Volkswagen voor tientallen miljoenen aangeklaagd door oud-partner
NIZJNI NOVGOROD (ANP/BLOOMBERG/DPA/BELGA) - Autoconcern Volkswagen (VW) is aangeklaagd door de Russische autobouwer en vroegere partner GAZ, schrijft persbureau Interfax maandag. GAZ eist via de rechtbank in de Russische stad Nizjni Novgorod een schadevergoeding van 15,6 miljard roebel, omgerekend bijna 190 miljoen euro, en liet de rechtbank al beslag leggen op Russische bezittingen van VW. Het Duitse bedrijf stopte het contract met de autobouwer nadat Rusland vorig jaar Oekraïne was binnengevallen.
GAZ bouwde tot vorig jaar meerdere modellen van VW en Skoda in de fabriek in Nizjni Novgorod. Het bedrijf is eigendom van oligarch Oleg Deripaska, een zakenman die nauwe banden heeft met de Russische president Poetin en tegen wie sancties zijn getroffen.
Het Duitse autoconcern, waar onder meer ook merken als Seat, Audi en Porsche toe behoren, wilde de Russische activiteiten verkopen maar heeft die plannen gestaakt. Het gaat om de VW-fabriek in de stad Kaluga met 4000 medewerkers en de tak voor Russische import.
Zaak bekijken
Tegen persbureau Bloomberg zegt Volkswagen "verrast" te zijn door de aanklacht van GAZ. Het automerk laat weten de zaak te bekijken. "We hopen dat de claim niet zal leiden tot vertraging van de transactie, die gericht is op het veiligstellen van werkgelegenheid en werk voor de getroffen medewerkers", stelt Volkswagen in een verklaring.
Volkswagen verkocht vorig jaar aanzienlijk minder voertuigen vanwege chiptekorten bij de productie. De verkoopcijfers lagen op het laagste niveau in elf jaar. In totaal werden ongeveer 8,3 miljoen wagens afgeleverd, 7 procent minder dan een jaar eerder.
Meer uit Financieel
MODENA (ANP/BELGA) - FIFA en het Italiaanse sportplaatjesbedrijf Panini gaan na ruim zestig jaar hun samenwerking voor het WK-stickerboek verbreken. De wereldvoetbalbond maakte donderdag bekend vanaf 2031 samen te werken met het Amerikaanse Fanatics.
10 minuten geledenAALSMEER (ANP) - Bloemen lijken in aanloop naar Moederdag iets minder populair te zijn dit jaar, maar nog steeds wel een geliefd cadeau. Dat blijkt uit cijfers van veilingbedrijf Royal FloraHolland.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Whirlpool ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De in Michigan gevestigde fabrikant van koelkasten en wasmachines verlaagde de winstverwachting voor het hele jaar met ongeveer de helft. Ook schort het concern het dividend op om schulden af te betalen. Het historisch lage consumentenvertrouwen door de oorlog in het Midden-Oosten weerhoudt veel mensen ervan de duurdere huishoudelijke apparaten van het bedrijf te kopen.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.
4 uur geleden