Volkswagen wil af van bonussen voor jubilerende medewerkers
WOLFSBURG (ANP) - Jubileumbonussen voor werknemers die al lang bij Volkswagen werken, behoren tot de vele loonvoordelen die de top van het concern wil schrappen als onderdeel van ingrijpende bezuinigingen bij de Duitse autofabrikant. Dit heeft Volkswagen dit weekend bevestigd aan het Duitse persbureau dpa.
Het bedrijf heeft gedreigd fabrieken in Duitsland te sluiten, terwijl vakbondsleiders hebben gewaarschuwd voor massaontslagen van tienduizenden werknemers in het land. De autofabrikant kampt met dalende winsten en stevige concurrentie.
De directie en vakbondsbestuurders onderhandelen momenteel over nieuwe arbeidsvoorwaarden voor de werknemers van het bedrijf in Duitsland. Volgens de vakbond heeft Volkswagen in de gesprekken geëist dat de lonen over de hele linie met 10 procent worden verlaagd. Dan zou een grote banenreductie mogelijk kunnen worden voorkomen.
Het concern heeft ongeveer 120.000 mensen in dienst in Duitsland, van wie ongeveer de helft werkt in het hoofdkantoor en de belangrijkste fabrieken in Wolfsburg. Volgens de ondernemingsraad van het concern staan duizenden medewerkers juist op het punt om binnenkort zo'n jubileumbonus te ontvangen, die het management nu wil schrappen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten dinsdag aan het einde van de ochtendhandel dieprode cijfers zien. De Amsterdamse AEX-index dook daarbij weer ruim onder de 1000 puntengrens. Beleggers maken zich zorgen dat de sterk stijgende energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten de inflatie weer kan aanwakkeren en de economische groei zal schaden.
33 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in februari gemiddeld 1,9 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in januari. In de eerste maand van het jaar viel de inflatie nog terug tot 1,7 procent, van 2 procent in december.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de hack van Odido zijn toch geen inloggegevens en wachtwoorden gestolen. Maandag kwam de politie met een webpagina waarop Odido-klanten kunnen controleren of hun gegevens in handen van criminelen zijn gevallen. Op die pagina stond dat het mogelijk ook om wachtwoorden ging. Die informatie heeft de politie nu van de pagina verwijderd.
58 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Ook in Duitsland komen de eerste vluchten aan vanuit de Verenigde Arabische Emiraten. Een woordvoerster van de luchthaven van Frankfurt meldt aan persbureau dpa dat een vliegtuig van Emirates Airlines onderweg is van Dubai naar de Duitse stad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het is nog te vroeg om een goede inschatting te geven van de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de economie van de regio en de gehele wereld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het conflict heeft volgens het fonds al wel geleid tot verstoringen bij de handel en economische activiteit. Ook zijn de energieprijzen hard gestegen en is er onrust op de financiële markten
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kijkt bij het vaststellen van de rente in het eurogebied niet uitsluitend naar de energieprijzen. Dat zei de Franse centralebankpresident en ECB-bestuurder François Villeroy de Galhau dinsdag tijdens een persbijeenkomst in Parijs.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - De koepelorganisatie voor reisorganisaties ANVR houdt dagelijks overleg met het ministerie van Buitenlandse Zaken over mogelijkheden om in het Midden-Oosten gestrande reizigers naar Nederland te halen. Als zich mogelijkheden voordoen om mensen te repatriëren, moeten ze razendsnel handelen, legt een woordvoerster uit.
1 uur geleden