Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volle kroegen en terrassen voor EK-wedstrijd Nederland - Turkije

Volle kroegen en terrassen voor EK-wedstrijd Nederland - Turkije

DEN HAAG (ANP) - Door heel Nederland hebben voetbalfans zich verzameld om de EK-kwartfinale tussen Nederland en Turkije te kijken. Onder andere in Middelburg, Utrecht en Den Haag zitten de kroegen en terrassen stampvol.

In Middelburg heerst tussen de regenbuien door een feeststemming, ziet een verslaggever van het ANP. Op de Markt in de Zeeuwse hoofdstad worden oranje fakkels afgestoken.

Ook in Utrecht is het gezellig druk. Onder meer in de cafés aan het Lucasbolwerk en aan de Nobelstraat kijken tientallen mensen gehuld in het oranje de wedstrijd. In Café Vredenburg is er veel gegil als Oranje in de buurt van het Turkse doel komt. Ook in Utrecht zijn veel gelegenheden die die wedstrijd uitzenden, zoals Tivoli dat helemaal is helemaal uitverkocht.

Drie schermen

In café Emma in de buurt van de Haagse binnenstad zit het vol Oranjefans. Naast fans die aan tafels zitten staat het hele café vol, ook zitten voetbalfans op de bar. De wedstrijd is te volgen op drie verschillende schermen. De meeste bezoekers hebben iets van oranje aan, de een draagt alleen een shirt van het Nederlands elftal, of een oranje stropdas, een ander een volledig oranje onesie. De tafels zijn bezaaid met plastic bekers bier en de zaak is oranje aangekleed.

De kaarten om de kwartfinale op groot scherm te kijken in het Westerpark in Amsterdam zijn helemaal uitverkocht, laat de organisatie weten. Ook een Turks buurthuis in Amsterdam-West zit al helemaal vol, meldt AT5. Op een foto is te zien hoe er behalve Turkse ook Nederlandse vlaggetjes zijn opgehangen.

Op festival Down The Rabbit Hole in het Gelderse Beuningen kijken veel bezoekers op het grote scherm naar de EK-wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Turkije. Een woordvoerder van het festival kan geen exact aantal noemen, "maar het is gezellig druk". Naar schatting gaat het om duizenden mensen.

Meer uit Binnenland

Joodse koepel ontstemd over bestuurders bij Nakba-herdenkingen

AMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".

2 uur geleden
WHO-commissie pleit voor actie voor klimaat en gezondheid

GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.

7 uur geleden
Confrontatie tussen voetbalsupporters bij tankstation langs A28

PUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.

7 uur geleden
Arrestaties bij actie bij spoor in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.

8 uur geleden
Systemen Universiteit Utrecht draaien weer na brand in datacenter

UTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.

9 uur geleden
Markuszower sprak over omstreden term 'omvolking' in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."

9 uur geleden
Finale songfestival door 798.000 mensen bekeken op Nederlandse tv

WENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.

11 uur geleden