Volle bussen in Londen na versoepeling lockdown
LONDEN (ANP) - De versoepeling van lockdownmaatregelen heeft in Londen geleid tot grote drukte in het openbaar vervoer. Daar gaan veel mensen voor het eerst in weken weer de deur uit om te werken.
Minister van Transport Grant Shapps had zijn landgenoten opgeroepen waar mogelijk met de fiets of te voet naar hun werk te gaan. "We vragen mensen om verstandig te zijn en niet massaal het openbaar vervoer te nemen", zei hij tegen Sky News.
Niet iedereen blijkt gehoor te hebben gegeven aan die oproep. Forenzen doen op sociale media hun beklag over de drukte in bussen en metro's. Veel passagiers zouden geen mondkapjes dragen en ook het houden van afstand blijkt soms lastig. Op Twitter worden overigens ook beelden gedeeld van grotendeels lege stations en voertuigen.
Thuis werken
De regering heeft inwoners van Engeland gevraagd waar mogelijk vanuit huis te werken. Mensen voor wie dat geen optie is worden aangemoedigd om weer naar het werk te reizen, vooropgesteld dat hun werkgevers de deuren niet tijdelijk hebben gesloten vanwege de coronacrisis.
Engeland, waar verreweg de meeste Britten wonen, neemt het voortouw bij het opstarten van de economie. Wales, Schotland en Noord-Ierland zijn terughoudender en roepen inwoners nog op om thuis te blijven.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft beklemtoond dat de onderhandelingen die zijn land met Israël voert, losstaan van die tussen de VS en Iran. Iran en de VS ondertekenen volgens de planning vrijdag in Zwitserland een voorlopig akkoord om de vijandelijkheden en de belemmering van de scheepvaart te stoppen. Daarin staat volgens Iran dat ook de Israëlische aanvallen op Libanon stoppen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het kantoor van EU-kopstuk António Costa heeft "kort" contact gehad met het Kremlin, zeggen EU-bronnen tegen internationale persbureaus. Costa zou de Russische president Vladimir Poetin willen betrekken bij gesprekken over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Luigi Mangione, de man die terechtstaat voor de moord op een Amerikaanse verzekeringsbaas, is van plan om zijn psychische toestand aan te voeren als verdediging, meldt de rechter. Als de rechter daarin meegaat, kan hij veroordeeld worden voor doodslag in plaats van moord, met een aanzienlijk lagere straf.
4 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP/RTR) - De driedaagse topconferentie van de westerse groep G7 is afgerond in Évian-les-Bains. Volgens gastheer president Emmanuel Macron was er eenheid in een moeilijke tijd. De top was volgens hem een succes en een eensgezinde bijeenkomst "na maanden van fragmentatie, verdeeldheid en onenigheid".
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Russische cartoonist die maandag in Polen werd doodgeschoten, lijkt volgens de Poolse premier Donald Tusk het slachtoffer van een politieke moord. "Alle aanwijzingen duiden erop dat dit een politieke moord is", zei hij. "Als het in opdracht van Rusland is uitgevoerd, dan is dit ook een zeer ernstige kwestie met een internationale dimensie."
9 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP/RTR) - Het document met vredesafspraken tussen de VS en Iran is niet definitief. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de G7-top in het Franse Évian-les-Bains. "Als ik het er toch niet mee eens ben, of als ze zich niet gedragen, gaan we weer op ze schieten en bommen op hun hoofd gooien."
9 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft, zoals verwacht, woensdag ingestemd met de strengere regels voor het terugsturen van afgewezen asielzoekers. Van de 666 aanwezige parlementariërs stemden er 418 voor en 218 tegen. Hiermee wordt het voor lidstaten onder meer mogelijk terugkeercentra buiten de grenzen van de EU te realiseren, waar afgewezen asielzoekers op terugkeer naar hun thuisland moeten wachten. Nederland wil graag zo'n centrum.
10 uur geleden