Volkswagen verkoopt omstreden fabriek in Xinjiang
SHANGHAI (ANP/AFP) - Het Duitse autoconcern Volkswagen gaat zijn omstreden fabriek in Xinjiang verkopen. Beijing wordt van grootschalige mensenrechtenschendingen beschuldigd in die Chinese regio. Samen met zijn Chinese partner SAIC draagt Volkswagen de productiefaciliteit over aan het staatsbedrijf Shanghai Motor Vehicle Inspection Certification. Ook de testbanen zijn inbegrepen in de deal.
De aanwezigheid van Volkswagen in Xinjiang, de Chinese regio werd de laatste jaren steeds problematischer. Investeerders oefenden druk uit om de regio te verlaten vanwege misstanden tegen Oeigoeren. Mensenrechtenorganisaties legden onder andere dwangarbeid in detentiecentra vast. Beijing ontkent deze beschuldigingen.
Het besluit om de fabriek te verkopen komt op een moment dat Volkswagen worstelt met dalende verkopen in China, te midden van zware concurrentie en een dalende vraag. Europese autofabrikanten moeten daarbij rekening houden met de gevolgen van een mogelijke handelsoorlog tussen Peking en de Europese Unie, nadat Brussel importtarieven heeft opgelegd op Chinese elektrische voertuigen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld. De bedrijven moeten wat de juryleden betreft een schadevergoeding van 3 miljoen dollar betalen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.
3 uur geledenGRÜNHEIDE (ANP/AFP) - Een vakbond in Duitsland sleept Tesla voor de rechter vanwege een verkiezing voor de ondernemingsraad van een grote fabriek in Grünheide. Volgens de bond IG Metall moet de uitslag van die verkiezing nietig worden verklaard, omdat er aanwijzingen zijn dat Tesla zich tijdens de verkiezingscampagne schuldig maakte aan intimidatie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Belangenorganisaties voor consumenten hebben kritisch gereageerd op het voorstel van het kabinet om banken onder strenge voorwaarden toegang te geven tot de Basisregistratie Personen (BRP). De maatregel moet het banken makkelijker maken gegevens van hun klanten te controleren om witwassen en het financieren van terrorisme tegen te gaan. Maar de stichting Privacy First en de Consumentenbond zijn bezorgd dat dit ten koste gaat van de privacy.
3 uur geleden