Volle kroegen en terrassen voor EK-wedstrijd Nederland - Turkije
DEN HAAG (ANP) - Door heel Nederland hebben voetbalfans zich verzameld om de EK-kwartfinale tussen Nederland en Turkije te kijken. Onder andere in Middelburg, Utrecht en Den Haag zitten de kroegen en terrassen stampvol.
In Middelburg heerst tussen de regenbuien door een feeststemming, ziet een verslaggever van het ANP. Op de Markt in de Zeeuwse hoofdstad worden oranje fakkels afgestoken.
Ook in Utrecht is het gezellig druk. Onder meer in de cafés aan het Lucasbolwerk en aan de Nobelstraat kijken tientallen mensen gehuld in het oranje de wedstrijd. In Café Vredenburg is er veel gegil als Oranje in de buurt van het Turkse doel komt. Ook in Utrecht zijn veel gelegenheden die die wedstrijd uitzenden, zoals Tivoli dat helemaal is helemaal uitverkocht.
Drie schermen
In café Emma in de buurt van de Haagse binnenstad zit het vol Oranjefans. Naast fans die aan tafels zitten staat het hele café vol, ook zitten voetbalfans op de bar. De wedstrijd is te volgen op drie verschillende schermen. De meeste bezoekers hebben iets van oranje aan, de een draagt alleen een shirt van het Nederlands elftal, of een oranje stropdas, een ander een volledig oranje onesie. De tafels zijn bezaaid met plastic bekers bier en de zaak is oranje aangekleed.
De kaarten om de kwartfinale op groot scherm te kijken in het Westerpark in Amsterdam zijn helemaal uitverkocht, laat de organisatie weten. Ook een Turks buurthuis in Amsterdam-West zit al helemaal vol, meldt AT5. Op een foto is te zien hoe er behalve Turkse ook Nederlandse vlaggetjes zijn opgehangen.
Op festival Down The Rabbit Hole in het Gelderse Beuningen kijken veel bezoekers op het grote scherm naar de EK-wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Turkije. Een woordvoerder van het festival kan geen exact aantal noemen, "maar het is gezellig druk". Naar schatting gaat het om duizenden mensen.
Meer uit Binnenland
ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
11 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.
13 uur geleden