegelijkertijd kennen wij niet alle feiten en de volledige context. Het gaat om een procedure tussen FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond. Daarom verwijzen wij voor een inhoudelijke reactie naar FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond."

4 uur geleden
UEFA vindt dat FIFA 'rode lijn heeft overschreden' met Balogun

NYON (ANP/BELGA) - De Europese voetbalbond UEFA vindt dat "de FIFA een rode lijn heeft overschreden" met het opheffen van de schorsing voor de Amerikaan Folarin Balogun. Door het herzien van de schorsing kan de aanvaller, die tegen Bosnië en Herzegovina een rode kaart kreeg, alsnog in actie komen tegen België in de achtste finales op het WK voetbal.

5 uur geleden
België mag in beroep tegen opheffen schorsing Balogun op WK

SEATTLE (ANP/RTR) - België heeft toestemming gekregen om in beroep te gaan tegen het besluit van de FIFA om de Amerikaan Folarin Balogun niet te schorsen voor het onderlinge duel in de achtste finales van het WK voetbal. Dat meldt sportkrant The Athletic. De aanvaller zou door een rode kaart in de wedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina automatisch voor minimaal één duel worden geschorst, maar de tuchtcommissie van de FIFA gaf slechts een voorwaardelijke straf.

8 uur geleden
Noorse spits Haaland noemt heldenrol op WK voetbal 'onwerkelijk'

EAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - Aanvaller Erling Haaland noemt zijn heldenrol voor Noorwegen op het WK voetbal "onwerkelijk". De 25-jarige spits hielp zondagavond zijn land met twee doelpunten langs Brazilië (2-1) en staat inmiddels op zeven treffers voor het toernooi.

9 uur geleden