Volkswagen voor tientallen miljoenen aangeklaagd door oud-partner
NIZJNI NOVGOROD (ANP/BLOOMBERG/DPA/BELGA) - Autoconcern Volkswagen (VW) is aangeklaagd door de Russische autobouwer en vroegere partner GAZ, schrijft persbureau Interfax maandag. GAZ eist via de rechtbank in de Russische stad Nizjni Novgorod een schadevergoeding van 15,6 miljard roebel, omgerekend bijna 190 miljoen euro, en liet de rechtbank al beslag leggen op Russische bezittingen van VW. Het Duitse bedrijf stopte het contract met de autobouwer nadat Rusland vorig jaar Oekraïne was binnengevallen.
GAZ bouwde tot vorig jaar meerdere modellen van VW en Skoda in de fabriek in Nizjni Novgorod. Het bedrijf is eigendom van oligarch Oleg Deripaska, een zakenman die nauwe banden heeft met de Russische president Poetin en tegen wie sancties zijn getroffen.
Het Duitse autoconcern, waar onder meer ook merken als Seat, Audi en Porsche toe behoren, wilde de Russische activiteiten verkopen maar heeft die plannen gestaakt. Het gaat om de VW-fabriek in de stad Kaluga met 4000 medewerkers en de tak voor Russische import.
Zaak bekijken
Tegen persbureau Bloomberg zegt Volkswagen "verrast" te zijn door de aanklacht van GAZ. Het automerk laat weten de zaak te bekijken. "We hopen dat de claim niet zal leiden tot vertraging van de transactie, die gericht is op het veiligstellen van werkgelegenheid en werk voor de getroffen medewerkers", stelt Volkswagen in een verklaring.
Volkswagen verkocht vorig jaar aanzienlijk minder voertuigen vanwege chiptekorten bij de productie. De verkoopcijfers lagen op het laagste niveau in elf jaar. In totaal werden ongeveer 8,3 miljoen wagens afgeleverd, 7 procent minder dan een jaar eerder.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
10 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
6 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
19 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
20 uur geleden