Volkswagen wijst besparingsplan van vakbond en or af
WOLFSBURG (ANP/DPA) - De directie van Volkswagen wijst de voorstellen van medewerkers voor besparingen af. De grootste autofabrikant van Europa heeft het financieel zwaar en moet mogelijk fabrieken in Duitsland sluiten. Vakbond IG Metall opperde samen met de ondernemingsraad (or) dat het schrappen van bonussen en kortere werktijden genoeg besparingen opleveren, maar Volkswagen denkt dat zo'n ingreep niet tot structureel lagere kosten leidt.
Volkswagen gaf aan dat de plannen van de vakbond en de ondernemingsraad, die daarmee besparingen van 1,5 miljard euro verwachtten, op de korte termijn mogelijk de druk op de financiën verlichten. "Maar de genoemde maatregelen leiden niet tot een duurzame financiële verlichting voor het bedrijf", meldde de directie.
De afwijzing dreigt de verhouding tussen medewerkers en het management verder onder spanning te zetten. IG Metall zegt teleurgesteld te zijn. Eerder dreigde de bond al met werkonderbrekingen.
Loon
In het voorstel van IG Metall en de or zou ook een eerder geëiste loonsverhoging niet doorgaan. Het daarvoor benodigde geld moest volgens de afgewezen plannen naar een fonds gaan. In ruil daarvoor eisten de belangenbehartigers van het personeel dat Volkswagen de sluiting van Duitse fabrieken en gedwongen ontslagen uitsluit.
Volkswagen zelf zegt dat een verlaging van de lonen met 10 procent nodig is om er financieel beter voor te komen staan. Ook houdt de bedrijfstop nog altijd de optie open dat het Duitse concern voor het eerst in de geschiedenis fabrieken sluit in zijn thuisland.
Volkswagen kampt met een zwakke vraag naar auto's en een moeizame overgang naar de productie van elektrische auto's, wat tot overcapaciteit leidt. Ook wordt de concurrentie in China, een belangrijke afzetmarkt, feller. Tegelijkertijd zijn de productiekosten in Duitsland relatief hoog.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.
52 minuten geledenBEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.
55 minuten geledenSLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, is niet van plan om zijn gebruiksbeperkingen voor militaire doeleinden te versoepelen. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. Anthropic en het Amerikaanse ministerie van Defensie discussiëren er al maanden over.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt de grote cyberaanval bij telecombedrijf Odido, waarbij miljoenen klantgegevens zijn gestolen. Dat heeft een woordvoerder van het OM bevestigd aan het ANP. Het gaat om een strafrechtelijk onderzoek. Meer informatie kan de zegsman op dit moment nog niet over de zaak geven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bewoners kunnen hun lege statiegeldflessen en -blikjes voortaan mogelijk gewoon inleveren bij iemand in de straat. Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, breidt het aantal uitbetalende innamepunten uit via een nieuwe samenwerking met ViaTim. Dat is de organisatie achter een landelijk netwerk van pakketpunten aan huis.
5 uur geleden