Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volkswagen wil fabriek in China verkopen, meldt Duitse krant

Volkswagen wil fabriek in China verkopen, meldt Duitse krant

NANJING (ANP/DPA) - Volkswagen is van plan zijn fabriek in het Chinese Nanjing te verkopen. Dit meldt het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche zaterdag op basis van bronnen binnen Volkswagen.

De ingewijden meldden aan persbureau dpa dat de fabriek onderbenut is. Er worden minder voertuigen gemaakt dan waar capaciteit voor is. Ook zouden er niet genoeg mogelijkheden zijn om de productie aan te passen. De fabriek, die in 2008 is opgezet samen met het Chinese SAIC, kan jaarlijks 360.000 auto's produceren, vooral Volkswagen Passats en Škoda's.

WirtschaftsWoche meldt dat Volkswagen mogelijk meer Chinese fabrieken wegdoet vanwege overcapaciteit. Vooral fabrieken die modellen van Škoda maken lopen risico, omdat de verkopen van het merk in een vrije val zouden zijn beland. Volkswagen wilde niet reageren tegenover dpa. Het autoconcern kampt met een zwakkere autoverkoop in Europa en China, vooral van elektrische auto's. Ook heeft Volkswagen last van concurrentie van Chinese elektrische autofabrikanten als BYD.

Sluiting

Eerder hadden ingewijden aan persbureau Bloomberg verteld dat het Duitse autoconcern van plan is de fabriek ten noordwesten van Shanghai te sluiten. Maar volgens het zakenblad zou Volkswagen de fabriek liever verkopen. Een sluiting blijft nog wel een van de opties.

Vorige week werd bekend dat Volkswagen zijn omstreden fabriek in Xinjiang verkoopt. In die regio zou Beijing op grote schaal mensenrechten schenden. Volkswagen en SAIC dragen de productiefaciliteit over aan het staatsbedrijf Shanghai Motor Vehicle Inspection Certification.

Het Duitse tijdschrift Manager Magazin schreef in september op basis van bronnen dat Volkswagen overweegt tot 30.000 banen te schrappen in Duitsland. Dat zou neerkomen op bijna een kwart van alle banen bij het merk. Ook dreigen in Duitsland fabrieken te sluiten.

Meer uit Financieel

OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

1 uur geleden
Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

3 uur geleden
Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

5 uur geleden
Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

6 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

7 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

1 dag geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 dag geleden