Volkswagen wil fabriek in China verkopen, meldt Duitse krant
NANJING (ANP/DPA) - Volkswagen is van plan zijn fabriek in het Chinese Nanjing te verkopen. Dit meldt het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche zaterdag op basis van bronnen binnen Volkswagen.
De ingewijden meldden aan persbureau dpa dat de fabriek onderbenut is. Er worden minder voertuigen gemaakt dan waar capaciteit voor is. Ook zouden er niet genoeg mogelijkheden zijn om de productie aan te passen. De fabriek, die in 2008 is opgezet samen met het Chinese SAIC, kan jaarlijks 360.000 auto's produceren, vooral Volkswagen Passats en Škoda's.
WirtschaftsWoche meldt dat Volkswagen mogelijk meer Chinese fabrieken wegdoet vanwege overcapaciteit. Vooral fabrieken die modellen van Škoda maken lopen risico, omdat de verkopen van het merk in een vrije val zouden zijn beland. Volkswagen wilde niet reageren tegenover dpa. Het autoconcern kampt met een zwakkere autoverkoop in Europa en China, vooral van elektrische auto's. Ook heeft Volkswagen last van concurrentie van Chinese elektrische autofabrikanten als BYD.
Sluiting
Eerder hadden ingewijden aan persbureau Bloomberg verteld dat het Duitse autoconcern van plan is de fabriek ten noordwesten van Shanghai te sluiten. Maar volgens het zakenblad zou Volkswagen de fabriek liever verkopen. Een sluiting blijft nog wel een van de opties.
Vorige week werd bekend dat Volkswagen zijn omstreden fabriek in Xinjiang verkoopt. In die regio zou Beijing op grote schaal mensenrechten schenden. Volkswagen en SAIC dragen de productiefaciliteit over aan het staatsbedrijf Shanghai Motor Vehicle Inspection Certification.
Het Duitse tijdschrift Manager Magazin schreef in september op basis van bronnen dat Volkswagen overweegt tot 30.000 banen te schrappen in Duitsland. Dat zou neerkomen op bijna een kwart van alle banen bij het merk. Ook dreigen in Duitsland fabrieken te sluiten.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.
3 uur geledenSEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
13 uur geleden