Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volle cafés verwacht tijdens EK-duel Oranje, extra omzet valt mee

Volle cafés verwacht tijdens EK-duel Oranje, extra omzet valt mee

DEN HAAG (ANP) - De cafés die zich richten op de EK-wedstrijden van Oranje verwachten zaterdag rond de kwartfinale tegen Turkije helemaal vol te zitten. Dat was bij eerdere duels van het Nederlands elftal al nagenoeg het geval, maar het groeiende belang van de wedstrijden en het gunstige tijdstip op de zaterdag om 21.00 uur zorgen naar verwachting voor extra drukte. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.

Wel is het zo dat de cafés doorgaans op een zaterdagavond ook al aardig vol zitten. Tot veel extra inkomsten zal dit nieuwe Oranje-feest dan ook niet leiden, verwachten het Utrechtse 't Neutje en Samson in Nijmegen.

"Afgelopen dinsdag (tegen Roemenië) was er zeker extra omzet, in ieder geval tijdens de wedstrijd. Maar voor en na de wedstrijd was het juist weer rustig, dus per saldo was het niet eens zo'n verschil. En zaterdag is het sowieso druk, dus ik verwacht geen extra omzet", legt 't Neutje-eigenaar Eddy Schouten uit.

Bomvol

De Drie Gezusters in Groningen rekent zaterdagavond op 2800 mensen, net als op een normale zaterdag. "En vol is vol. Dus als je mij vraagt of ik de wedstrijd liever op een dinsdag had gezien, is het antwoord natuurlijk ja", zegt general manager Norbert van Ommen van Guijlik, die de eerste etage tot een 'Oranje-keet' heeft omgebouwd. "Compleet in het oranje, met biertafels en muziek. Ik verwacht dat mensen lekker vroeg zullen komen, wat eten, en dat we er dan één groot feest van gaan maken."

Mooie Boules, het bedrijf achter vijf bars onder meer gericht op jeu de boules, rekent wel op extra omzet door het tonen van het duel met Turkije. De vestigingen in Amsterdam, Delft, Haarlem, Eindhoven en Rotterdam worden zaterdag met in totaal zo'n 4000 mensen helemaal vol verwacht, tegenover de zo'n 2500 mensen die de achtste finale tegen Roemenië trok. "We verwachten de drukste EK-avond tot nu toe", laat het bedrijf weten.

Voor het Haagse O'Casey's Irish pub zijn EK's en WK's de "kers op de taart" qua omzet. "Wij zitten als internationale pub vanaf dag één bomvol. Het maakt niet uit welk land, het is altijd druk. Uiteraard als Nederland speelt is het echt gekkenhuis en gaat het dak eraf met circa 350 man binnen. Zaterdag zitten we om 18.00 uur eerst vol voor Engeland - Zwitserland en dan weer vol voor Nederland", laat eigenaar John Gulay weten.

Meer uit Financieel

Trump uit twijfels over overname Warner Bros. door Netflix

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.

1 uur geleden
Magnum-topman vindt dat oprichter Ben & Jerry's moet loslaten

LONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).

18 uur geleden
Macron dreigt China met heffingen om handelsoverschot met EU

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.

18 uur geleden
Indiase toezichthouder eist uitleg Elbers voor chaos bij IndiGo

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.

22 uur geleden
Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

1 dag geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

1 dag geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

1 dag geleden