Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volle bussen in Londen na versoepeling lockdown

Volle bussen in Londen na versoepeling lockdown

LONDEN (ANP) - De versoepeling van lockdownmaatregelen heeft in Londen geleid tot grote drukte in het openbaar vervoer. Daar gaan veel mensen voor het eerst in weken weer de deur uit om te werken.

Minister van Transport Grant Shapps had zijn landgenoten opgeroepen waar mogelijk met de fiets of te voet naar hun werk te gaan. "We vragen mensen om verstandig te zijn en niet massaal het openbaar vervoer te nemen", zei hij tegen Sky News.

Niet iedereen blijkt gehoor te hebben gegeven aan die oproep. Forenzen doen op sociale media hun beklag over de drukte in bussen en metro's. Veel passagiers zouden geen mondkapjes dragen en ook het houden van afstand blijkt soms lastig. Op Twitter worden overigens ook beelden gedeeld van grotendeels lege stations en voertuigen.

Thuis werken

De regering heeft inwoners van Engeland gevraagd waar mogelijk vanuit huis te werken. Mensen voor wie dat geen optie is worden aangemoedigd om weer naar het werk te reizen, vooropgesteld dat hun werkgevers de deuren niet tijdelijk hebben gesloten vanwege de coronacrisis.

Engeland, waar verreweg de meeste Britten wonen, neemt het voortouw bij het opstarten van de economie. Wales, Schotland en Noord-Ierland zijn terughoudender en roepen inwoners nog op om thuis te blijven.

Meer uit Buitenland

400.000 Russen gedood in Oekraïne-oorlog volgens gehackte data

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft sinds het begin van de invasie van Oekraïne in februari 2022 ongeveer 400.000 militairen geregistreerd die zijn omgekomen tijdens gevechten in Oekraïne. Dat zou blijken uit gegevens die hackers zeggen te hebben verkregen bij het Russische statistiekbureau Rosstat.

43 minuten geleden
Democraat Jeffries steunt afzettingsprocedure tegen Hegseth

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, steunt een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth. Jeffries zei "absoluut voor" te zijn wat betreft een voorstel dat mogelijk komende week wordt ingediend.

2 uur geleden
Eisenkot: partij Netanyahu mag meeregeren met mij als premier

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot, die na de verkiezingen van eind oktober een nieuwe Israëlische regering mag proberen te vormen, heeft de deur opengezet voor de Likoed-partij van de huidige premier Benjamin Netanyahu. Voorwaarde is wel dat Eisenkot zelf premier wordt van een dergelijke regering.

3 uur geleden
Oostenrijkse vrouw onder doden bij schietpartij in Poolse Krakau

WARSCHAU (ANP/AFP) - Onder de dodelijke slachtoffers van de schietpartij in de Poolse stad Krakau was een 51-jarige Oostenrijkse vrouw, zei Krzysztof Kleczar, gouverneur van de regio Klein-Polen, zondag tegen verslaggevers. Zaterdag opende een man in militaire kleding in het historische stadscentrum willekeurig het vuur op een plein, waardoor zes doden vielen.

3 uur geleden
Soedan arresteert ex-leider van regeringspartij, gezocht door ICC

KHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - Het Soedanese leger heeft de voormalige hooggeplaatste islamistische functionaris Ahmed Haroun gearresteerd, melden functionarissen van zijn partij. Haroun was voorzitter van de voormalige regeringspartij National Congress Party (NCP) van de afgezette dictator Omar al-Bashir. Hij zat jarenlang ondergedoken, onder meer omdat hij wordt gezocht door het Internationaal Strafhof (ICC).

4 uur geleden
Trump noemt verkiezingen 'enorme stap terug in de tijd voor VS'

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat de uitslag van de midtermsverkiezingen van dinsdag, waarbij zijn Republikeinse Partij de controle over het Congres verloor, een "enorme stap terug in de geschiedenis" voor de Verenigde Staten betekent.

4 uur geleden
Minister meldt Europese rol bij overleg Rusland en Oekraïne

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ook Europa is komende week vertegenwoordigd bij het overleg in Abu Dhabi over de oorlog in Oekraïne. Dat verklaarde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op de radio.

6 uur geleden