Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volkswagen-topman wil Audi's in de VS produceren om autoheffing

Volkswagen-topman wil Audi's in de VS produceren om autoheffing

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Duitse autofabrikant Volkswagen gaat mogelijk auto's van dochtermerk Audi in de Verenigde Staten produceren vanwege de Amerikaanse importheffing. Dit heeft topman Oliver Blume gezegd tegen de krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.

"We hebben een toekomstgerichte strategie met spannende projectideeën die zijn afgestemd op en aantrekkelijk zijn voor de Amerikaanse markt. Dat leggen we op tafel", zei Blume tegen de krant. Er zijn volgens hem al "constructieve" gesprekken gaande met de Amerikaanse overheid.

Hij voegde daaraan toe dat productie in de VS van Audi-voertuigen "een stap vooruit in onze strategie" is. De automaker heeft al een grote fabriek voor het merk Volkswagen in de staat Tennessee en bouwt er een in de staat South Carolina. In de nieuwe fabriek moeten elektrische wagens van Scout worden gemaakt.

De heffing heeft autofabrikanten in Duitsland en Europa geschokt. De VS zijn de belangrijkste exportmarkt voor de Duitse auto-industrie.

Meer uit Financieel

Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

11 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

14 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

15 uur geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

17 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

1 dag geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

1 dag geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

1 dag geleden