Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volkswagen verkoopt minder auto's, blijft kosten besparen

Volkswagen verkoopt minder auto's, blijft kosten besparen

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft in het tweede kwartaal van dit jaar minder voertuigen afgeleverd dan in dezelfde periode vorig jaar. De winst, onder meer gecorrigeerd voor belastingen, daalde daarnaast met meer dan 2 procent tot een kleine 5,5 miljard euro.

De grootste autofabrikant van Europa blijft kosten besparen en zijn modellen vernieuwen. De autogroep uit Wolfsburg, met ook merken als Skoda, Porsche, Audi, Seat en de truckmerken MAN en Scania, verkocht wereldwijd meer dan 2,2 miljoen auto's in het tweede kwartaal. Dat is bijna 3 procent minder dan in dezelfde periode vorig jaar. Ook de marge op de verkopen van het autoconcern viel terug.

Het resultaat na de eerste zes maanden van dit jaar ligt "onder onze ambities en potentie", aldus financieel topman Arno Antlitz in een toelichting. Hij zegt dat het concern vasthoudt aan eerder afgegeven verwachtingen voor het hele jaar. "We moeten echter wel significante inspanningen leveren aan de kostenkant in het tweede halfjaar en daarna om onze doelstellingen te bereiken."

Autofabrikanten, waaronder Volkswagen, hebben te maken met een zwakkere markt. Naast een stagnerende vraag uit China kampen ze ook met een tegenvallende verkoop van elektrische auto's.

Meer uit Financieel

Olieconcern uit VAE belooft miljarden aan nieuwe projecten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.

17 minuten geleden
OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

1 uur geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

4 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

6 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

20 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

23 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

1 dag geleden