Volle tribunes bij tweede Formule 1-weekeinde in Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen kan op 4 juli weer langs oranjegekleurde tribunes racen op het circuit van Spielberg. De Oostenrijkse autoriteiten hebben toestemming gegeven om bij het tweede raceweekeinde van de Formule 1 op de Red Bull Ring alle deuren te openen voor publiek. Op de tribunes langs de baan is plek voor bijna 40.000 toeschouwers.
Verstappen en de andere coureurs racen twee weken achter elkaar in Oostenrijk. Op 27 juni is de Grote Prijs van Stiermarken, een week later de Grote Prijs van Oostenrijk. Vanaf 1 juli zijn er in Oostenrijk geen beperkingen meer wat betreft toeschouwersaantallen. Op dit moment mogen maximaal 3000 bezoekers naar topsportevenementen.
De Formule 1-race in Oostenrijk trekt al jarenlang duizenden Nederlandse supporters. De Red Bull Ring heeft zelfs speciale Verstappen-tribunes, die doorgaans vol zitten met fans in oranje kleding. Zij zagen Verstappen in 2018 en 2019 winnen in Spielberg. De Nederlander heeft dit seizoen na vijf grands prix de leiding in het WK-klassement.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
2 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
6 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
12 uur geleden