Volkswagen wil af van bonussen voor jubilerende medewerkers
WOLFSBURG (ANP) - Jubileumbonussen voor werknemers die al lang bij Volkswagen werken, behoren tot de vele loonvoordelen die de top van het concern wil schrappen als onderdeel van ingrijpende bezuinigingen bij de Duitse autofabrikant. Dit heeft Volkswagen dit weekend bevestigd aan het Duitse persbureau dpa.
Het bedrijf heeft gedreigd fabrieken in Duitsland te sluiten, terwijl vakbondsleiders hebben gewaarschuwd voor massaontslagen van tienduizenden werknemers in het land. De autofabrikant kampt met dalende winsten en stevige concurrentie.
De directie en vakbondsbestuurders onderhandelen momenteel over nieuwe arbeidsvoorwaarden voor de werknemers van het bedrijf in Duitsland. Volgens de vakbond heeft Volkswagen in de gesprekken geëist dat de lonen over de hele linie met 10 procent worden verlaagd. Dan zou een grote banenreductie mogelijk kunnen worden voorkomen.
Het concern heeft ongeveer 120.000 mensen in dienst in Duitsland, van wie ongeveer de helft werkt in het hoofdkantoor en de belangrijkste fabrieken in Wolfsburg. Volgens de ondernemingsraad van het concern staan duizenden medewerkers juist op het punt om binnenkort zo'n jubileumbonus te ontvangen, die het management nu wil schrappen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.
58 minuten geledenDEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.
5 uur geleden