Volkswagen voor tientallen miljoenen aangeklaagd door oud-partner
NIZJNI NOVGOROD (ANP/BLOOMBERG/DPA/BELGA) - Autoconcern Volkswagen (VW) is aangeklaagd door de Russische autobouwer en vroegere partner GAZ, schrijft persbureau Interfax maandag. GAZ eist via de rechtbank in de Russische stad Nizjni Novgorod een schadevergoeding van 15,6 miljard roebel, omgerekend bijna 190 miljoen euro, en liet de rechtbank al beslag leggen op Russische bezittingen van VW. Het Duitse bedrijf stopte het contract met de autobouwer nadat Rusland vorig jaar Oekraïne was binnengevallen.
GAZ bouwde tot vorig jaar meerdere modellen van VW en Skoda in de fabriek in Nizjni Novgorod. Het bedrijf is eigendom van oligarch Oleg Deripaska, een zakenman die nauwe banden heeft met de Russische president Poetin en tegen wie sancties zijn getroffen.
Het Duitse autoconcern, waar onder meer ook merken als Seat, Audi en Porsche toe behoren, wilde de Russische activiteiten verkopen maar heeft die plannen gestaakt. Het gaat om de VW-fabriek in de stad Kaluga met 4000 medewerkers en de tak voor Russische import.
Zaak bekijken
Tegen persbureau Bloomberg zegt Volkswagen "verrast" te zijn door de aanklacht van GAZ. Het automerk laat weten de zaak te bekijken. "We hopen dat de claim niet zal leiden tot vertraging van de transactie, die gericht is op het veiligstellen van werkgelegenheid en werk voor de getroffen medewerkers", stelt Volkswagen in een verklaring.
Volkswagen verkocht vorig jaar aanzienlijk minder voertuigen vanwege chiptekorten bij de productie. De verkoopcijfers lagen op het laagste niveau in elf jaar. In totaal werden ongeveer 8,3 miljoen wagens afgeleverd, 7 procent minder dan een jaar eerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
9 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
14 uur geleden