Volkswagen verkoopt omstreden fabriek in Xinjiang
SHANGHAI (ANP/AFP) - Het Duitse autoconcern Volkswagen gaat zijn omstreden fabriek in Xinjiang verkopen. Beijing wordt van grootschalige mensenrechtenschendingen beschuldigd in die Chinese regio. Samen met zijn Chinese partner SAIC draagt Volkswagen de productiefaciliteit over aan het staatsbedrijf Shanghai Motor Vehicle Inspection Certification. Ook de testbanen zijn inbegrepen in de deal.
De aanwezigheid van Volkswagen in Xinjiang, de Chinese regio werd de laatste jaren steeds problematischer. Investeerders oefenden druk uit om de regio te verlaten vanwege misstanden tegen Oeigoeren. Mensenrechtenorganisaties legden onder andere dwangarbeid in detentiecentra vast. Beijing ontkent deze beschuldigingen.
Het besluit om de fabriek te verkopen komt op een moment dat Volkswagen worstelt met dalende verkopen in China, te midden van zware concurrentie en een dalende vraag. Europese autofabrikanten moeten daarbij rekening houden met de gevolgen van een mogelijke handelsoorlog tussen Peking en de Europese Unie, nadat Brussel importtarieven heeft opgelegd op Chinese elektrische voertuigen.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/RTR) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Iranoorlog drukt zwaar op de economieën van landen in het Midden-Oosten zelf. De Wereldbank stelt in een nieuw rapport dat de economische groei daar dit jaar waarschijnlijk meer dan halveert.
16 minuten geledenQATAR (ANP/BLOOMBERG) - Qatar is begonnen met werkzaamheden voor hervatting van de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) bij een grote fabriek na de wapenstilstand die is afgesproken door de Verenigde Staten en Iran. Die grote gasfaciliteit in Ras Laffan Industrial City raakte kort na het uitbreken van de oorlog beschadigd door een Iraanse aanval, waarop de productie werd stilgelegd.
41 minuten geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil dat Sam Altman, topman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI, uit zijn functie wordt gezet. De eis is onderdeel van de juridische strijd die de miljardair tegen het bedrijf voert.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ben Cohen, medeoprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, raadt consumenten aan minder Magnums te kopen, om daarmee Ben & Jerry's te helpen "bevrijden". Dat vertelde de Amerikaanse zakenman op een bijeenkomst in Rotterdam.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ruim honderd klimaatdemonstranten voeren woensdag in Zaandam actie tegen winkelconcern Ahold Delhaize, ziet een verslaggever van het ANP. Milieudefensie demonstreert tegenover de locatie van de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FNV vindt het een goede eerste stap dat de Eerste Kamer een streep zet door het plan van het kabinet-Jetten om de AOW-leeftijd snel te verhogen. "Dit laat zien dat dit minderheidskabinet alleen staat in deze onrechtvaardige plannen", zegt Dick Koerselman, interim-voorzitter van de vakbond.
2 uur geleden