Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volkswagen wijst besparingsplan van vakbond en or af

Volkswagen wijst besparingsplan van vakbond en or af

WOLFSBURG (ANP/DPA) - De directie van Volkswagen wijst de voorstellen van medewerkers voor besparingen af. De grootste autofabrikant van Europa heeft het financieel zwaar en moet mogelijk fabrieken in Duitsland sluiten. Vakbond IG Metall opperde samen met de ondernemingsraad (or) dat het schrappen van bonussen en kortere werktijden genoeg besparingen opleveren, maar Volkswagen denkt dat zo'n ingreep niet tot structureel lagere kosten leidt.

Volkswagen gaf aan dat de plannen van de vakbond en de ondernemingsraad, die daarmee besparingen van 1,5 miljard euro verwachtten, op de korte termijn mogelijk de druk op de financiën verlichten. "Maar de genoemde maatregelen leiden niet tot een duurzame financiële verlichting voor het bedrijf", meldde de directie.

De afwijzing dreigt de verhouding tussen medewerkers en het management verder onder spanning te zetten. IG Metall zegt teleurgesteld te zijn. Eerder dreigde de bond al met werkonderbrekingen.

Loon

In het voorstel van IG Metall en de or zou ook een eerder geëiste loonsverhoging niet doorgaan. Het daarvoor benodigde geld moest volgens de afgewezen plannen naar een fonds gaan. In ruil daarvoor eisten de belangenbehartigers van het personeel dat Volkswagen de sluiting van Duitse fabrieken en gedwongen ontslagen uitsluit.

Volkswagen zelf zegt dat een verlaging van de lonen met 10 procent nodig is om er financieel beter voor te komen staan. Ook houdt de bedrijfstop nog altijd de optie open dat het Duitse concern voor het eerst in de geschiedenis fabrieken sluit in zijn thuisland.

Volkswagen kampt met een zwakke vraag naar auto's en een moeizame overgang naar de productie van elektrische auto's, wat tot overcapaciteit leidt. Ook wordt de concurrentie in China, een belangrijke afzetmarkt, feller. Tegelijkertijd zijn de productiekosten in Duitsland relatief hoog.

Meer uit Financieel

Flinke verliezen op Wall Street door hernieuwde AI-zorgen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag hard omlaaggegaan. Vooral techaandelen moesten het ontgelden door slecht ontvangen cijfers van grote techbedrijven en nieuwe zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen in AI. Onder meer Meta Platforms verloor fors nadat het moederbedrijf van Facebook de boeken had geopend.

7 uur geleden
NCSC onderzoekt eerste signalen van misbruik kwetsbaarheden PHP

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) onderzoekt de eerste signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat heeft de instantie gezegd in een nieuwe update, waarin wordt gesproken van mogelijk misbruik.

8 uur geleden
Moderna raakt kwart beurswaarde kwijt door mogelijk datalek

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Moderna heeft op Wall Street donderdag een kwart van zijn beurswaarde verloren. Dit gebeurde nadat berichten opdoken over de resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Dat wijst op een mogelijk lek van de gegevens, die dit weekend openbaar zouden worden gemaakt.

8 uur geleden
EIB: Nederland moet doelen uitstellen om personeelstekort bouw

SOESTERBERG (ANP) - Nederland moet vanwege de personeelskrapte in de bouwsector scherpere keuzes maken over wat het wil realiseren en wanneer. Dat heeft de directeur van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd bij de presentatie van een rapport over de verwachtingen voor de arbeidsmarkt in de bouw de komende jaren. Nederland wil veel meer nieuwe woningen bouwen, het net uitbreiden, verduurzamen en infrastructuur onderhouden, maar dat kan niet allemaal tegelijk, waarschuwt EIB-directeur Taco van Hoek. Bepaalde doelen, zoals gasloze wijken in 2050, zijn niet haalbaar en hebben meer tijd nodig, vindt hij.

9 uur geleden
Verkoop Gucci valt tegen, L'Oréal groeit wel hard

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van luxemerk Gucci zijn in het derde kwartaal harder gedaald dan kenners alom hadden verwacht, vooral door zwakke cijfers in China. Het herstelplan van het merk van het Franse luxeconcern Kering loopt al jaren moeizaam. Toch hebben niet alle westerse merken het moeilijk in het economisch minder goed presterende China. L'Oréal, dat ook veel producten heeft in lagere prijsklassen, groeit er juist hard.

9 uur geleden
Nog geen resultaat na gesprekken over cao streekvervoer

UTRECHT (ANP) - De opnieuw opgestarte onderhandelingen over een cao in het streekvervoer tussen vakbonden en werkgevers hebben nog geen resultaat opgeleverd. Volgende week moet meer duidelijk worden, meldt vakbond FNV. De gesprekken volgen op een landelijke staking een week geleden. Op donderdag stond een nieuwe staking gepland, maar vakbonden FNV en CNV schortten de acties op toen werkgevers met nieuwe voorstellen kwamen.

11 uur geleden
Leidse biotechnoloog Pharming na cijfers grote winnaar op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Biotechnologiebedrijf Pharming was donderdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Bij de middelgrote fondsen won de Leidse onderneming zo'n 11 procent aan beurswaarde dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht.

11 uur geleden