Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volkswagen wil af van bonussen voor jubilerende medewerkers

Volkswagen wil af van bonussen voor jubilerende medewerkers

WOLFSBURG (ANP) - Jubileumbonussen voor werknemers die al lang bij Volkswagen werken, behoren tot de vele loonvoordelen die de top van het concern wil schrappen als onderdeel van ingrijpende bezuinigingen bij de Duitse autofabrikant. Dit heeft Volkswagen dit weekend bevestigd aan het Duitse persbureau dpa.

Het bedrijf heeft gedreigd fabrieken in Duitsland te sluiten, terwijl vakbondsleiders hebben gewaarschuwd voor massaontslagen van tienduizenden werknemers in het land. De autofabrikant kampt met dalende winsten en stevige concurrentie.

De directie en vakbondsbestuurders onderhandelen momenteel over nieuwe arbeidsvoorwaarden voor de werknemers van het bedrijf in Duitsland. Volgens de vakbond heeft Volkswagen in de gesprekken geëist dat de lonen over de hele linie met 10 procent worden verlaagd. Dan zou een grote banenreductie mogelijk kunnen worden voorkomen.

Het concern heeft ongeveer 120.000 mensen in dienst in Duitsland, van wie ongeveer de helft werkt in het hoofdkantoor en de belangrijkste fabrieken in Wolfsburg. Volgens de ondernemingsraad van het concern staan duizenden medewerkers juist op het punt om binnenkort zo'n jubileumbonus te ontvangen, die het management nu wil schrappen.

Meer uit Financieel

Terughoudendheid op Wall Street na eerdere recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien, na de nieuwe recordstanden van een dag eerder. Beleggers leken te zijn geschrokken van een artikel in de Financial Times. Ingewijden zeiden tegen de krant dat Donald Trump aandringt op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent op goederen uit de Europese Unie.

3 uur geleden
Facebook-moederbedrijf Meta ondertekent AI-gedragscode EU niet

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram, zal de gedragscode voor AI-systemen van de Europese Commissie niet ondertekenen. Dit meldt de directeur voor internationale aangelegenheden bij Meta, Joel Kaplan, op het socialemediaplatform LinkedIn.

4 uur geleden
Damen Shipyards wil dat OM afziet van verdenking sanctieomzeiling

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen Shipyards heeft het Openbaar Ministerie (OM) verzocht af te zien van vervolging van een verdenking in een strafzaak tegen het bedrijf. Het gaat om de verdenking dat Damen sanctiemaatregelen tegen Rusland zou hebben overtreden. Dit bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door het FD.

5 uur geleden
FT: Trump dringt aan op heffing van minstens 15 procent voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt aan op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent voor de Europese Unie. Daarmee heeft hij zijn eisen in handelsgesprekken opgeschroefd, melden ingewijden aan de Financial Times (FT).

5 uur geleden
AEX-index eindigt lager, opnieuw koersverlies voor ASML

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met een kleine min geëindigd. Met name de koers van ASML drukte de stemming in de hoofdindex op het Damrak. De chipmachinemaker uit Veldhoven zakte 2,6 procent.

8 uur geleden
Ruim 100.000 aanvragen voor Noodfonds Energie goedgekeurd

ROTTERDAM (ANP) - Meer dan 100.000 aanvragen voor het Tijdelijk Noodfonds Energie zijn al goedgekeurd. Het fonds verwachtte al ongeveer zoveel huishoudens te kunnen helpen met de energierekening, nadat 224.000 aanvragen waren ingediend. Een op de tien aanvragen moet nog worden beoordeeld en worden mogelijk ook goedgekeurd.

9 uur geleden
Pechtold stopt bij Nederlandse Loterij om burgemeesterschap

RIJSWIJK (ANP) - Alexander Pechtold stopt op 1 januari als voorzitter van de raad van commissarissen van de Nederlandse Loterij. De voormalig leider van D66 ziet het niet zitten om de functie te combineren met zijn nieuwe baan als burgemeester van Delft, waar hij in september mee begint. Dat meldt de Nederlandse Loterij, bekend van onder meer Staatsloterij en TOTO.

10 uur geleden