Volle kroegen en terrassen voor EK-wedstrijd Nederland - Turkije
DEN HAAG (ANP) - Door heel Nederland hebben voetbalfans zich verzameld om de EK-kwartfinale tussen Nederland en Turkije te kijken. Onder andere in Middelburg, Utrecht en Den Haag zitten de kroegen en terrassen stampvol.
In Middelburg heerst tussen de regenbuien door een feeststemming, ziet een verslaggever van het ANP. Op de Markt in de Zeeuwse hoofdstad worden oranje fakkels afgestoken.
Ook in Utrecht is het gezellig druk. Onder meer in de cafés aan het Lucasbolwerk en aan de Nobelstraat kijken tientallen mensen gehuld in het oranje de wedstrijd. In Café Vredenburg is er veel gegil als Oranje in de buurt van het Turkse doel komt. Ook in Utrecht zijn veel gelegenheden die die wedstrijd uitzenden, zoals Tivoli dat helemaal is helemaal uitverkocht.
Drie schermen
In café Emma in de buurt van de Haagse binnenstad zit het vol Oranjefans. Naast fans die aan tafels zitten staat het hele café vol, ook zitten voetbalfans op de bar. De wedstrijd is te volgen op drie verschillende schermen. De meeste bezoekers hebben iets van oranje aan, de een draagt alleen een shirt van het Nederlands elftal, of een oranje stropdas, een ander een volledig oranje onesie. De tafels zijn bezaaid met plastic bekers bier en de zaak is oranje aangekleed.
De kaarten om de kwartfinale op groot scherm te kijken in het Westerpark in Amsterdam zijn helemaal uitverkocht, laat de organisatie weten. Ook een Turks buurthuis in Amsterdam-West zit al helemaal vol, meldt AT5. Op een foto is te zien hoe er behalve Turkse ook Nederlandse vlaggetjes zijn opgehangen.
Op festival Down The Rabbit Hole in het Gelderse Beuningen kijken veel bezoekers op het grote scherm naar de EK-wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Turkije. Een woordvoerder van het festival kan geen exact aantal noemen, "maar het is gezellig druk". Naar schatting gaat het om duizenden mensen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG/KRALENDIJK (ANP) - Nationale ombudsman Reinier van Zutphen roept opnieuw op direct iets te doen aan de vuilstort Selibon Lagun op Bonaire. De situatie is inmiddels zo erg, aldus Van Zutphen, dat het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat moet ingrijpen. Ook begint hij zelf een onderzoek.
5 uur geledenNIEUW-LEKKERLAND (ANP) - Honderden mensen demonstreerden maandagavond tegen een nog te openen asielzoekerscentrum in het Zuid-Hollandse Nieuw-Lekkerland, zag een verslaggever van het ANP. De gemeente organiseerde een informatieavond over de komst van het azc in het dorpshuis aan het Raadhuisplein, waarbij inwoners hun vragen kwijt konden. De demonstranten liepen een mars van een parkeerplaats naar het plein.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Johan Nijenhuis heeft zijn 21e Gouden Film ontvangen. De Twentse regisseur ontving de onderscheiding voor zijn nieuwe romantische komedie Verliefd op Curaçao, meldt het Nederlands Film Festival.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De strafzaken tegen twee personen in het soevereinenproces worden geseponeerd, meldt het Openbaar Ministerie maandag. Uit onderzoek blijkt onvoldoende dat beiden onderdeel zijn van het volgens het OM terroristische soevereinennetwerk in Friesland. Zij worden daarom niet langer vervolgd.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Een 18-jarige verdachte heeft maandag in de rechtbank ontkend dat hij betrokken was bij bendegeweld in de Haarlemse wijk Schalkwijk, waarbij iemand uit Heemskerk een wapen in zijn mond kreeg geduwd. Maar volgens het Openbaar Ministerie was Faris-Dien W. "van a tot z onderdeel van een gerichte wraakactie".
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal zedenmisdrijven in Amsterdam is vorig jaar gestegen naar 1005. Dat is een stijging van 30 procent ten opzichte van 2024, zo komt naar voren uit een jaaroverzicht van de Amsterdamse politie. Dat is relatief gezien een stuk hoger dan landelijk, waar de stijging 13 procent is.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands Genootschap van Burgemeesters (NGB), Regioburgemeesters en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) zijn kritisch over het voorgestelde verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Dat schrijven ze in een brief aan het kabinet.
10 uur geleden