Volkswagen profiteert van extra vraag in Europa en Noord-Amerika
WOLFSBURG (ANP/RTR) - Volkswagen heeft afgelopen kwartaal financieel geprofiteerd van een toegenomen autoverkoop in Europa en Noord-Amerika. In voorlopige kwartaalcijfers die vrijdag naar buiten zijn gebracht meldt het Duitse autoconcern een stevige groei van de omzet en bedrijfswinst, ondanks dat de onderneming ook last had van verstoringen bij een leverancier als gevolg van de overstromingen in Slovenië.
De fabrikant, die op 26 oktober de volledige kwartaalcijfers zal publiceren, zei dat de omzet in juli, augustus en september met 12 procent groeide tot 78,8 miljard euro. De bedrijfswinst ging daarnaast met ongeveer 14 procent vooruit naar 4,9 miljard euro.
Eerder had het concern, waaronder ook merken als Audi, Škoda en Porsche vallen, al laten weten dat er de voorbije periode zo'n 2,3 miljoen voertuigen afgeleverd waren. Dat is ruim 7 procent meer dan een in dezelfde periode vorig jaar. Vooral in Europa en Noord-Amerika trok de vraag naar auto's van Volkswagen aan. Dat compenseerde een verkoopdaling van bijna 6 procent in China, eveneens een belangrijke markt voor het bedrijf.
Verkoopverwachtingen
Volkswagen houdt voorlopig vast aan zijn eerdere verwachtingen voor de leveringen en verkopen. Zo denkt het concern in heel dit jaar tussen de 9 miljoen en 9,5 miljoen voertuigen af te leveren. De verkopen groeien waarschijnlijk met 10 tot 15 procent.
De onderneming uit Wolfsburg is wel wat somberder geworden in zijn prognose voor de winst. Volkswagen heeft afgelopen kwartaal namelijk 2,5 miljard euro verlies geleden op zogeheten hedgecontracten waarmee prijsschommelingen op de grondstoffenmarkten worden afgedekt. Dit betreft puur een boekhoudkundig verlies, maar dit drukt niettemin op de marges van het bedrijf.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
1 uur geledenMEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties heeft opgeroepen om een "veilige maritieme corridor" in te stellen waarlangs schepen de Straat van Hormuz zouden kunnen verlaten. Die zeestraat is nagenoeg volledig geblokkeerd door Iran, waardoor zo'n 3200 schepen met ongeveer 20.000 zeevarenden vastzitten in de Perzische Golf.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse regering overweegt om de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen, nu de energieprijzen stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd. De stap, die gericht is op olie die Iran al heeft verlaten, zou kunnen helpen om de stijging van de energiekosten voor Amerikanen wat te beperken.
6 uur geleden