Volkswagen verkoopt minder auto's, blijft kosten besparen
WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft in het tweede kwartaal van dit jaar minder voertuigen afgeleverd dan in dezelfde periode vorig jaar. De winst, onder meer gecorrigeerd voor belastingen, daalde daarnaast met meer dan 2 procent tot een kleine 5,5 miljard euro.
De grootste autofabrikant van Europa blijft kosten besparen en zijn modellen vernieuwen. De autogroep uit Wolfsburg, met ook merken als Skoda, Porsche, Audi, Seat en de truckmerken MAN en Scania, verkocht wereldwijd meer dan 2,2 miljoen auto's in het tweede kwartaal. Dat is bijna 3 procent minder dan in dezelfde periode vorig jaar. Ook de marge op de verkopen van het autoconcern viel terug.
Het resultaat na de eerste zes maanden van dit jaar ligt "onder onze ambities en potentie", aldus financieel topman Arno Antlitz in een toelichting. Hij zegt dat het concern vasthoudt aan eerder afgegeven verwachtingen voor het hele jaar. "We moeten echter wel significante inspanningen leveren aan de kostenkant in het tweede halfjaar en daarna om onze doelstellingen te bereiken."
Autofabrikanten, waaronder Volkswagen, hebben te maken met een zwakkere markt. Naast een stagnerende vraag uit China kampen ze ook met een tegenvallende verkoop van elektrische auto's.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.
27 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.
1 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo heeft in het eerste halfjaar van 2026 meer omzet geboekt en meer klanten naar zijn winkels getrokken. Volgens Jumbo zelf is dat te danken aan verdere modernisering van de winkels en een relevanter assortiment. De Brabantse supermarktketen zag ook zijn marktaandeel stabiliseren.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Brusselse plan voor de EU om onafhankelijk te worden van Russische olie en gas, schiet tekort. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een woensdag gepubliceerd rapport.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Op Britse luchthavens zijn woensdag 327 vluchten geschrapt. Dat blijkt uit gegevens van luchtvaartanalysebedrijf Cirium. Deze komen bovenop de ruim 1700 vluchten die een dag eerder niet doorgingen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De topman van Odido is "heel blij" dat het telecombedrijf niet heeft betaald om te voorkomen dat persoonlijke gegevens van klanten op het darkweb werden geplaatst. Søren Abildgaard sprak woensdag over het datalek bij Odido tijdens een congres van de branchevereniging voor de telecomindustrie NLconnect.
1 uur geleden