Volkswagen wil fabriek in China verkopen, meldt Duitse krant
NANJING (ANP/DPA) - Volkswagen is van plan zijn fabriek in het Chinese Nanjing te verkopen. Dit meldt het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche zaterdag op basis van bronnen binnen Volkswagen.
De ingewijden meldden aan persbureau dpa dat de fabriek onderbenut is. Er worden minder voertuigen gemaakt dan waar capaciteit voor is. Ook zouden er niet genoeg mogelijkheden zijn om de productie aan te passen. De fabriek, die in 2008 is opgezet samen met het Chinese SAIC, kan jaarlijks 360.000 auto's produceren, vooral Volkswagen Passats en Škoda's.
WirtschaftsWoche meldt dat Volkswagen mogelijk meer Chinese fabrieken wegdoet vanwege overcapaciteit. Vooral fabrieken die modellen van Škoda maken lopen risico, omdat de verkopen van het merk in een vrije val zouden zijn beland. Volkswagen wilde niet reageren tegenover dpa. Het autoconcern kampt met een zwakkere autoverkoop in Europa en China, vooral van elektrische auto's. Ook heeft Volkswagen last van concurrentie van Chinese elektrische autofabrikanten als BYD.
Sluiting
Eerder hadden ingewijden aan persbureau Bloomberg verteld dat het Duitse autoconcern van plan is de fabriek ten noordwesten van Shanghai te sluiten. Maar volgens het zakenblad zou Volkswagen de fabriek liever verkopen. Een sluiting blijft nog wel een van de opties.
Vorige week werd bekend dat Volkswagen zijn omstreden fabriek in Xinjiang verkoopt. In die regio zou Beijing op grote schaal mensenrechten schenden. Volkswagen en SAIC dragen de productiefaciliteit over aan het staatsbedrijf Shanghai Motor Vehicle Inspection Certification.
Het Duitse tijdschrift Manager Magazin schreef in september op basis van bronnen dat Volkswagen overweegt tot 30.000 banen te schrappen in Duitsland. Dat zou neerkomen op bijna een kwart van alle banen bij het merk. Ook dreigen in Duitsland fabrieken te sluiten.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De activiteit in de industrie van de eurozone is in januari voor de derde maand op rij gekrompen, meldt marktonderzoeker S&P Global. Ook de nieuwe orders van de fabrieken daalden voor de derde achtereenvolgende maand, zij het minder sterk dan in december.
1 uur geledenBURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney heeft een nieuwe topman in het vizier die de opvolger moet worden van Bob Iger. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Josh D'Amaro favoriet om de hoogste functie te gaan vervullen. Hij geeft leiding aan de pretparken van Disney. Volgende week wordt gestemd over de benoeming van een nieuwe bestuursvoorzitter van Disney.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML gingen maandag omlaag op de Amsterdamse beurs. De zorgen over de forse investeringen van bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) en de hoge koerswaarderingen van AI-aandelen laaiden weer op. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde afgelopen weekend dat de megadeal tussen AI-chipbedrijf Nvidia en OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, is vastgelopen. ASMI, Besi en ASML zakten rond de 3 procent.
2 uur geledenDE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen heeft in januari een stevige daling laten zien vergeleken met de eerste maand van vorig jaar. Volgens het Hypotheken Data Netwerk (HDN) namen vooral de aanvragen voor de aankoop van een woning af. Dit waren er ruim een kwart minder dan een jaar terug.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het openbaar vervoer in de meeste Duitse steden wordt maandag ontregeld door een landelijke staking die vakbond Verdi heeft uitgeroepen. Met de actie wil Verdi meer druk zetten op werkgevers voor betere afspraken rond werk- en rusttijden en bonussen voor werken in weekenden en nachten.
3 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Snapchat heeft 415.000 accounts van gebruikers geblokkeerd in het kader van het Australische verbod op sociale media voor personen onder de 16 jaar, meldde het bedrijf maandag. Het socialemediabedrijf waarschuwde echter dat sommige jongeren mogelijk de leeftijdsverificatie omzeilen.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Nederlandse industriebedrijven hebben in januari voor het eerst in acht maanden minder nieuwe orders binnengekregen. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van een maandelijkse peiling. De ondervraagde ondernemingen schreven de terugval vooral toe aan de zwakke binnenlandse vraag. Mede hierdoor heeft de bedrijvigheid in de Nederlandse industrie in januari amper groei laten zien.
4 uur geleden