Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volkswagen wil fabriek in China verkopen, meldt Duitse krant

Volkswagen wil fabriek in China verkopen, meldt Duitse krant

NANJING (ANP/DPA) - Volkswagen is van plan zijn fabriek in het Chinese Nanjing te verkopen. Dit meldt het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche zaterdag op basis van bronnen binnen Volkswagen.

De ingewijden meldden aan persbureau dpa dat de fabriek onderbenut is. Er worden minder voertuigen gemaakt dan waar capaciteit voor is. Ook zouden er niet genoeg mogelijkheden zijn om de productie aan te passen. De fabriek, die in 2008 is opgezet samen met het Chinese SAIC, kan jaarlijks 360.000 auto's produceren, vooral Volkswagen Passats en Škoda's.

WirtschaftsWoche meldt dat Volkswagen mogelijk meer Chinese fabrieken wegdoet vanwege overcapaciteit. Vooral fabrieken die modellen van Škoda maken lopen risico, omdat de verkopen van het merk in een vrije val zouden zijn beland. Volkswagen wilde niet reageren tegenover dpa. Het autoconcern kampt met een zwakkere autoverkoop in Europa en China, vooral van elektrische auto's. Ook heeft Volkswagen last van concurrentie van Chinese elektrische autofabrikanten als BYD.

Sluiting

Eerder hadden ingewijden aan persbureau Bloomberg verteld dat het Duitse autoconcern van plan is de fabriek ten noordwesten van Shanghai te sluiten. Maar volgens het zakenblad zou Volkswagen de fabriek liever verkopen. Een sluiting blijft nog wel een van de opties.

Vorige week werd bekend dat Volkswagen zijn omstreden fabriek in Xinjiang verkoopt. In die regio zou Beijing op grote schaal mensenrechten schenden. Volkswagen en SAIC dragen de productiefaciliteit over aan het staatsbedrijf Shanghai Motor Vehicle Inspection Certification.

Het Duitse tijdschrift Manager Magazin schreef in september op basis van bronnen dat Volkswagen overweegt tot 30.000 banen te schrappen in Duitsland. Dat zou neerkomen op bijna een kwart van alle banen bij het merk. Ook dreigen in Duitsland fabrieken te sluiten.

Meer uit Financieel

Trump zegt binnen enkele weken Fed-nominatie aan te kondigen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.

14 minuten geleden
Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

2 uur geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

2 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

4 uur geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

4 uur geleden
Klanten energieleverancier Gulf betaalden onjuiste opzegtarieven

VUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.

5 uur geleden
Delta Air Lines koopt voor het eerst Boeing 787 Dreamliners

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.

6 uur geleden