Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volle cafés verwacht tijdens EK-duel Oranje, extra omzet valt mee

Volle cafés verwacht tijdens EK-duel Oranje, extra omzet valt mee

DEN HAAG (ANP) - De cafés die zich richten op de EK-wedstrijden van Oranje verwachten zaterdag rond de kwartfinale tegen Turkije helemaal vol te zitten. Dat was bij eerdere duels van het Nederlands elftal al nagenoeg het geval, maar het groeiende belang van de wedstrijden en het gunstige tijdstip op de zaterdag om 21.00 uur zorgen naar verwachting voor extra drukte. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.

Wel is het zo dat de cafés doorgaans op een zaterdagavond ook al aardig vol zitten. Tot veel extra inkomsten zal dit nieuwe Oranje-feest dan ook niet leiden, verwachten het Utrechtse 't Neutje en Samson in Nijmegen.

"Afgelopen dinsdag (tegen Roemenië) was er zeker extra omzet, in ieder geval tijdens de wedstrijd. Maar voor en na de wedstrijd was het juist weer rustig, dus per saldo was het niet eens zo'n verschil. En zaterdag is het sowieso druk, dus ik verwacht geen extra omzet", legt 't Neutje-eigenaar Eddy Schouten uit.

Bomvol

De Drie Gezusters in Groningen rekent zaterdagavond op 2800 mensen, net als op een normale zaterdag. "En vol is vol. Dus als je mij vraagt of ik de wedstrijd liever op een dinsdag had gezien, is het antwoord natuurlijk ja", zegt general manager Norbert van Ommen van Guijlik, die de eerste etage tot een 'Oranje-keet' heeft omgebouwd. "Compleet in het oranje, met biertafels en muziek. Ik verwacht dat mensen lekker vroeg zullen komen, wat eten, en dat we er dan één groot feest van gaan maken."

Mooie Boules, het bedrijf achter vijf bars onder meer gericht op jeu de boules, rekent wel op extra omzet door het tonen van het duel met Turkije. De vestigingen in Amsterdam, Delft, Haarlem, Eindhoven en Rotterdam worden zaterdag met in totaal zo'n 4000 mensen helemaal vol verwacht, tegenover de zo'n 2500 mensen die de achtste finale tegen Roemenië trok. "We verwachten de drukste EK-avond tot nu toe", laat het bedrijf weten.

Voor het Haagse O'Casey's Irish pub zijn EK's en WK's de "kers op de taart" qua omzet. "Wij zitten als internationale pub vanaf dag één bomvol. Het maakt niet uit welk land, het is altijd druk. Uiteraard als Nederland speelt is het echt gekkenhuis en gaat het dak eraf met circa 350 man binnen. Zaterdag zitten we om 18.00 uur eerst vol voor Engeland - Zwitserland en dan weer vol voor Nederland", laat eigenaar John Gulay weten.

Meer uit Financieel

AI-chipconcern Nvidia 5 biljoen dollar waard op beurs

NEW YORK (ANP) - AI-chipconcern Nvidia heeft woensdag op de aandelenbeurzen in New York als eerste bedrijf een beurswaarde van meer dan 5 biljoen dollar bereikt, oftewel 5000 miljard dollar. Het aandeel Nvidia stond kort na opening van de handel op Wall Street 4,4 procent hoger.

31 minuten geleden
Kraft Heinz somberder over verkopen in aanloop naar splitsing

CHICAGO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kraft Heinz heeft zijn verkoopverwachting voor dit jaar verlaagd. Het Amerikaanse bedrijf, onder meer bekend van Heinz-ketchup en Kool-Aid-limonade, kampt met een zwakkere vraag naar zijn snacks en andere producten. Consumenten die op de kosten letten, lijken te midden van de grote economische onzekerheid overgestapt op goedkopere huismerken.

1 uur geleden
Miljardenverlies Boeing door vertraging goedkeuring nieuw toestel

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse vliegtuigfabrikant Boeing heeft het afgelopen kwartaal flink meer vliegtuigen geleverd, waardoor de omzet met 30 procent omhoogschoot. Het concern rapporteerde echter ook een verlies van 5,4 miljard dollar.

1 uur geleden
Europese autosector: productieproblemen om tekort Nexperia-chips

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europese autofabrikanten kunnen snel te maken krijgen met productieproblemen, omdat de Chinese overheid de export van chips van Nexperia tot nader order heeft stilgelegd. Volgens brancheorganisatie ACEA verergert de situatie per dag en raken voorraden Nexperia-chips op. Dat kan betekenen dat productielijnen al binnen enkele dagen stilgelegd kunnen worden, aldus ACEA.

1 uur geleden
VS en Zuid-Korea sluiten handelsdeal: autoheffingen flink omlaag

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Na maanden van onderhandelingen hebben de Verenigde Staten en Zuid-Korea woensdag een handelsakkoord afgerond ter waarde van 350 miljard dollar. President Donald Trump verklaarde dat het akkoord met Zuid-Korea was bereikt tijdens een diner dat werd georganiseerd door de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung op de top van de Asia-Pacific Economic Cooperation (APEC).

1 uur geleden
Nvidia lijkt op weg naar beurswaarde van 5 biljoen dollar

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Nvidia lijkt op weg om het eerste bedrijf ooit te worden met een beurswaarde van 5 biljoen dollar. Dat is 5000 miljard dollar, omgerekend ongeveer 4300 miljard euro.

4 uur geleden
Sportwagenfabrikant Aston Martin voelt tegenwind van alle kanten

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin zag het afgelopen kwartaal een daling in de autoverkopen en een verder oplopend verlies. Volgens het beroemde automerk zijn de tegenvallende resultaten vooral te wijten aan een afzwakkende vraag, problemen in de toeleveringsketen en hogere Amerikaanse importheffingen. Aston Martin heeft zijn verkoopdoelstelling voor heel 2025 naar beneden bijgesteld.

5 uur geleden