Volle kroegen en terrassen voor EK-wedstrijd Nederland - Turkije
DEN HAAG (ANP) - Door heel Nederland hebben voetbalfans zich verzameld om de EK-kwartfinale tussen Nederland en Turkije te kijken. Onder andere in Middelburg, Utrecht en Den Haag zitten de kroegen en terrassen stampvol.
In Middelburg heerst tussen de regenbuien door een feeststemming, ziet een verslaggever van het ANP. Op de Markt in de Zeeuwse hoofdstad worden oranje fakkels afgestoken.
Ook in Utrecht is het gezellig druk. Onder meer in de cafés aan het Lucasbolwerk en aan de Nobelstraat kijken tientallen mensen gehuld in het oranje de wedstrijd. In Café Vredenburg is er veel gegil als Oranje in de buurt van het Turkse doel komt. Ook in Utrecht zijn veel gelegenheden die die wedstrijd uitzenden, zoals Tivoli dat helemaal is helemaal uitverkocht.
Drie schermen
In café Emma in de buurt van de Haagse binnenstad zit het vol Oranjefans. Naast fans die aan tafels zitten staat het hele café vol, ook zitten voetbalfans op de bar. De wedstrijd is te volgen op drie verschillende schermen. De meeste bezoekers hebben iets van oranje aan, de een draagt alleen een shirt van het Nederlands elftal, of een oranje stropdas, een ander een volledig oranje onesie. De tafels zijn bezaaid met plastic bekers bier en de zaak is oranje aangekleed.
De kaarten om de kwartfinale op groot scherm te kijken in het Westerpark in Amsterdam zijn helemaal uitverkocht, laat de organisatie weten. Ook een Turks buurthuis in Amsterdam-West zit al helemaal vol, meldt AT5. Op een foto is te zien hoe er behalve Turkse ook Nederlandse vlaggetjes zijn opgehangen.
Op festival Down The Rabbit Hole in het Gelderse Beuningen kijken veel bezoekers op het grote scherm naar de EK-wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Turkije. Een woordvoerder van het festival kan geen exact aantal noemen, "maar het is gezellig druk". Naar schatting gaat het om duizenden mensen.
Meer uit Binnenland
ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
3 minuten geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
2 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
2 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.
3 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.
4 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.
4 uur geleden