Volkswagen schrapt honderden banen in China, melden ingewijden
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen is begonnen met het schrappen van enkele honderden banen in China. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Vooral bij Audi, onderdeel van Volkswagen, zouden veel banen verdwijnen.
Volgens de bronnen worden sommige managers met midden- en hoge functies ontslagen. Volkswagen zou werknemers uit het buitenland terugsturen naar Duitsland.
Het autoconcern kampt met een zwakkere autoverkoop in Europa en China, vooral van elektrische auto's. Ook heeft Volkswagen last van concurrentie van Chinese elektrische autofabrikanten als BYD. Plannen van China om de pensioengerechtigde leeftijd te verhogen, hebben volgens de bronnen ook te maken met de banenreductie.
China
Donderdag meldden ingewijden tegen Bloomberg dat Volkswagen een fabriek in China wil sluiten, als reactie op de dalende vraag naar auto's met een verbrandingsmotor. Dit zou gaan om een fabriek in Nanjing bij Shanghai. Mogelijk gaat die volgend jaar al dicht.
Volkswagen zegt tegen Bloomberg dat het schrappen van de banen in China bij het kostenbesparingsprogramma van het Duitse autoconcern hoort. De onderdelen in China "leveren hier een significante bijdrage aan", maar het bedrijf wil daarbij geen aantallen noemen.
De maatregelen horen bij eerder aangekondigde wereldwijde kostenbesparingen, aldus het concern. Onlangs werd bekend dat Volkswagen in Duitsland overweegt fabrieken te sluiten. Het Duitse tijdschrift Manager Magazin schreef donderdag daarnaast op basis van bronnen dat het concern overweegt tot 30.000 banen te schrappen in Duitsland. Dat zou neerkomen op bijna een kwart van alle banen bij het merk Volkswagen in het land.
Meer uit Financieel
GURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.
32 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.
33 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.
3 uur geleden