Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volkswagen wijst besparingsplan van vakbond en or af

Volkswagen wijst besparingsplan van vakbond en or af

WOLFSBURG (ANP/DPA) - De directie van Volkswagen wijst de voorstellen van medewerkers voor besparingen af. De grootste autofabrikant van Europa heeft het financieel zwaar en moet mogelijk fabrieken in Duitsland sluiten. Vakbond IG Metall opperde samen met de ondernemingsraad (or) dat het schrappen van bonussen en kortere werktijden genoeg besparingen opleveren, maar Volkswagen denkt dat zo'n ingreep niet tot structureel lagere kosten leidt.

Volkswagen gaf aan dat de plannen van de vakbond en de ondernemingsraad, die daarmee besparingen van 1,5 miljard euro verwachtten, op de korte termijn mogelijk de druk op de financiën verlichten. "Maar de genoemde maatregelen leiden niet tot een duurzame financiële verlichting voor het bedrijf", meldde de directie.

De afwijzing dreigt de verhouding tussen medewerkers en het management verder onder spanning te zetten. IG Metall zegt teleurgesteld te zijn. Eerder dreigde de bond al met werkonderbrekingen.

Loon

In het voorstel van IG Metall en de or zou ook een eerder geëiste loonsverhoging niet doorgaan. Het daarvoor benodigde geld moest volgens de afgewezen plannen naar een fonds gaan. In ruil daarvoor eisten de belangenbehartigers van het personeel dat Volkswagen de sluiting van Duitse fabrieken en gedwongen ontslagen uitsluit.

Volkswagen zelf zegt dat een verlaging van de lonen met 10 procent nodig is om er financieel beter voor te komen staan. Ook houdt de bedrijfstop nog altijd de optie open dat het Duitse concern voor het eerst in de geschiedenis fabrieken sluit in zijn thuisland.

Volkswagen kampt met een zwakke vraag naar auto's en een moeizame overgang naar de productie van elektrische auto's, wat tot overcapaciteit leidt. Ook wordt de concurrentie in China, een belangrijke afzetmarkt, feller. Tegelijkertijd zijn de productiekosten in Duitsland relatief hoog.

Meer uit Financieel

Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

6 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

6 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

8 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

15 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

21 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

21 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

21 uur geleden