Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volkswagen-topman: voorstellen vakbonden gaan niet ver genoeg

Volkswagen-topman: voorstellen vakbonden gaan niet ver genoeg

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - De voorstellen van Duitse vakbonden om te bezuinigen bij Volkswagen gaan niet ver genoeg. Dat heeft Volkswagen-topman Oliver Blume woensdag gezegd tegen werknemers.

"Wij, het management, leven niet in een droomwereld", zei Blume tijdens een bijeenkomst in de Volkswagen-fabriek in Wolfsburg, die volgens vakbond IG Metall door ongeveer 20.000 werknemers werd bijgewoond. "We nemen beslissingen in een snel veranderende omgeving. We maken ons zorgen over de toekomst van ons bedrijf."

Daniela Cavallo, voorzitter van de ondernemingsraad van Volkswagen, zei dat beide partijen compromissen moeten vinden om voor Kerstmis tot een akkoord te komen. "Dat betekent het sluiten van compromissen. En concessies. Dingen die je niet leuk vindt en die soms pijn doen."

Landelijke stakingen

Circa 100.000 Volkswagen-medewerkers namen maandag en dinsdag deel aan landelijke stakingen om druk uit te oefenen op de bestuursleden, die dreigen met een loonsverlaging van 10 procent en fabriekssluitingen. De werknemers kwamen vorige week zelf met een pakket van 1,5 miljard euro aan extra bezuinigingen, waaronder lagere dividenduitkeringen, verminderde bonussen en het overhevelen van loonsverhogingen naar een fonds om mogelijke ontslagen en arbeidstijdverkorting te bekostigen. Dat voorstel werd door het bestuur afgewezen.

De Duitse minister van Arbeid Hubertus Heil mengde zich woensdag ook in de discussie en zei dat Volkswagen een oplossing moet vinden zonder gedwongen ontslagen. Heils partij, de Sociaaldemocratische Partij, bevindt zich midden in een politieke strijd sinds de Duitse coalitie vorige maand uiteenviel. Eind februari zijn er nieuwe verkiezingen.

Belangrijke stem

De bedrijfsstructuur van Volkswagen geeft werknemers een belangrijke stem in belangrijke beslissingen, waardoor het voor het management moeilijk is om pijnlijke kostenbesparingen door te voeren. Werknemersvertegenwoordigers bezetten de helft van de zetels in de raad van commissarissen, terwijl Volkswagens thuisstaat Nedersaksen nog eens twee zetels heeft.

Volkswagen kampt met een dalende vraag naar elektrische voertuigen, stijgende kosten en toenemende concurrentie.

Meer uit Financieel

Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

13 minuten geleden
Optimisme over Iran stuwt Damrak, Besi naar recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.

1 uur geleden
Topman haven Antwerpen-Brugge stapt vervroegd op

ANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.

1 uur geleden
ERK: onduidelijkheden in EU-fonds voor CO2-uitstotende bedrijven

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.

1 uur geleden
Activisten verstoren aandeelhoudersvergadering ING

AMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten van Extinction Rebellion, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.

1 uur geleden
IMF: oorlog Midden-Oosten bedreigt ook financiële stabiliteit

WASHINGTON (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan ook voor een schok op de financiële markten zorgen en zo de financiële stabiliteit in de wereld in gevaar brengen. Daarvoor waarschuwt econoom Tobias Adrian van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) dinsdag bij de presentatie van een nieuw rapport.

2 uur geleden
Or van Tata Steel niet meer naar ondernemingskamer na akkoord

IJMUIDEN (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland en de directie zijn het eens geworden over een reorganisatie binnen de staalproducent. Daarmee gaat een zitting dinsdag bij de ondernemingskamer niet door, bevestigt voorzitter Cinta Groos van de or na berichtgeving van het Financieele Dagblad.

2 uur geleden