Volkswagen schrapt honderden banen in China, melden ingewijden
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen is begonnen met het schrappen van enkele honderden banen in China. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Vooral bij Audi, onderdeel van Volkswagen, zouden veel banen verdwijnen.
Volgens de bronnen worden sommige managers met midden- en hoge functies ontslagen. Volkswagen zou werknemers uit het buitenland terugsturen naar Duitsland.
Het autoconcern kampt met een zwakkere autoverkoop in Europa en China, vooral van elektrische auto's. Ook heeft Volkswagen last van concurrentie van Chinese elektrische autofabrikanten als BYD. Plannen van China om de pensioengerechtigde leeftijd te verhogen, hebben volgens de bronnen ook te maken met de banenreductie.
China
Donderdag meldden ingewijden tegen Bloomberg dat Volkswagen een fabriek in China wil sluiten, als reactie op de dalende vraag naar auto's met een verbrandingsmotor. Dit zou gaan om een fabriek in Nanjing bij Shanghai. Mogelijk gaat die volgend jaar al dicht.
Volkswagen zegt tegen Bloomberg dat het schrappen van de banen in China bij het kostenbesparingsprogramma van het Duitse autoconcern hoort. De onderdelen in China "leveren hier een significante bijdrage aan", maar het bedrijf wil daarbij geen aantallen noemen.
De maatregelen horen bij eerder aangekondigde wereldwijde kostenbesparingen, aldus het concern. Onlangs werd bekend dat Volkswagen in Duitsland overweegt fabrieken te sluiten. Het Duitse tijdschrift Manager Magazin schreef donderdag daarnaast op basis van bronnen dat het concern overweegt tot 30.000 banen te schrappen in Duitsland. Dat zou neerkomen op bijna een kwart van alle banen bij het merk Volkswagen in het land.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
1 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
4 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.
5 uur geleden